İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. PlayStation Plus Nedir? 1 PlayStation Plus Üyeliği Ne Kadar?

PlayStation Plus Nedir? 1 PlayStation Plus Üyeliği Ne Kadar?

PlayStation Plus Nedir? Playstation Plus Üyelik Ücretleri | PS 4

PlayStation, Sony tarafından geliştirilen video oyunlarının oynanabildiği oyun konsolu markasıdır; PlayStation Plus ise PS için geliştirilen abonelik sistemidir. Sony şirketi tarafından üretilen PlayStation’da PS 3’ten itibaren PlayStation Plus sistemi kullanılmaya başlandı.. Playstation Plus ücretli olan ve abonelerine bir takım avantaj ve ayrıcalıklar sağlayan abonelik sistemidir.

Bu sistem Sony tarafından uzun bir süre önce hizmete sunulmuş olsa da pek çok PS kullanıcısı bu sistemden haberdar değil. Bu sistemden yeni haberdar olan insanlar arama motorlarında PlayStation Plus nedir gibi araştırmalar yapıyorlar. Bizde bu yazımızda PS Plus sisteminin nasıl bir sistem olduğunu ve özelliklerini sizlere anlatmaya çalışacağız; hadi gelin başlayalım.

PlayStation Plus Nedir?

playstation plus nedir? playstation plus üyelik ücretleri

PlayStation Plus , Japon Sony firması tarafından PS için hizmete sunulan abonelik hizmetidir. PS Plus, PS 3 , PS 4 ve yeni piyasaya sürülen PS 5 için hizmete sunulan abonelik veya üyelik sistemidir. PS oyuncuları yıllık ücreti 99 TL olan bu sistem ile ücretsiz oyunlara ve bazı oyunlarda indirim fırsatlarına sahip oluyor. Ayrıca oyuncular bu abonelik sistemi sayesinde her ay için 100 GB bulut depolama alanına sahip oluyor.

PS Plus üyelik sistemi şu şekilde gerçekleşiyor; satın almadan önce 14 gün boyunca deneme sürümünde kullanabiliyorsunuz. Bu 14 günün ardından isterseniz üyeliğinizi sonlandırabiliyorsunuz. Eğer devam etmek istiyor iseniz öncelikle PS Cüzdan servisine ödeme bilgilerinizi kaydetmelisiniz, ardından PS cüzdan servisi üzerinden PS hesabınıza para eklemelisiniz. Tüm bu adımları gerçekleştirdikten sonra PS Plus sistemine üye olabiliyorsunuz. Üyelik sistemi her ay otomatik olarak yenileniyor.

Playstation Plus Üyelik Ücretleri

  • Eğer bir aylık abonelik yaparsanız 30 gün için 14 TL ödemeniz gerekiyor.
  • Eğer 3 aylık aboneliği seçerseniz 90 gün için 29 TL ödemelisiniz.
  • Eğer ki yıllık aboneliği seçerseniz 99 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

Ancak bu fiyatlar bölgelere değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca ülkemizde ki dolar kuruna bağlı olarak fiyatlarda dalgalanmalar yaşanabiliyor.

PlayStation Plus’tan Her Ay Ücretsiz Oyun ve Fırsatlar

Yazımızın giriş kısmında da bahsettiğimiz gibi PS Plus’ın en önemli özelliği her ay abonelerine ücretsiz oyun vermesidir. Her ay değişen ücretsiz oyunları aboneliğiniz süresince ücret ödemeden oynayabilirsiniz. PS Plus ile ücretsiz alınan oyunu sadece PS Plus aboneliğiniz süresince ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Ayrıca Temmuz ayında ücretsiz verilen PS Plus oyununu Ağustos ayında abone olan birisi ücretsiz olarak indiremez ve ücret ödemek zorundadır.

PlayStation Plus ücretsiz oyunlar yanı sıra abonelerine başka fırsatlarda sunuyor. Her ay PS Plus abonelerine bazı PS oyunlarında indirim fırsatları bulunuyor. PlayStation Plus’ta üyelik avantajlarından birisi de ücretsiz çevrimiçi depolama alanıdır. PS Plus üyelerine her ay için 100 GB bulut depolama alanı veriyor. Bu sayede aboneler oyunları için ekstra alan kazanmış oluyorlar. Bu hizmeti kullanabilmeniz için PS’nizin otomatik güncelleme özelliğinin aktif olması gerekiyor. Bu servisi aktif etmeniz durumunda oyun kayıtları bulut tabanlı depolama alanına kaydedilir.

PlayStation Plus Üyeliğini İptal Etme

playstation plus nedir? playstation plus üyelik ücretleri | ps 4

PlayStation Plus aboneliğini iptal etmek çok kolay; ancak dikkat etmeniz gereken abonelik iptal isteğinizi aboneliğin yenilenme tarihinden en geç 24 saat kala yapmalısınız. Aksine 24 saatten daha az bir süre kala iptal isteğinde bulunursanız iptale rağmen hesabınızdan ücret kesilir ve aboneliğiniz 30 gün daha devam ediyor. Eğer aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız bu konulara dikkat etmelisiniz.

Abonelik iptali için PlayStation Store, PS 4 ve müşteri hizmetlerine ulaşarak üyeliğinizi iptal ettirebilirsiniz.

Aboneliğinizi sona erdirmeniz durumunda ücretsiz indirdiğiniz oyunları artık oynayamazsınız. Bu oyunları oynamanız için satın alabilir veya tekrardan PS Plus abonesi olabilirsiniz.

PS Plus Eylül Ayı Ücretsiz Oyunları Açıklandı

PS Plus 2020 eylül ayı ücretsiz olarak 2 muhteşem oyun açıklaması yapıldı. Bu oyunlardan biri dünyaca geniş bir oyuncu kitlesine sahip PUBG olurken diğeri ise Street Fighter 5 olarak açıklama yapıldı. 6 Eylül 2020 tarihinmden iyibaren tüm PS Plus aboneleri  bu 2 muhteşem oyunu indirerek ücretsiz bir şekilde oynayabilecekler.

PS Plus Ağustos ayı ücretsiz oyunları olan Call of Duty: Modern Warfare ve Fall Guys ise 6 eylül tarihine kadar indirilebilir durumda olacak. Her ay birbirinden muhteşem oyunları ücretsiz oynama imkanı sunan PS Plus aboneliğini en kısa sürede başlatmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Zira PlayStation oyun severleri nasıl mutlu edeceğini çok iyi biliyor.

Dünya’da ki en büyük oyun konsolu markası PlayStation’ un hizmeti olan PS Plus abonelik sisteminin detaylarını, ücretlerini ve avantajlarını incelediğimiz yazımızın sonuna geldik… İyi oyunlar…

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Tam da bu ürünü almak istiyordum. Bu kadar detaylı bir bilgiye rast gelmek benim için çok iyi oldu teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir