1. Ana Sayfa
  2. Teknolojik Gelişmeler
  3. Samsung’tan Apple’a Tokat Gibi Cevap

Samsung’tan Apple’a Tokat Gibi Cevap

Samsung'tan Apple'a Tokat Gibi Cevap

Yıllardır çokta büyük değişiklikler yapmadan aynı telefonu tekrar tekrar satan Apple’a dün gece San Francisco’da düzenlenen etkinlik ile Samsung’tan tokat gibi cevap geldi. Yeni nesil Samsung Galaxy S10 ailesinin en iddialı telefonu Samsung Galaxy S10 Plus’ın Türkiye satış fiyatı 7500 TL.

samsung galaxy s10 ailesi

S10 Ailesi ve Katlanabilir Fold

San Francisco düzenlenen özel etkinlikle Samsung Galaxy S10 serisinin yanı sıra bir de bu yılın çok konuşulan teknolojisi katlanabilir telefonların da Samsung cephesindeki karşılığı Fold kullanıcıların beğenisine sunuldu. Galaxy S10 ailesi ile ilgili bilgileri ve düşüncelerimi birazdan paylaşacağım ama o konuya girmeden önce hemen kısaca katlanabilir telefon Galaxy Fold’tan bahsetmek istiyorum.

Kullanıcı Gerçekten İlgilenir Mi?

Teknolojiyi yakından takip eden birisi olarak Samsung Galaxy S10 için ne kadar heyecan duyduysam Samsung Galaxy Fold’da o kadar umurumda olmadı. Açıkçası ben bu teknolojinin tıpkı tablet teknolojisi gibi fazlaca abartıldığını düşünüyorum. İnsanların ceplerinde gerçekten bu cihazı taşımak isteyeceklerini düşünmüyorum. Kapalı hali 4.58 inç açılınca ise 7.3 inçlik bir tablet bu benim gözümde telefon bile değil. Ve eminim ki insanlarda da öyle aman aman bir karşılığı olmayacak. O yüzden daha fazla detay verip lüzumsuz uzatmanın da gereği yok diye düşünüyorum.

Asıl Bomba Samsung Galaxy S10 Plus

Teknoloji ile özdeşleşmiş sitelerde ve YouTube kanallarında bol bol teknik özellik vs. türevi bilgilerle şimdiden bombardıman başladığı için ben o dallara hiç basmadan gerçekten heyecan duyduğum ve Apple’ın canını acıtacağına inandığım Samsung Galaxy S10 Plus’tan bahsetmek istiyorum. Bir kere her şeyden önce bu telefonun Türkiye satış fiyatı 128 GB modeli için 7500 TL. Yada daha da açık ifade etmek gerekirse Apple iPhone XS Max’in neredeyse yarı fiyatına. Şimdi sakın çıkıpta XS Max daha iyi demek gafletinde bulunmayın 🙂

samsung galaxy s10 plus

Her şeyden önce bir tasarımcı olarak nefret ettiğim çentik tasarımından Samsung Galaxy S10 Plus’ta nihayet vazgeçilmiş. Telefon dünyasında genelde Apple bir şeyler yapar ve yanlışta yapsa tüm piyasa onu takip eder bu çentik meselesi de bunun en güzel örneği umuyorum ki yeni telefonlarda üreticiler Samsung’un bu tasarım anlayışını da es geçmeyeceklerdir. Bunun yanı sıra bu Samsung Galaxy S10 Plus’ta kablosuz şarj özelliğine de level atlatılmış desem sanırım abartmış olmam. Telefonunuz artık sadece kablosuz şarj olmuyor aynı zamanda kablosuz şarj ediyor. Kendi adıma hayat kurtaran özellik olmuş diyebilirim.

Kamera Sevenlere 1 İyi 1 Kötü Haber

Samsung Galaxy S10 Plus’ın arka tarafta 3 ön tarafta 2 kamerası var ancak arka kameralar sadece bir adet 16 MP ve 2 adet 12 MP’den oluşuyor. Bu konu ile ilgili sunumu yapan hanımefendi, “Kamera üretmek sadece megapixel üretmek değildir” diye bir söz kullandı ve evet katılıyorum. Ancak kamera üretmek aynı zamanda sadece diyafram aralığı üretmekte olmasa gerek. O bakımda her ne kadar özellikle geniş açıda performans çok iyi görünse bile değerlerin bu telefona yakışmadığını düşünüyorum. Ancak mevcut halleri ile bile gerçekten başarılı olduklarını da inkar etmemek gerek tabii ki kamera ile birlikte gelen yardımcılar ve Instagram ile yapılan iş birliğini de unutmamak gerek. Birde yapay zekanın size yardım etmesi var. Aslında 1 kötü birkaç iyi haber desem de olurmuş 😀

Önden Muhteşem Arkadan İğrenç

Samsung Galaxy S10 Plus gerçekten bugüne kadar gördüğüm en güzel görünen telefonlardan bir tanesi yani en azından önden bakıldığında. Ancak arkasını çevirdiğin zaman her şey bir anda değişiyor. Bu telefon arkadan bakıldığında hayatımda gördüğüm kesinlikle en iğrenç telefon. Hele de beyaz modeli o ne lan öyle bir taneniz de çıkıp ya bu böyle çok çirkin durdu demedi mi arkadaş.

samsung galaxy s10 plus

Peki Alacak Mıyım?

Elbette Hayır. Her ne kadar heyecan duyduğum bir cihaz olsa da yine de bir telefona 7500 TL vermenin hala akıllıca olduğunu düşünmüyorum. Ben hayatıma Huawei P20 Lite ile mutlu mesut devam edeceğim.

Yorum Yap

Yorum Yap