İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Seyahat/Gezilecek Yerler
  3. Türkiyenin En iyi 10 Karavan Parkı

Türkiyenin En iyi 10 Karavan Parkı

Türkiyenin En iyi 10 Karavan Parkı

Türkiyenin en iyi 10 karavan parkı! Kalabalık şehir hayatı ve yoğun iş temposunun ortaya çıkardığı tekdüze yaşam biçimine alternatif olan karavan hayatının günümüzde popülerliği artmış durumda. Her yaş gurubuna hitap eden ama çoğunlukla emekliliğe ayrılmış yeni arayışlara giren kişilerin tercihi olmuştur.

Karavan hayatı; rotalarını istedikleri yere çevirme şansı, doğada bol oksijenli, sakin, dingin ve ruhen kaliteli bir yaşama sevk eder insanları. Bütün yorgunluklardan, kalabalıklardan sıyrılıp tüm doğallığın içinde kendini yenilemek için güzel bir fırsattır. Tüm bu güzelliklerin yaşanabileceği karavan hayatı için Türkiye’nin en iyi 10 karavan parkını birlikte inceleyelim.

10 Muhteşem Karavan Parkı

10 muhteşem karavan parkı

Türkiyenin en iyi 10 karavan parkı listesini sizler için özel olarak hazırladık. İşte o muhteşem liste;

1. Yedigöller Milli Parkı

yedigöller milli parkı

Bolu da yer alan bu eşsiz güzel manzaralı alan hem kamp hem de karavan parkı olarak kullanılabilmektedir. Türkiyenin en iyi 10 karavan parkı listesinde çokça tercih edilen yerler arasındadır. Adı üzerinde olduğu gibi Yedigöller milli parkında 7 adet göl bulunmaktadır. Her çeşit bitki ve doğa ortamı olduğu için yabani hayvanlar da bu alanda yerini almaktadır. Kamp yapmayı düşünmeyenler içinde alternatif olan bungalov evleri bulunmaktadır. Yürüyüş alanlarına sahip ve güzel manzarası nedeniyle bol bol fotoğraf çekilebilecek ortamları mevcuttur. Karavan ile kalınırsa bir geceliği 54 TL dir.

2. Kaş Kampı

kaş kampı

Deniz ve doğanın güzel birleşiminden oluşan bu kamp alanında çadır alanları, karavan alanları ve bungalov evleri bulunmaktadır. Ücretsiz elektriği ve ortak kullanım alanları ile kamp için oldukça elverişli bir ortama dönüşüyor. Merkeze yakın oluşu sebebiyle gerekli olabilecek kişisel ihtiyaçları alabilmek açısından avantajlı görünüyor. Kaş kampingde konaklamanın çadır ve karavan için geceliği 200 TL dir. Bungalov evlerinde kalmak isteyenler içinde geceliği 400 TL dir.

3. Cunda Adası

cunda adası

Türkiyenin en iyi 10 karavan parkı! Balıkesir Ayvalık dolaylarında bulunan Cunda adası bu çok amaçlı kamp yerinde hem halk plajı, karavan tesisi ve kamp alanı olarak kullanılıyor. Zeytin ve çam ağaçları ile güzel ve doğal bir görüntüye sahip alandır. Burada konaklamak ücretsizdir. Fakat elektrik, yeme içme seçenekleri yoktur. Bu sebeple buraya gelirken yiyecek-içecek ve diğer ihtiyaçlar için tedarikli gelmek iyi bir fikir olacaktır.

4. Borçka-Karagöl

borçka-karagöl

Artvin’in Borçka ilçesinin yüksek tepelerinden birinde bulunan Karagöl kamp alanı; göle sıfır mesafe, kamp ve karavan tesisi olarak sıklıkla tercih edilen ve gelen kişilerin oldukça güzel vakit geçirip memnun kaldıkları bir yerdir. Çeşmesi, tuvaleti vardır. Merkeze uzak olduğu için tedarikli gelinmesi gerekir. Dağın tepesi olduğu için yabani hayvanlarda bulunmaktadır ve karavan parkı içinde elverişli bir yerdir Karagöl.

5. Önder Kampı

önder kampı

Kuşadası’nda bulunan bu yer doğal ortamda konaklama haricinde daha çok otel tarzı konaklamaya uygun olsa ve kamp için çok tercih edilmese de karavan parkı için doğru tercih olacaktır. Hem denizinden hem de havuzundan yararlanılmaktadır. Restoran imkânı da bulunmaktadır. Günlüğü 35 TL olarak ücretlendirilir.

6. Akyaka Orman Kampı

akyaka orman kampı

Türkiyenin en iyi 10 karavan parkı içinde sayılan ve çok tercih edilen bir kamp yeri olan Akyaka orman kamp alanı Muğla da bulunmaktadır. Çadır, karavan ve bungalov kampı için ideal olan bu kamp alanı gizli koyları ile de meşhur. Elektrik, restoran, market, otopark gibi imkânları bulunmaktadır. Çadır alanı için 50 tl, karavan alanı için 80 TL gibi bir ücret ödenmektedir.

7. Assos Gargara Kampı

assos gargara kampı

Deniz’e sıfır plajı, isterseniz kendi çadırınızı kurabileceğiniz ya da modern çadır imkânından da yararlanılabilecek bir yerdir Assos gargara kamp alanı. Karavan parkı içinde oldukça ideal konumdadır. Yeme içme ve kişisel temizlik alanları oldukça temiz ve düzenlidir. Ücretsiz otopark ve ücretsiz kahvaltı imkânı da bulunmaktadır. Evcil hayvanlar kabul edilmektedir.

8. Azmakbaşı Kampı

azmakbaşı kampı

Muğla’da bulunan Aybük koyuna yakın bir alanda insanların sessiz ve huzur dolu bir kamp yapabileceği alandır azmakbaşı kampı. Karavanlar içinde oldukça elverişli bir alan. Tuvalet ve banyo alanlarının temiz oluşu açısından dikkat çekiyor. Ücret karşılığında ortak kullanım alanında bulunan çamaşır makinesi kullanılabilmektedir. Yakınlarında market olmasından dolayı yeme içmeden, kamp malzemelerine kadar ürünler temin edilebilmektedir. 3 kişilik bir gece ücreti 180 TL dir.

9. Hotel Kum Kampı

hotel kum kampı

Karavan parkına elverişli olan bir yerimiz daha hotel kum kampıdır. Çanakkale – Eceabat’ta bulunan kamp yerinde bir sürü imkânlar bulunmaktadır. Çadır veya karavan haricinde konaklamak dışında otel hizmeti de bulunan hotel kum kampı yeme içme, elektrik, tuvalet, duş alanları, ortak kullanım mutfağı ile ziyaretçilerine güzel imkânlar sağlamaktadır.

10. Datça Aktur Kampı

datça aktur kampı

Yeşilliğin ve maviliğin her tonunu görebildiğimiz Datça’nın en güzel kamp alanlarından biridir aktur kampı. Hem çadır hem de karavan için yeri bulunmaktadır. Yakınlarında otel, eczane ve süpermarket bulunuyor. Boş zamanlarda yelken okulu, okuma salonu, yürüyüş ve bisiklet turları gibi çeşitli aktivite yapılabilecek alanlar bulunmaktadır. Karavan ücreti 32 TL, çadır kurma ücreti 22 TL olmakla birlikte yıl içinde sürekli tercih edilen Türkiye’nin en iyi 10 karavan parkı arasında yerini almaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap