İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlıklı Yaşam
  3. Ocean Balık Yağı Vücut Direncini Artırmak Çok Kolay

Ocean Balık Yağı Vücut Direncini Artırmak Çok Kolay

Doğal yollardan balık tüketimi her zaman yeterli olmayabilir. Omega 3 alımının yetersiz olduğu durumlarda ocean balık yağı kullanılabilir.

Ocean balık yağı

Omega 3, vücut ve beyin gelişimi için gerekli bir yağdır. İnsan vücudu omega 3 üretemediği için bu yağın besinlerle vücudumuza alınması gerekir. Omega 3 en fazla balık yağında bulunur. Doğal yollardan balık tüketimi her zaman yeterli olmayabilir. Omega 3 alımının yetersiz olduğu durumlarda ocean balık yağı kullanılabilir. Ocean balık yağları çocuklar için şurup, büyükler için kapsül şeklinde satılır.

Ocean Balık Yağının Faydaları Nelerdir?

Balık yağı beyin gelişimi için gerekli bir besindir. Özellikle büyüme çağındaki çocuklarda konsantrasyon ve dikkat eksikliği bozukluklarında dikkat arttırıcı özelliği vardır. Yaşlı insanlarda hafıza geliştirmeye yardımcı olur. Ocean balık yağı kan basıncını dengelerken, yüksek kolesterol ve kötü kolesterolün düşmesini sağlar. Kemik ve kas gelişimine faydalıdır. Kemiklerin güçlenmesini, kasların çoğalmasını sağlar.

ocean balık yağı

İçeriğinde bulunan yağ asitleri cilde güzellik ve nem kazandırır. Sivilceleri yok eder. Cildi güneşin zararlı etkilerinden korur. Ocean balık yağı, çocuklarda iştah arttırıcı veya kilo aldırmak amaçlı kullanılır. Kalp krizi, felç, damar tıkanıklığı gibi sorunlarla karşılaşmanızı engeller. Bunun nedeni balık yağındaki yağ asitlerinin kanın pıhtılaşmasını önlemesidir. Kanın  içindeki bulunan yağ asitleri ağrı ve şişlikleri azaltır.

Ocean Balık Yağı Nasıl Kullanılır?

DSÖ tarafından önerilen balık yağı günde 200- 500 Gr arasındadır. Ocean balık yağının çocuk gıda takviyesi günde 5 ml önerilir. Çocuk gıda takviyeleri küçük cins balıkların gövde yağlarından üretilmiştir. Katkı içermez. 

Ocean balık yağı  IFOS (ınternational fish pil standards) tarafından analiz edilir. Ocean balık yağı şurup Amerika taste awards ve Singapur taste awards’ta altın madalyaya layık görülmüştür. Ocean şurup kapağı açıldıktan sonra buzdolabında saklanmalı ve 90 gün içerisinde tüketilmelidir. Ocean ürünlerini kurumsal siteden inceleyip güvenle satın alabilirsiniz.

Detaylar için; https://www.recete.com/ocean/omega-3-ve-balik-yaglari/

Yorum Yap

Yorum Yap