İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Seyahat/Gezilecek Yerler
  3. En Güzel Tatil Yerleri Neresidir?

En Güzel Tatil Yerleri Neresidir?

dijitalevim_en-guzel-tatil-yerleri-neresidir

En güzel tatil yerleri yaz mevsiminin gelmesi ile merak edilmekte. Kimisine göre tatil; deniz ve güneşten ibaret olurken kimisine göre de sakin bir yerde dinlenmek. Hem tatil yapıp eğlenirken hem de dinlenmek daha çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Yani günün belirli saatlerinde çeşitli aktivitelere katılmak belirli saatlerinde de sessiz sakin bir yerde dinlenmek revaçta olan tatiller olarak görülüyor. Türkiye’de tatil yapmak için pek çok yer bulunuyor. Ülkemiz bu bakımdan gerçekten de bir cennet havasında. İster güneye giderek güneşin tadını çıkarmak istenirse de kuzeye gidip güzel bir Karadeniz turu yapmak, mevcut seçenekler arasında yer alıyor. Türkiye dışında bir seyahat düşünenler için Amerika’da görülmesi gereken yerlere de bir göz atılabilir.

En Güzel Tatil Yerleri Birbirinden Nasıl Farklılaşıyor?

en-guzel-tatil-yerleri-neresidir

En güzel tatil yerleri kişiden kişiye göre değişiyor aslında. Bazıları tatilde güneş, deniz ve kum üçlüsünü ararken bazıları da gece kulüplerinde eğlenmeyi tercih ediyor. Ancak genele hitap eden tatil kıstasları da yok değil. Mesela tatil süresince denizi görmeyi herkes istiyor. Denize girilmese bile şezlong üzerinde, denizin karşısında güneşlenmek herkesin yapmak istediği aktiviteler arasında yer alıyor. Kimisine göre lüks otellerde konaklamak tatilin gerçek anlamı oluyor. Bazıları ise doğa ile iç içe kalabileceği sakin yerleri tercih ediyor.

En Güzel Tatil Yerleri: Çeşme

en-guzel-tatil-yerleri-neresidir

İzmir’in muhteşem ilçesi Çeşme’yi listenin en başına almakta bir sakınca bulunmuyor. Güzel ve dikkat çekici kumsallar arayanlara Çeşme önerilebilir. İlçede turizm amaçlı çok sayıda plaj bulunuyor. Bunların başında da meşhur Ilıca plajı geliyor. Sıcak deniz suyu ve ince plaj kumu ile harika vakit geçirmek isteyenler için Çeşme kesinlikle tercih edilmeli. Ayrıca gece canlı kulüpleri ile de eğlence arayanlara hitap etmeyi biliyor.

Selimiye Muğla

en-guzel-tatil-yerleri-neresidir

Marmaris İlçesi zaten başlı başına bir tatil beldesi… Marmaris’te Selimiye adında öyle bir yer var ki, tekne turu arayanlar için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir bölge. Son yıllarda bölgeye çok sayıda turist geldiği için bölgedeki ürün ve hizmet fiyatları bir hayli arttı. Ancak orta halli bir tatil geçirmek isteyenler için de çok sayıda imkan bulunuyor. Konaklama yerleri hemen her bütçeye hitap ediyor. Ege Denizi’nin masmavi atmosferini yaşamak isteyenler için Selimiye muhakkak ziyaret edilmeli.

Kaş Antalya

en-guzel-tatil-yerleri-neresidir

En güzel tatil yerleri arasında meşhur Kaş da yer alıyor. Antalya’nın batısında yer alan Kaş, yaz mevsiminde turistlerin uğrak yeri konumunda. Antik yapıları, turistik mekanları ve eşsiz manzarası ile Kaş pek çok tatilcinin rüyalarını süslüyor. Kaputaş Plajı ile ünlü olan bölge, sakin koy ve alanlara da sahip. Bölgede renkli çarşılar hediyelik eşya almak isteyenleri geri çevirmiyor. Ancak fiyatlar normale göre bir pahalı olabilir.

Dalyan Muğla

en-guzel-tatil-yerleri-neresidir

Muğla artık tatilin merkezi olmuş durumda. Çok sayıda ilçe ve mahalleri ile Antalya’ya meydan okuyan bir yer. Dalyan, Ortaca ilçesinde bulunuyor. Kaunos Antik Kenti bu bölgede ziyaretçilerini ağırlıyor. İztuzu Plajı o kadar çok ünlenmiş durumda ki dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri oluyor. Bu nedenle pandemi öncesinde bazı günlerde adım atacak yer bulunmuyordu. Bölgede İngiliz nüfusu oldukça fazla. Ayrıca kaya mezarları da bölgeye gelen turistlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Bölgede çok sayıda caretta caretta kaplumbağası bulunuyor. Hatta bu kaplumbağa türleri için bu bölge doğal koruma bölgesi konumunda yer alıyor.

Silifke Mersin

en-guzel-tatil-yerleri-neresidir

En güzel tatil yerleri arasında yoğurdu ile meşhur olan Silifke de bulunuyor. Mersin’e bağlı olan İlçe, Akdeniz’e kıyısı olan bir yer. Bölgede yer alan plajlar, özellikle son yıllarda ciddi anlamda ilgi görmüş durumda. Bölgenin şöhreti her dönem daha da artıyor. Bölge dışarıdan da pek çok turist çekmeyi başarıyor. Bu durum bölgedeki hizmet fiyatlarını artırsa da Silifke görülmeye değer yerleri ile ziyaret edilmeyi hak ediyor. Buraya gelmişken meşhur yoğurttan yemeden de ayrılmayın.

Yorum Yap

    Yorum Yap