Tesla Sürpriz Yumurtalar Tamamlandı

Tesla Sürpriz Yumurtalar Tamamlandı

Tesla Sürpriz Yumurtalar Tamamlandı

Easter Eggsler ya da bizim dilimizdeki tercümesi ile sürpriz yumurtalar genelde tatlı göndermeler yapan küçük gizemler olarak oyunlarda karşımıza çıkar. Ancak bu eğlenceli kültür geçtiğimiz gün California’da düzenlenen Tesla Model Y lansmanında bir kez daha karşımıza çıktı.

Tesla S3XY

2008 yılında piyasaya çıkan Roadster modelinden sonra tam tamına 5 yıl boyunca hiçbir yeni model çıkarmayan Tesla sürpriz yumurtasının ilk adımı olan Model S’i 2012 yılında piyasaya çıkardı. O zamanlarda Model S’in sonundaki S harfini insanlar sedan olarak algıladı ancak elbette yanılıyorlardı. Planın ikinci adımı ise 2016 yılında yine bir SUV modeli olan Model X ile geldi. Takvimler 2017 yılını gösterdiği zaman Tesla bu sefer Model 3 ile çıkageldi, ancak bu işte bir yanlışlık vardı çünkü doğrusu E olmalıydı. Elbette Elon Musk’ın planları da bu yeni aracın adının Model E olmasıydı ancak Model E ismi ne yazık ki yıllar yıllar önce yine bir başka amerikan otomobil üreticisi olan Ford tarafından Ford Model E için tescil edilmişti.

Ford Model E

Elbette Musk Ford’tan bu isim haklarını da satın almak istedi ancak Ford’un cevabı olumsuz oldu. O nedenle planlarda minik bir revize gerekti. 2017’de çıkan yeni Tesla’nın adı Model E yerine Model 3 oldu ki o da aynı anlamı karşılardı. Hakka Musk lansmanda Ford sexy planımı bozdu gibisinden minik bir gönderme de yaptı.

Model 3’ün de piyasaya tanıtılması ile S3X kelimesi ortaya çıkmış oldu ve insanlar sürpriz yumurtanın tamamlandığı düşündü ancak Musk son harfini henüz söylememişti. Ve tavimler 14 Mart 2019’u gösterdiğinde ise Model Y’nin tanıtımı ile Tesla S3XY ortaya çıkmış oldu.

Tamamen bilinçli şekilde 7 yılda adım adım gerçekleştirilen bu sürpriz yumurta gerçekten parlak bir zekanın ürünü. Bu sadece bir kelime ortaya çıkarmaktan çok fazlası bu bir misyon. Elon Musk her bir Tesla aracının SEXY olmasını istiyor. İnsanların o aracı arzulamasını o araç ile gerçek bir bağ kurmalarını. Görünen o ki başarıyor da. Ayrıca bu Tesla’daki tek sürpriz yumurta da değil. Yine Tesla’ya ait bir kamyonun adı ise Semi yani yarı sexy 🙂 Diğer birçok Tesla ürününde de yine Elon Musk tarafından bilinçli şekilde yerleştirilmiş bir çok sürpriz yumurta görmek mümkün.

Göz Atmak İster Misin? :  Gören Duyan Haber Versin
1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir