İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Hayatı Kolaylaştıran Mobil Market Uygulamaları Hangileridir?

Hayatı Kolaylaştıran Mobil Market Uygulamaları Hangileridir?

Hayatı Kolaylaştıran Mobil Market Uygulamaları Hangileridir?

Evden çıkmadan mobil market uygulamaları ile istenilen her şey kapıya kadar geliyor. Yoğun iş temposu içinde de insanın hayatı kolaylaşıyor. İnternetin uzun zamandır insanların hayatında olması nedeni ile çevrimiçi alışverişler yapılıyor olsa da korona virüs salgını sonrasında mobil market uygulamaları ile yapılan alışverişler giderek artıyor.

Salgın nedeni ile internetten market alışverişi daha hızlı popülerleştiği gibi büyük bir önem kazanıyor. Salgın nedeni ile kalabalık ortamlardan kaçınmak ve ev konforunda tüm alışveriş ihtiyaçlarının karşılanması için birçok market mobil uygulama yer alıyor.

Süpermarket Alışverişinde Mobil Market Uygulamaları

süpermarket alışverişinde mobil market uygulamaları

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlar interneti hayatının her yerinde kullanılıyor. Sosyal medya uygulamaları ve iş alanları haricinde korona virüs sebebi ile market alışveriş uygulamaları da internet ortamında büyük önem kazanıyor.

Profesyonel mobil uygulama programları ile insanlar oturdukları yerden çeşitli firmalar yardımı ile istedikleri ürünleri kapıya kadar getirtebiliyor. En iyi 10 mobil market uygulamaları aşağıdaki gibidir

1. Migros sanal market

5M Migros kadar büyük ürün çeşitliliğine sahip olan Migros Sanal Market ile ev ya da iş yerinden market alışverişleri yapılabiliyor. Akıllı telefonlar yardımı ile haftanın 7 günü geçerli 10.30 – 22.00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor. Market uygulamaları arasında en çok çeşitliliğe sahip olan Migros, yapılan alışverişlerde kolay teslimat ile insanların işini kolaylaştırıyor.

İstenmeyen bir ürün ya da yanlış ürün kapıda iptal edilebiliyor ve teslim alınan ürünlere göre ödeme yapılıyor. Migros Sanal Market alışverişleri için ayrıca müşteri hizmetleri seçeneği de bulunuyor. Haftanın her günü 8.30 – 22.00 saatleri arasında müşteri hizmetleri aranarak da sipariş verilebiliyor.

2. Carrefour Sa

Online market olarak da hizmet veren CarrefourSA, marketlerde bulunan her ürünü bünyesinde barındırıyor. Geniş çaplı bir sanal market alışverişi deneyimi sunan CarrefourSA ayrıca hassas ve bozulabilecek ürünleri de özel şekilde tasarlanan soğutmalı araçlar ile getiriyor.

Market uygulamaları kampanya da oluşturuyor. Belli zamanlarda belli ürünlerde geçerli olan kampanalardan faydalanılabiliyor. Gıdadan temizlik ihtiyacına kadar pek çok ürün yelpazesi ile hizmet veren market ayrıca ”Bugün Gelsin” hizmeti de sunuyor. Bu hizmet ile insanlar aynı gün ulaşabilecekleri ürünler için sipariş veriyor.

 

3. Migros Hemen

Online market alışveriş siteleri arasında bulunan Migros Hemen, Migros Sanal Market gibi hizmet veren bir uygulama olup daha çok hızlı teslimatlar için kullanılıyor. Hayat içinde günlük koşuşturmalar nedeni ile market alışverişleri zaman zaman unutulabiliyor bu durumda Migros Hemen devreye giriyor ve siparişler 30 dakika içerisinde  adrese geliyor.

Verilen sipariş anlık olarak da harita üzerinden takip edilebiliyor. Yeni bir uygulama olan Migros Hemen, şimdilik Ankara, İzmir ve İstanbul gibi büyükşehirlerde hizmet verse de yakın bir zamanda diğer illerde yaşayan insanların da bu hizmetten faydalanabileceği söyleniyor.

 

4. Getir

Belirli marketlere bağlı olmadan çalışan Getir uygulaması kurye hizmeti olan tanımlanıyor. Online market uygulamaları arasında en eskilerden biri olan Getir, market, restoran ya da mağazada alışverişlerin yapılmasına olanak tanıyor. Siparişler, Getir çalışanları tarafından getiriliyor.

Güvenli ve hızlı teslimata sahip olan Getir, saat sınırlandırılması olmadan 7 gün 24 saat hizmet veriyor. Sipariş, uygulama üzerinden takip edilebildiği gibi dijital ya da kapıda ödeme seçenekleri insanların hayatını kolaylaştırıyor.

5. Yemeksepeti Banabi

Yıllardır var olan Yemeksepeti, restoran siparişleri için kurulmuşken bünyesinde kurduğu Banabi ile çeşitli alışverişlere de olanak sağlıyor. Kapsamında gıda, atıştırmalık, sebze ve meyve gibi pek çok hizmeti bulunduran Banabi’ye Yemeksepeti mobil uygulamasının içinden ulaşılıyor. Banabi’de hem kredi kartı hem de kapıda ödeme seçenekleri bulunuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap