İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Seyahat/Gezilecek Yerler
  3. Kışın Gezilecek En Güzel Yerler

Kışın Gezilecek En Güzel Yerler

Kışın Gezilecek En Güzel Yerler

Kış günlerinin yaklaşması ile birlikte kış tatili planları yapılmaya başlandı.  Kış tatili planlarının başlaması ile birlikte kışın gezilecek en güzel yerler konusunda araştırmalar yapılıyor. Sizler için hazırladığımız listemiz içerisinde kışın ailece veya arkadaşlarınızla gezebileceğiniz en güzel yerler bulunuyor.

Kışın Gezilecek Yerler

kışın gezilecek yerler

1. Zigana Gümüşhane

Kışın gezilecek en güzel yerler arasında ilk olarak Trabzon ile Gümüşhane arasında bulunan Zigana geçidi dir. Kış mevsiminde gidebileceğiniz en iyi tatil merkezlerindendir. Zigana kayak merkezi ormanları sayesinde panoramik görüntülerle sizleri karşılar. Doğal güzelliklerinin cezp edici ihtişamı ile sizlere huzurlu bir tatil imkanı sağlar. Konaklama işlemleriniz için bölgede birçok tesis bulunuyor..

2. Uludağ Bursa

Ülkemizde kışın gezilecek en iyi yerler arasında olan diğer bir yer Bursa Uludağ’dır. Uludağ ülkemizin en iyi kayak pistine sahip olmakla birlikte genişliği ve uzunluğu ile Aralık ve Mart aylarının sonuna kadar elverişli olarak kayak yapılmaktadır. Uludağ kayak merkezinde konaklamak için birçok tesis bulunmaktadır.

3. Abant Gölü Bolu

Kışın gezilecek en iyi yerler arasında Bolu Abant gölü geliyor. Herkesin hayata bir defa gidip görmesi gereken muhteşem bir doğa harikası alan. Kartpostallık görüntülerle gelenleri karşılayan Abant gölü, yüksek çam ağaçları ve muhteşem doğası ile gözleri kamaştırıyor. Kış mevsiminde de yağan karla birlikte güzelliğine güzellik katan yer tatilcileri bekliyor. Kış aylarından fotoğraf severlerinin de ilgi odağı olan Abant gölü romantik güzel günler geçirmek isteyen kişilerin kesinlikle tercihleri arasında olmalıdır. Son olarak kışın harika manzarasını Abant gölü ile yaşayabilirsiniz.

4. Ilgaz Kastamonu

Karadeniz bölgesinin güzel havasını yaşamak istiyorsanız kış mevsiminde mutlaka Ilgaz kayak merkezi tatil bölgesinde zaman geçirmelisiniz. Karadeniz tarafında kışın gezilecek yerler arasında olan Ilgaz tatil severleri muhteşem doğası ile kendisine çekiyor. Ilgaz otellerinde konaklayabilir ve kayak merkezi ile hoşça vakit geçirebilirsiniz.

5. Ayder Yaylası Rize

Kış mevsiminde ailecek konaklayabileceğiniz ve Karadeniz’in o muhteşem doğasısın zirveden izlemek istiyorsanız Ayder yaylası tam size göre! Sezon fark etmeksizin ülkemizin en çok ziyaret edilen yaylarından birisi olma özelliğine sahip bir yer.

6. Sarıkamış Kars

Doğunun muhteşem doğasının merkezi olan Sarıkamış ormanları kışın gezilecek en iyi tatil yerleri arasında yerini alıyor. Sarıkamış tatil bölgesinde kayak merkezi ve tesislerinde kışın tatilinizi huzurla bu bölgede yapabilirsiniz.

7. Yedigöller Milli Parkı Bolu

Kışın gezilecek en iyi yerler arasında yer alan Bolu; doğal güzellikleri ile kışın tercih edebileceğiniz bir ilimiz. Yedigöller milli parkı ile kışı tüm içtenliği ile yaşamak ayrı bir deneyim olsa gerek. Harika bir görünüme sahip olan Yedigöller mili parkında keyifle yürüyüş yapabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap