Yüzyılın En Lüzumsuz Teknolojisi Nike Adapt BB

Yüzyılın En Lüzumsuz Teknolojisi Nike Adapt BB

Yüzyılın En Lüzumsuz Teknolojisi Nike Adapt BB

Nike’ın yeni ürünü Nike Adapt BB için ne desem bilemiyorum. Ömrü hayatımda bu kadar lüzumsuz bu kadar sığ bir teknoloji daha ne gördüm ne duydum. 350$ bayıldığınız bu ayakkabının yaptığı şey ise bağcıklarını kendi bağlaması. Gerçi bağcık demeyelim ayağınıza göre ayakkabının sıkılığını ayarlıyor işte. Neden? Çünkü insanlık olarak biz kedi ayağımızın nasıl daha konforlu hissedeceğini akıllı bir teknoloji olmadan anlayamayacak kadar embesil varlıklarız. Yani en azından Nike’ın sevgili CEO’su Mark Parker öyle düşünüyor olsa gerek çünkü başka bir mantıklı izahını düşünemiyorum. Unutmadan birde ayakkabının yanında 2 adet nokta var onların da rengi değişebiliyor.

Yüzyılın En Lüzumsuz Teknolojisi Nike Adapt BB

Üstelik bu muhteşem ürün daha ilk güncelleme ile birlikte çöktü. Evet yanlış duymadınız bu ayakkabı güncelleme de alıyor yani güncelleme alıyor dediysem Nike Adapt BB ile cep telefonunuza indirdiğiniz bir uygulamayı eleştiriyorsunuz ve bu uygulama size bağcığı açma kapatmada yardımcı oluyor. Güncellemeyi alan da o uygulama ama işte o uygulamaya gelen bir güncelleme ile oluşan hata yazılımın ayakkabıların birini görüp birini görmemesine neden oluyor.

Tabii ki hayatınızda bağcık derdi çıktı diye yerine başka dertler gelmeyecek sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Bir kere bu ayakkabı şarj edilmeli ve yanında gelen bir kablosuz şarjı standı ile bunu yapabiliyorsunuz ancak hayatınıza “Ayakkabımın şarjı bitti” diye bir diyalog girecek uyandırayım. Ya da bir gün haber bültenlerinde ayakkabısı patladı diye bir haber de izleyebilirsiniz. Üstelik eminim şuanda benim aklıma gelmeyen onlarca başka saçmalıkta gerçekleşebilir.

Bir de bizim haber sitelerinde vs. çok matah bir şeymiş gibi bahsediyorlar ya bu ayakkabıdan ben asıl ona tavım. Nike kendi kendini ayarlayan ayakkabısını tanıttı. Bravo gerçekten çok büyük teknoloji yani öyle ihtiyacımız var ki böyle kendi kendini bağlayan bir ayakkabıya ölüyoruz Nike yetiş hacı 🙂

Göz Atmak İster Misin? :  Gören Duyan Haber Versin

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir