1. Ana Sayfa
  2. Sağlıklı Yaşam
  3. Hamdi Alkan Nasıl Kilo Verdi? Hamdi Alkan Diyeti Nedir?

Hamdi Alkan Nasıl Kilo Verdi? Hamdi Alkan Diyeti Nedir?

hamdi-alkan-nasil-kilo-verdi-hamdi-alkan-diyeti-nedir

Türk yapımcı, yönetmen ve oyuncu olan Hamdi Alkan 15 Temmuz 1967 doğumludur. 53 yaşındaki Hamdi ALKAN, Antakyalıdır. Başarılı bir zayıflama süreci geçiren komedyen, esprili bir şekilde kilolarını pek tabi ki de Antakyalı olmasına bağlamaktadır. Ünlü komedyen Hamdi Alkan nasıl kilo verdi sorusu oldukça merak edilmektedir.

Üniversiteye kadar olan eğitim hayatını Antakya’ da geçirdikten sonra, üniversite okumak için İstanbul’a gelerek Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünü 12 yılda tamamlamıştır. Oyunculuk tutkusu ilkokul yıllarında başlayan başarılı oyuncu, ortaokul ve lise yıllarında da çeşitli müsamerelere katılmış, daha sonra üniversite yıllarında profesyonel adımlar atarak bu günlere gelmiştir.

Son zamanlarda işi dışında, başarılı bir mide ameliyatı ve zayıflama süreci ile gündemde olan Hamdi Alkan, kendini eskisinden daha sağlıklı hissettiğini her fırsatta dile getirmektedir. Hamdi ALKAN’ ın kilolu hali ve son hali arasındaki fark görenleri şaşkına çevirmektedir. Merak edilen Hamdi Alkan nasıl kilo verdi?

Hamdi Alkan Nasıl Kilo Verdi?

Ünlü komedyen, aşırı kilolu olmayı bir hastalık olarak gördüğünü, kilo verme sebebinin dış görünüşten ziyade sağlık amaçlı olduğu belirterek, tüp mide ameliyatı olduğunu söyledi. Bu mide ameliyatını geçirerek yaklaşık 44-50 kilo veren komedyen, sağlık için bu tür bir ameliyatın yanında, doktor kontrolünde sağlıklı ve dengeli bir beslenme hayat tarzını da benimsemiştir.

Daha öncesinde, yemek yemenin kendisi için bir zevk olduğunu, mutsuz oldukça da yemek yeme isteğinin arttığını belirten ünlü komedyen, Hamdi ALKAN nasıl zayıfladı sorusunu cevaplarken şu anki görüntüsünden ve sağlık durumundan daha da mutlu görünüyor.

Hamdi Alkan Nasıl Kilo Verdi? Hamdi Alkan’ın Kilolu Hali ve Hissettikleri

https://www.youtube.com/watch?v=I-ExK60cthU

Hamdi ALKAN nasıl kilo verdiği ve kilolu halinden bahsederken çeşitli sağlık sorunları yaşadığını her seferinde dile getiriyor. Birçok kilolu insan gibi ünlü komedyen de; bel fıtığı, varis ve nefes darlığı gibi aşırı kilonun neden olabileceği sağlık sorunları yaşadığını, hatta ayakkabısını bağlamak için bile eğilmekte zorlandığını belirterek, aşırı kilolu olmanın bir sağlık sorunu olduğunu her defasında vurguluyor.

Hamdi ALKAN’ın kilolu hali ile şimdiki halini kıyasladığımızda, dış görünüşünde bariz bir fark olduğunu gördüğümüz ünlü oyuncunun, en çok da sağlıklı hissetmesi yüzünü güldürüyor gibi görünüyor.

Bu ameliyatı olmadan önce çok fazla araştırma yapmanın ve de hastane ve doktor seçimini dikkatli yapmanın gerekliliğini vurgulayan ünlü oyuncu, sağlıklı bir beslenme ve yaşam tarzı ile kilo vermenin hiç de zor olmadığını hepimize göstermektedir. Aynı zamanda Hamdi ALKAN kilolu halinin kendisinde özgüvensizliğe de zaman zaman sebep olduğunu dile getirmektedir. Hamdi ALKAN nasıl bir diyet programı uygulamıştır?

Hamdi Alkan Nasıl Kilo Verdi: Hamdi ALKAN Diyeti Nedir?

hamdi-alkan-nasil-kilo-verdi-hamdi-alkan-diyeti-nedir

Hamdi ALKAN nasıl zayıfladı sorusu herkesin cevabını merak ettiği bir sorudur. Ünlü komedyen yedikçe yeme isteğinin arttığını ve artık bu durumuna bir son vermesi gerektiğini düşünerek derin araştırmalar sonucunda ameliyat olmaya karar vermiştir.

Hamdi ALKAN geçirdiği tüp mide ameliyatı sonucunda 140 kilodan 96 kiloya düşerek toplamda 44 kilo vermiştir. Daha öncesinde setlerde içi dolu mini bir buz dolabı varken, şu an midesinin %80 daha küçüldüğü ve yemek yeme isteğinin azalarak, artık atıştırmalıklara ihtiyaç duymadığı biliniyor.

hamdi-alkan-nasil-kilo-verdi-hamdi-alkan-diyeti-nedir

Ameliyat sonrasında bir uzman takibinde unsuz, şekersiz ve yağsız besinleri içeren yeme-içe saatleri belirlenmiş ve sağlıklı bir beslenme programını takip etmektedir. Bu sağlıklı beslenme planının yanında spor yapmayı da ihmal etmeyen başarılı komedyen, yeni hayat tarzı ile sağlığını dengede tutmaya çabalamaktadır.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Ünlü komedyen geçirdiği tüp mide ameliyatı ile birçok kilo vermekte zorluk çeken insana ilham olmuştur. O halde tüp mide ameliyatı nedir? Tüp mide ameliyatı, düzenli spor ve diyet yapmasına rağmen başarılı bir kilo verme süreci yaşayamayan kişilerin son zamanlarda başvurduğu cerrahi bir yöntemdir. Bu cerrahi yöntemle midenin yaklaşık %80 alınarak mide küçültülür ve kişinin yeme isteği azaltılarak zayıflaması sağlanır.

Tüp Mide Ameliyatı Olanlar

hamdi-alkan-nasil-kilo-verdi-hamdi-alkan-diyeti-nedir

Öncelikle tüp mide ameliyatı olmak isteyenlerin bazı kriterlere uyması gerekmektedir. Bu kriterler arasında; kişinin yaşı, kilosu ve obezite oranı önemli olmakla birlikte, daha önce birçok kez diyet ve spor yapmasına rağmen bir sağlık problemine bağlı kilo verememesi de göz önünde bulundurulur. Tüp mide ameliyatı olanlar büyük bir çoğunlukla hayatlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmektedir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Beslenme

mide

Tüp mide ameliyat sonrasında, tüp mide ameliyatı olanlar gözetim ve doktor kontrolleri bir süre daha devam etmektedir. Ameliyat sonrasında ilk 3 ay yavaş yavaş, takip eden 1 ayda ise hızlı kilo vermeye başlanır. 6 ay sonunda ise toplamda 25-35 kilo civarı vermek mümkündür. Tabi ki tüm bunlar, mide ameliyatı olanlar için, tüp mide ameliyatı sonrasında beslenme alışkanlıklarına çok dikkat etmesine bağlıdır. Tüp mide ameliyatı olanlar diyete uymama, sağlıksız beslenme gibi alışkanlıklar devam ettirilirse, tekrar kilo alımı meydana gelebilir.

Tüp Mide Ameliyatının Fiyatı Nedir?

mide

Zamanın en etkin kilo verme yöntemlerinden olan tüp mide ameliyatı günümüzde bu kadar yaygınken, herkesin aklına tabi ki tüp mide ameliyatının fiyatı nedir sorusu gelmektedir. Devlet hastanelerinde tüp mide ameliyatı ücretsiz yapılabilmektedir. Ülkemizde birçok özel hastanede de uygulanan bir ameliyat olan tüp mide ameliyatı fiyatı ne kadar olduğu merak edilmektedir. Her hastanenin uyguladığı fiyat, kendi bünyesinde farklılık göstermektedir. Bu yüzden güvendiğiniz hastane ve hekimden randevu alarak kontrollerinizi yaptırdıktan sonra fiyat alabilirsiniz.

En nihayetinde sağlık hepimiz için önemlidir. Son zamanlarda artan hazır ve paket tüketim, fast food, yoğun çalışma saatleri, doğada geçirilen zamanın ve hareketin azalması, teknolojinin gelişmesi, stres gibi sayabileceğimiz birçok etmen çeşitli sağlık problemlerini meydana getirmektedir. Ayrıca bunun yanında, en çok da tüm insanların ortak sorunu olan hızlı kilo alma ve verememe problemini doğurmaktadır. İnsanların çoğu hayatlarına bir şekilde dengeli beslenme ve sporu sokmaya çabalasa da bu alışkanlık bazı aşırı kilo alımları için yetersiz kalmaktadır. Gelişen teknoloji ve tıp aşırı kilolarından kurtulmak isteyen insanlara yardımcı olabilmektedir. Hamdi Alkan nasıl kilo verdi merak edenlere ünlü komedyene kilo verdiren bu süreç, yardıma ihtiyaç duyan insanlar için çok güzel bir örnektir.

Yorum Yap

Yorum Yap