İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Moda ve Alışveriş
  3. Ütü Şart Diyorsanız Ütü Modelleri ve Tavsiyelerine Göz Atın
Trendlerdeki Yazı

Ütü Şart Diyorsanız Ütü Modelleri ve Tavsiyelerine Göz Atın

Ütü yapmayı sevmeyenlere ya da çok fazla vakit harcadığını düşünenlere hitap eden Arzum buharlı ütü modelleri, işinizi kısa sürede halletmenizi sağlar.

Ütü Şart Diyorsanız Ütü Modelleri ve Tavsiyelerine Göz Atın

Çamaşır makinesinden çıkardığınız ya da gardıropta üst üste yerleştirdiğiniz kıyafetlerinizde kat izleri ve buruşmalar oluşabilir. Daha pürüzsüz bir görünüm içinse ütü kullanılması gerekir. Özellikle de ütü yapmayı sevmeyenlere ya da ütü yaparken çok fazla vakit harcadığını düşünenlere hitap eden Arzum buharlı ütü modelleri, işinizi kısa sürede halletmenizi sağlar.

Yolculukların ve aniden çıkan seyahatlerin kurtarıcısı olan Arzum seyahat boy ütüler de kompakt tasarımları ve ergonomik özellikleriyle ön plana çıkar. Katlanabilir tutma sapı ve hafif yapısı sayesinde valizde yer kaplamaz ve kolaylıkla taşınabilir.

Seyahatlerinizde de şıklığınızı devam ettirmek ve pürüzsüz kıyafetler giymek için tek yapmanız gereken Arzum’un elektrikli ev aletleri koleksiyonuna göz atmak. Böylece buharlı, kazanlı veya seyahat ütüsü fark etmeksizin, ayarlanabilir ısı ayarına sahip Arzum ütülerle hem pratik hem de keyifli bir ütüleme yapabilirsiniz.

Hangi Ütüyü Almalıyım?

hangi ütüyü almalıyım?
hangi ütüyü almalıyım?

Şimdi size ütülerin özelliklerinden bahsedeceğiz. Böylece satın almadan önce nelere bakmanız gerektiğini daha net anlayabilirsiniz. Ütü önerilerinde öne çıkan iyon tabanlı modeller birçok kişinin favori seçimleri arasında yer alıyor. İyon taban teknolojisine sahip olan Arzum ütü modelleri, farklı kumaş türlerine uygun tasarımıyla yüksek performans sunuyor. Güçlü şok buhar etkisiyle en zor kırışıklıkları bile kısa sürede pürüzsüz hale getirmenizi sağlıyor. Bir diğer dikkat çeken özellik damlamayı önleyen sistem oluyor. Bu özellik kumaşın üzerine su damlamasını engelliyor ve ütüleme sırasında kumaşın lekelenme ya da yanma ihtimali minimum düzeye iniyor. Kireç önleyici sistem ise kıyafetlerinizin yanında ütünüzün de uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Ütü yaparken en çok yaşanan sorunlardan biri de ütünün elektrik kablosunu prizde takılı unutulmasıdır. 3 emniyetli otomatik kapanma özelliğine sahip olan Arzum ütü modelleri, ürünü dikey konumda bırakmanız halinde ortalama 8 dakika içerisinde kapanıyor. Tabanı yere temas halindeyken ya da yan durumdayken kendini 30 sn içerisinde kapatan modeller, olası kazaların önüne geçiyor. Bu sayede emniyetli ve güvenli bir kullanım mümkün oluyor.

Arzum buharlı seyahat ütüsü veya ev tipi modellerinde bulunan dikey ütüleme özelliği perde ve bazı kıyafetleriniz için kurtarıcı oluyor. Güçlü dikey buharıyla kısa sürede kırışıklık gideren performansı sayesinde gözünüzde büyüyen ütü sorunu ortadan kalkıyor.

Ütü Nasıl Kullanılır?

ütü nasıl kullanılır?
ütü nasıl kullanılır?

Arzum ütü çeşitleri; kıyafet, perde, çarşaf gibi farklı kumaş yapılarına sahip olan eşyaları ütülerken kumaş türüne bağlı olarak sıcaklık ayarı yapabilmenizi sağlar. Kullanımı ise oldukça kolaydır.

İlk olarak ütünün kullanma talimatı doğrultusunda su haznesine gerekli miktarda su doldurarak buhar özelliğini aktif edebilir ya da hiç kullanmayabilirsiniz. İkinci adımda ütüleme işlemi öncesinde taban sıcaklığını kontrol etmeyi unutmayın. Ütünün tabanı istediğiniz ısı ulaştığında, giysinizi ütü masanızın üzerine yerleştirin. Daha sonra ütüyü hareket ettirerek (ileri-geri-sağ-sol ) kırışıklıkları tamamen yok edin. Kırışıklığı fazla olan yerlerde buhar püskürtme tuşunu kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Ütüyle işiniz bittiğinde ütüyü yere dik şekilde topuğunun üzerine koyun. Daha sonra fişini çekin. Ütünüz soğumadan içerisindeki suyu boşaltın ve tabanı soğuduktan sonra güvenli bir şekilde kaldırın. İhtiyaca özel çözüm ve güvenli bir kullanım sunan Arzum ütüler için model ve renk seçeneklerine göz atmayı unutmayın.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. Çok iyi güzel bir yazı olmuş oldukça anlaşılır bir yazı. Emeğinize sağlık. Tam istediğim bir makale

  2. Dijital evim sitesi gerçekten çok iyi. Güvenir bir alışveriş sitesi

  3. Seyahet ütüsü çok kullanışlı heryere taşınması açısından. Arzum kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım çok memnunum herkese tavsiye ederim.

  4. 5 ay önce

    Bu marka ütüyü bende kullanıyorum. Kullanımı rahat olsun işimi kolaylaştırsın diyorsanız bu ütüyü tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir