İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknolojik Gelişmeler
 3. Tiktok Subway Surfers Nasıl Oynanır?

Tiktok Subway Surfers Nasıl Oynanır?

dijitalevim_tiktok-subway-surfers-nasil-oynanir1

Tiktok subway surfers, son zamanlarda popüler olan ve büyük bir hızla tüm kullanıcılar tarafından oynanan bir oyun haline geldi. Özellikle Nisan 2020 tarihinden beri karantinada olan insanların büyük bir eğlencesi haline dönüştü. Evde sıkılan tiktok kullanıcıları, telefonlarımızda sıklıkla oynadığımız Subway Surfers oyununu Tiktok platformuna taşıdı. Bu taşıma sayesinde eğlenceler bir kat daha artmış oldu.

Öncelikli olarak tik tok uygulaması ve Subway Surfers hakkında bilgiler vererek sonrasında da Tik tok Subway Surfers nasıl oynanır ondan bahsedelim.

Tik Tok Uygulaması Nedir?

dijitalevim_tiktok-subway-surfers-nasil-oynanir

Sosyal medyanın incilerinden biri olarak görülen bu uygulama, video çekimleri yapılarak, insanlarla paylaşılmasına olanak sağlayan bir platformdur. Çeşitli efektler ve ses montajları ile videolar renklendirilmekte ve değişik tarzda görüntüler ortaya konmaktadır.

Uygulama içerisinde birçok ünlü ve fenomen kişinin ses kaydı bulunur. Bazı meşhur sahneler yer alır. İnsanlar bu ses kayıtları ve sahneleri kendi yorumları ile canlandırırlar. Ayrıca müziklere yine kendi tarzlarıyla klip çekerler. Çeşitli figürlerde uygulayarak birbirinden eğlenceli dans figürleri sergileyerek eğlenceli dakikalar geçirirler.

Uygulama, App Store ve Google Play Store mağazalarından ücretsiz olarak edinilmektedir. Uygulama, Android ve Apple uyumlu olarak kullanılabilir. Uygulamayı indirdikten sonra bir hesap açarak, profil oluşturmanız gerekmektedir. Uygulamada profil oluşturduktan sonra dilediğiniz gibi video çekip, yükleyebilirsiniz. Takipçi sayınızı ve izlenme oranlarınızı artırarak fenomen olabilirsiniz. Bu sayede Tik tok üzerinden para kazanma fırsatı da elde edebilirsiniz.

Tiktok Subway Surfers Nedir? Nasıl Oynanır?

dijitalevim_tiktok-subway-surfers-nasil-oynanir

İlk android telefonların çıktığı zamanlarda popüler bir oyun olarak oynanmaktaydı. Neredeyse her Android telefon kullanıcısını telefonun bu oyun yüklüydü ve saatlerce oyun oynarlardı. Sonradan daha fazla oyunun piyasa çıkmasının ardından popülerliği bir nebze düşüşe uğradı. Fakat son zamanlarda Tiktok subway surfers akımı aile tekrardan eski popüler günlerinde döndü.

Oyunda haylaz bir çocuk ve köpeğiyle beraber istasyonu koruyan bir bekçi bulunuyor. Çocuk istasyon duvarlarına grafiti yaparken bekçi tarafından görülüyor ve oyun bu dakikadan sonra başlıyor. Haylaz çocuk bekçiden kaçmaya başlıyor. Kaçarken vagonlar ve bazı engeller karşınıza çıkmakta. Bu engellere çarpmadan, bekçiden kaçmanız gerekiyor. Ödül olarak altınları toplamayı unutmayın. Engellere çarptığınız an bekçinin sizi yakalaması an meselesi.

Oyun içerisinde çeşitli eklentiler bulunuyor. Bu eklentiler sizlere çeşitli avantajlar ve güçler veriyor. Havada uçma, yüksek atlama, mıknatıs ve ekstra can gibi çeşitli avantajlı eklentileri almadan geçmeyin. Bu eklentiler arasında ayakkabı ve kaydırak üzerinizde olduğunda engele çarparsanız canınız gitmiyor. Sadece üzerinizde ki eklentiyi kaybedersiniz. Bunu da ekstra bilgi olarak aklınızda bulundurabilirsiniz.

Oyun App store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. İndirdikten sonra dilerseniz ek paketler satın alarak oyunu kendinize özel hale getirebilirsiniz. Yeni karakterler, yeni ülkeler, eklentiler ve Subway Surfers hile satın alabilirsiniz.

Subway Surfers Hikayesi

dijitalevim_tiktok-subway-surfers-nasil-oynanir2

Bu eğlenceli ve zevkli oyunun hikayesi maalesef oyun kadar mutlu edici değil. Büyük bir trajedi sonrası oyun ortaya çıkmış durumda. Oyunun hikayesini okuduktan sonra belki oyuna biraz daha değer verir ve farklı bir gözle bakarak oyunu oynarsınız.

Oyunun hikayesi gerçek hayattan alınmıştır.  Oyunda ki çocuğun ismi Jake’dir. Jake gerçek hayatta bir oyun geliştiricisi olan babanın oğludur. Jake, kaykay kaymayı seven bir çocuk ve bu sevdasını genelde tehlikeli alanlarda gerçekleştiriyordu. Bir diğer hobisi ise sprey boyalar ile duvarlara grafiti yapmaktı.

Jake ve ailesinin evi tren istasyonunun hemen yanındaydı. Jake’in ailesi her ne kadar istasyonda oyun oynamanın tehlikeli olduğunu söyleseler de, Jake bunu pek dikkate almadı. Bir gün yine tren istasyonuna gitti ve duvarlara grafiti yapmaya başladı. Grafiti yapımına henüz daha yeni başlamıştı ki istasyon bekçisinin düdüğü ile irkildi.

Bekçinin kendisine bir şey yapacağı korkusu ile koşmaya başladı. Raylar üzerinde kaçarken maalesef karşıdan gelen treni görmedi ve feci şekilde hayatını kaybetti.  Jake’in yazılımcı babası büyük bir travma sonrası oğlunun hatıralarını yaşatmak istedi. Bu düşüncesi ile de Subway Surfers oyununu piyasaya çıkardı.

Yazılımcı baba, oyun içerisinde oğlunun en sevdiği hobilere ve zevklere yer vermeyi unutmadı. Kaykay kaymayı sevdiği için karakter kaykay ile ilerleme yapar. Grafiti sevgisi olduğu için oyun grafiti çizimi ile başlar. Ayrıca Jake’in hayali dünya turu yapmaktı. Bu nedenle de oyunun farklı ülkelerde geçen modları mevcuttur.

Tiktok Subway Surfers Nasıl Oynanır?

dijitalevim_tiktok-subway-surfers-nasil-oynanir3

Oyun aslında direkt olarak Tiktok üzerinden oynanmamaktadır. Sadece bir video hilesi olarak görüntü paylaşılmaktadır. Ama bu durum çok eğlenceli bir hal alabiliyor. Sizler de bu eğlenceli videoyu çekmek ve Tiktok subway surfers oynamak için aşağıda belirtilen adımları izleyiniz.

 • Öncelikli olarak eğer telefonunuzun kendiliğinden ekran kaydı alma özelliği bulunmuyor ise bir ekran kaydı alma uygulaması edinmelisiniz. App Store ve Play Store uygulamalarının arasında ekran kaydı programını bularak indiriniz.
 • Tiktok ve Subway Surfers uygulamalarını da edinin.
 • İlk önce oyunu açın ve ekran kaydını başlatın.
 • Uygulama ekran kaydı alırken oyunu oynamaya başlayın. Ne kadar bir uzunlukta video istiyor iseniz o uzunlukta oyunu oynayın.
 • Ekran kaydı işlemini bitirdikten sonra Tiktok uygulamasını açın.
 • Uygulamanın arama kısmına “green screen” yazın ve eklentiyi açın.
 • Green screen eklentisi arka planınızı sizin belirlediğiniz görüntü ile dolduracaktır.
 • Eklentiyi açın ve ekran kaydı aldığınız videoyu seçip ekrana aktarın.
 • Bu adımdan sonra arka planınız oynadığınız oyunun kaydı ile dolacaktır.
 • Artık pozisyonunuzu alın ve Tiktok subway surfers videosunu çekmeye başlayın.
Yorum Yap

Yorum Yap