1. Ana Sayfa
  2. Kadın Aile ve İlişkiler
  3. İlk Buluşma Nasıl Olmalı? İlk Buluşmada Neler Yapılır?

İlk Buluşma Nasıl Olmalı? İlk Buluşmada Neler Yapılır?

ilk-buluşma

Günümüzde ilk buluşma, genellikle internet üzerinden tanışmalar sonucunda gerçekleşiyor. Malumunuz internet çağında olmamız romantik kararlarımızı bile etkileyebiliyor. Birbirini daha önce hiç görmemiş kişilerin ilk buluşmada nasıl davranmaları gerektiği konusunda çok fazla soru soruluyor. Bu yüzden biz de ilk buluşmada ne konuşulur ya da nasıl davranılır üzerine birkaç tavsiyeyi derledik.

İlk buluşmada ne yapılır ve ilk buluşmaya nasıl gidilir gibi kritik sorulara bu yazıda yanıt bulabilirsiniz. Belki de hayatınızın aşkını bulabileceğiniz bu buluşmanın olumlu geçmesi şüphesiz ki çok önemlidir. Buluşmada her iki tarafında rahat hissetmesi için size sunacağımız bu tavsiyelere kulak kabartabilirsiniz.

İlk Buluşma Nasıl Olmalı?

ilk-buluşma

İlk buluşma terimi kimi zaman kulağa korkutucu ve heyecan verici gelebiliyor. Fakat bu özel buluşma için gerekli tavsiyeler alındığında her şey düşündüğünüzden daha kolay bir şekilde ilerleyebiliyor. Burada ilk kez buluşan kişilerin daha evvel birbirlerini fiziksel anlamda hiç görmemesi üzerine tavsiyeler sunacağız.

İnternet ortamından tanıştığınız kişiyle ilk kez buluşacaksanız öncelikle o kişiyi tam anlamıyla tanımadığınızı aklınıza koymalısınız. Bu yüzden her iki tarafın da daha rahat hissetmesi için güzel bir kafe ortamında buluşmayı tercih edebilirsiniz. Öğlen saatlerine bir buluşma ayarladıysanız şirin bir kahvecide buluşmanızı öneriyoruz. Akşam yemeği için bir buluşma ayarladıysanız da daha önce yemeklerini tadıp sevdiğiniz bir yer olabilir.

Aynı zamanda ilk kez buluşanlar için ortak bir konum belirlemek de her zaman kibarlık göstergesi olacaktır. Bu yüzden her iki tarafında evine ya da iş yerine eşit mesafede bir mekan tercih edebilirsiniz.

İlk Buluşmada Ne Konuşulur?

ilk-buluşma

İlk buluşmada ne konuşulur sorusu belki de buluşmaların en zorlayıcı kısmıdır. İlk buluşma evresine geçtiyseniz daha önceden belki de bir şeyler paylaşabilmişsinizdir. Bu yüzden daha buluşmadan önceki konuşmalarınızdan yola çıkarak birkaç konu belirleyebilirsiniz. Zaten ilk buluşmada birbirinizi daha yakından tanımaya yönelik adımlar atacağınızdan konu bulmakta zorlanmayabilirsiniz.

İlk kez buluşanlar için önceden hazırlık yapmak rahat hissettirse de çok da faydalı olmayacaktır. Karşınızdaki insanla iletişiminiz tuttuysa zaten deyim yerindeyse konu konuyu açacaktır. Bu yüzden kafanızda belirlediğiniz birkaç konu haricinde ekstra bir hazırlık yapmanıza gerek kalmayacaktır.

İlk buluşmada konuşmamanız gereken durumlara geldiğimizde ise mümkün olduğunda eski ilişkilerinizden bahsetmemeye çalışmalısınız. Geçmişe takılı kaldığınızı düşündürten bu durumdan mutlaka uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

İlk Buluşmada Ne Yapılır?

ilk-buluşma

Yukarıda da ilk buluşma esnasında hangi tür mekanları tercih edebileceğinizden bahsettik. Buluşma ortamının güzel olması ilk kez bir araya gelen iki insan açısından önemlidir. Fakat daha önceki iletişiminizde ortak bir hobi ya da ilgi alanına sahip olduğunuzu öğrendiyseniz buluşmayı da buna göre ayarlayabilirsiniz. Bu konuyu detaylı bir şekilde açacak olursak birkaç örnekle anlatabiliriz.

Örneğin her iki taraf da Çin mutfağına hakim diyelim. O zaman bulunduğunuz şehirdeki güzel bir Çin lokantasından randevu ayarlayabilirsiniz. Aynı şekilde her iki taraf da tiyatroyu seviyor diyelim. İlk buluşma için ikinizin de görmek istediği bir oyuna bilet bulabilirsiniz. Oyundan önce ya da sonra güzel bir mekanda oturup bir şeyler içmeyi de teklif edebilirsiniz.

Sizin anlayacağınız ilk buluşmada ne yapacağınız tamamen iki tarafın da ilgi alanı ile alakalıdır. Bu tip jestler karşınızdaki insanı da daha ilk etapta etkileyecektir.

İlk Buluşma ve Kıyafet Seçimi

ilk-buluşma

İlk buluşmada ne giyilir sorusu belki de buluşma telaşında en sık sorulan sorulardan biridir. Buluşma için ayarladığınız mekan ya da etkinlik giyiminize de şekil verecektir. Dolayısıyla şık bir restoran tercih ettiyseniz günlük kıyafetlerden sıyrılıp dolabınızdaki şık kombinlere yönelebilirsiniz.

Öğleden sonra bir kahve molası bahanesiyle buluştuysanız da günlük kıyafetler bunun için yeterli olacaktır. Elbette buluşmaya giderken kişisel bakımınıza da dikkat etmeniz önemlidir. Kimse karşısındaki insanın ter kokuyor olmasını ya da yağlı saçlar ile oturuyor olmasını istemez.

Günlük buluşmalarda en sevdiğiniz kıyafetleri seçerek kendinizi iyi ve rahat hissedebilirsiniz. Zaten dış görünüşünüzün ve kıyafetlerinizin bir müddet sonra çok da anlamı kalmayacaktır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap