1. Ana Sayfa
  2. Kadın Aile ve İlişkiler
  3. Sevgilim Çok İyi Biri Ama Başkasına İlgi Duyuyorum | 2020

Sevgilim Çok İyi Biri Ama Başkasına İlgi Duyuyorum | 2020

featured

Sevgilim çok iyi biri ama başkasına ilgi duyuyorum! Sevgiliniz varken aynı zamanda da bir başkasından hoşlanmaya başladığınız zaman kendinizi oldukça suçlu hissetmeye başlayacaksınız. Fakat kendinizi suçlamanıza gerek yoktur çünkü bu durumun her insanın doğasında var olan bir duygu olduğunu bilmeniz gerekir. Sorunsuz bir ilişkide kolayca aşılabilecek bir durumdur bu. Peki ya ilişkinizde yaşadığınız bazı sorunlar aslında sizi bu duruma ittiyse?

Bunu öğrenmek yaşadığınız olayları ilişkinizde ki olumlu ve olumsuz yanları iyice düşünün. Eğer aklınıza tam olarak şunlar yüzünden olmuştur diye net bir cevap gelmiyorsa gelin bir hata yapmadan önce sizler için derlediğimiz sorulara bakarak ilişkinizde ki sorundan kaynaklı mı böyle bir hisse kapıldığınıza bakalım;

İlişkinizde Mutlu Musunuz?

i̇lişkinizde mutlu musunuz?

Sevgilim çok iyi biri ama başkasına ilgi duyuyorum!  Mutlu olup olmadığınızı anlamanın en iyi yolu sevgilinizle olan her şeyi düşünmektir. Mesela hayatınızla ilgili önemli bulduğunuz detayları paylaşmak istemeniz,  kendinizi iyi ya da kötü hissettiğinizde sevgilinizle birlikte olup ona anlatabilmeniz, size kendinizi iyi hissettirebilmesi ya da size iyi hissettiremese bile sizin yanınızda olmasını istemeniz.

Birbiriniz için değişmenize gerek duymamanız, onu sevdiklerinizle tanıştırmak istemeniz ve kavga etseniz dahi sizi başından kovmak yerine konuşabileceğiniz biri mi? Tüm bunları kendinize sorduğunuz zaman eğer cevaplar olumlu yöndeyse sevgilinizi seviyorsunuz. Fakat belki de ilişkinizdeki monotonlaşmadan dolayı sevgilinizden yavaş yavaş soğumaya başlıyor olabilirsiniz. Neden böyle olduğunu iyice düşünün.

Bir Başkası İçin İlişkimi Riske Atmalı Mıyım?

bir başkası i̇çin i̇lişkimi riske atmalı mıyım?

Şunu iyice bir düşünün eğer sevgilinizi aldatmak sizi içten içe rahatsız etmiyorsa ya da siz ayrıldıktan sonra sevgilinizin de başkasıyla olduğunuzu düşündüğünüz zaman rahatsız olmuyorsanız aslında geri kalan hiçbir şeyin önemi yok. Çünkü ne kadar ilişkinizde her şey yolunda da gitse aslında ilişkinizin bitmesinin vakti çoktan gelmiş demektir.

Eğer mevcut ilişkinizi riske atmak istemiyor fakat aynı zamanda da başkalarını da aklınızdan çıkartamıyorsanız kendinize zaman verin. Bu verdiğiniz zaman içerisinde içinizdeki sesinizi dinleyin ve kendinizi nasıl kötü hissetmeyecekseniz o şekilde devam edin fakat karşınızdaki insanın da nasıl hissedeceğini düşünmenizi öneririz sonuçta bir süre de olsa beraber olduğunuz bir insan.

Sevgilimden Ayrılmalı Mıyım?

sevgilimden ayrılmalı mıyım?

Sevgilim çok iyi biri ama başkasına ilgi duyuyorum! İlişkinizde ki artı yönleri ve eksi yönleri iyi tartmak gerekir.  Devam etmesi gereken bir ilişki ile bitmesi iki taraf için de daha iyi olacak bir ilişkiye devam etmek arasında çok ince bir çizgi bulunmakta. Eğer ilişkinizde ki sevgi bittiyse ilişkinizin de bitmesi çok iyi olacaktır.

Fakat iki tarafında birbirine karşı seyisi varsa ama küçük sorunların üstesinden gelmekte çift daha toy ise ilişki maalesef küçük sorunları halledememekten dolayı bitmiştir. Sevgi yoksa ilişki bitmeli, sevgi varsa ilişki devam etmeli. Eğer bu durumu bu kadar basite indirgeyebilirsek, durum sandığımız kadar karmaşık olmayacaktır. Böylelikle cevabı hiç tereddüt etmeden kolayca verebiliriz.

Sevgilinizle Olan Cinsel Hayatınızdan Memnun Musunuz?

sevgilinizle olan cinsel hayatınızdan memnun musunuz?

Eğer aktif bir cinsel hayata sahipseniz fakat aynı zamanda başkalarından da etkilenebiliyorsanız partnerinize karşı bir bağlılık duymuyor olabilirsiniz. Eğer sadece o etkilendiğiniz kişinin sizi tatmin edeceğini düşünüyorsanız, bundan kesinlikle emin olmamanız gerekir. Eğer sevgilinizle olan ilişkiniz cinsellik dışında oldukça iyiyse,  ilişkinizi kaybetmek için bu denli aceleci olmamalısınız.

Ancak cinsel olarak uyumsuzsanız, ilişkinizin cinsel anlamda iyi olup olmadığını kendinize bir sorun. Eğer durumun partnerinizle ilgili olmadığını sizin cinselliğe değişik bir durumda her zaman aç olmanızla alakalı bir durum olup olmadığını kendinize sorun. Eğer öyle bir şey söz konusu ise bu kadınlarda nemfomania, erkeklerde ise satiriasis denen bir durumda olabilirsiniz. Bu durumda kişi cinsel bağımlıdır.

Bu tür rahatsızlığı olan birisi cinselliğe fazlaca takıntılıdır. Bu kişiler cinsel dürtüleri kontrol edemezler. Bu kişinin dürtülerini kontrol edememesi de ilişkisinin bozulmasına ve yaşam kalitesinin düşmesine neden olur. Eğer diğer nedenlerden çok böyle bir duruma doğru gittiğinizi fark ederseniz mutlaka doktora danışmanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap