İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknolojik Gelişmeler
 3. IOS 14 Güncellemesi ile Birlikte Gelecek Efsane Özellikler!

IOS 14 Güncellemesi ile Birlikte Gelecek Efsane Özellikler!

dijitalevim_ios-14-ile-birlikte-gelecek-efsane-ozellikler

IOS 14 güncellemesi ile cihazlara gelecek efsanevi özellikler merakla bekleniyor.  Apple son zamanlarda güncellemelerine ara vermeden devam ediyor. Yeni gelen özellikler IOS işletim sistemine sahip cihazlara neredeyse çağ atlatıyor. IOS 14 güncellemesi ile birlikte gelecek özellikler arasında Android’de bulunan ancak IOS da bulunmayan birkaç özellik daha geliyor. Gelecek olan güncelleme IOS 14 güncellemesini destekleyen tüm cihazlarda çalışacak ve yavaşlama söz konusu olmayacak. Eklenecek özellikler arasında Widget özellikleri de bulunuyor.

Yeni özelliklerini canlı yayında açıklayan Apple, pek çok kullanıcı tarafından takdir almış durumda. Uzunca bir süredir getirilmesi istenen ve gelmesi beklenen özellikler bu güncelleme ile birlikte IOS işletim sistemli cihazlar içinde yer alacak.

IOS 14 Güncellemesi ile Birlikte Gelecek Olan Yenilikler

dijitalevim_ios-14-ile-birlikte-gelecek-efsane-ozellikler

IOS 14 ile birlikte gelecek olan efsane özellikler! Özellikler liste halinde verilmiş durumda açıklamaları da tek tek yapılmış durumda. Gelecek olan özellikler hakkında bilgileri yazının devamında detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. İşte IOS 14 güncellemesi ile birlikte gelecek olan efsane özelliklerin listesi!

 • Uygulama Widgetları
 • Uygulama Kasası
 • App Clips
 • Siri Güncellemesi
 • Resim içinde resim modu
 • Haritalar Güncellemesi
 • Arama Ekranı Güncellemesi
 • Safari Güncellemesi
 • Spatial Audio Güncellemesi
 • Car Keys Güncellemesi
 • Messages Güncellemesi
 • Translate Güncellemesi
 • Memoji: Yüz Maskesi Güncellemesi

Güncellemeler listede verilenler için getirilecek, liste içerisinde yer alan alanlarda gelecek güncellemelerin detaylarını makalenin devamında bulabilirsiniz. Gelecek olan güncellemeler yeni özellikler kattığı gibi cihazı hızlandırabilecek özellikler de katmakta.

Widget Güncellemesi – Android’in Efsanevi Özelliği Sonunda IOS’da!

dijitalevim_ios-14-ile-birlikte-gelecek-efsane-ozellikler

IOS 14 güncellemesi ile birlikte IOS’a efsane özellikler ekleniyor! Bu özellikler arasında Android’in en sevilen özelliği olan Widget özelliği de yer alıyor. Widgetlar ana sayfa kısmına uygulama kestirmeleri eklenebilmesini sağlıyor. Anasayfa üzerinden çıkmadan uygulama kısa yolları ekleyerek hava durumunu ve benzeri durumları takip edebiliyorsunuz. Uygulamaların desteğine göre daha gelişmiş kullanıma da izin veriyor. Ana sayfa üzerinden çıkmadan haberlere, haritalara ve daha nicesine erişebilme imkânına IOS 14 güncellemesi ile birlikte erişebileceksiniz!

App Libary (Uygulama Kasası)

dijitalevim_ios-14-ile-birlikte-gelecek-efsane-ozellikler

IOS 14 güncellemesi ile birlikte gelecek özellikler arasında App Libary bir diğer deyiş ile Uygulama kasası özelliği geliyor. Uygulama kasası özelliği sayesinde uygulamalar kendi kendine kategorilere ayrılabilecek. Oyunlar ayrı bir klasörde, Film izleme uygulamaları ayrı bir klasörde yer alacak. Uygulamaları bu şekilde düzene sokmak isteyenlerin işine yarabilecek bu yeni güncelleme her şeyi sizin için otomatik olarak halletmekte. Uygulamalar ile dolu bir cihazınız varsa gelecek olan otomatik düzenleme özellikli uygulama kasası ile aradığınızı daha kolay bulabileceksiniz.

App Clips: Cüzdana ve Kartlara Sonsuza Kadar Elveda

dijitalevim_ios-14-ile-birlikte-gelecek-efsane-ozellikler

IOS 14 ile birlikte gelecek güncellemeler arasında ödeme kolaylığı sağlayacak olan App Clips’de yer almakta. Gelecek olan güncelleme sayesinde cüzdanınıza artık gerek kalmayacak. Kartınız ile entegre ettiğini uygulama sayesinde ister temassız ister QR kod seçenekleri ile ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme işlemlerini NFC üzerinden de yapabileceğiniz için temassız olan tüm harcama noktalarından sadece telefonunuzu yaklaştırarak geçebilirsiniz.

IOS 14 Güncellemesi: Siri Güncellemesi – Ufaldı ve Ceplere Girdi!

IOS 14 ile birlikte gelecek olan güncellemeler arasında Siri güncellemesi de bulunuyor. Ufalarak cebimize kadar girebilen asistan Siri yeni güncelleme ile daha kullanışlı. Siri ile bir komutu yerine getirmek istediğimizde “Hey siri” dememiz yeterliydi. Ancak gelen ekran Cihazın tamamını kapladığı için kullanım kolaylığı ortadan kaldırıyordu. Yeni gelecek olan IOS 14 güncellemesi ile birlikte Siri artık ekranın tamamını kaplamıyor. Ufak bir nokta olarak ekranın en alt kısmında çıkacak olan Siri sayesinde işlerinizi daha pratik tamamlayabilirsiniz.

Resim İçinde Resim Modu –Android’in Efsane Olan İkinci Özelliği

ios

IOS 14 ile birlikte gelecek özellikler arasında resim içinde resim modu da yer alıyor. Resim içinde resim modu Android cihazlarda oldukça fazla kullanılan bir özellik. Bu özellik sayesinde bir ekranda işlerinizi yaparken diğer ekranda başka işlerle meşgul olabiliyorsunuz. Görüntülü görüşme sırasında ekranı kocaman kaplayan ekran yerine ufak ekranlara izin veren güncelleme ile birlikte aynı anda iki işi yetiştirmenize imkân tanınıyor.

Haritalar Güncellemesi – Rotalar Daha Doğru ve Zengin!

ios14

IOS 14 ile birlikte gelecek olan güncelleme arasında Haritalar güncellemesi de bulunuyor. Apple haritalar uygulamasını her geçen gün geliştirmeye devam ediyor. Eklenecek olan yeni özellikler arasında haritaların daha zengin ve daha canlı rotalar oluşturması var. Bisiklet süren, araba süren ve yaya olarak ulaşım sağlayanlar için özel rotalar çizebilen haritalar uygulaması özellikle seyahat yapmak isteyenlerin hayatını oldukça kolaylaştıracak. Gelecek olan güncelleme ile birlikte artık uygulama kestirme yollar hakkında önerilerde de bulunabilecek.

Arama Ekranı Güncellemesi – Android’den Alınan Yeni Bir Özellik Daha!

ios14

IOS 14 yeni güncellemesi cihazlara oldukça farklı özellikler katacak gibi görünüyor ancak alınan özelliklerin çoğu hali hazırda Android de bulunuyor. Arama ekranı eski IOS sürümlerinde tam ekran olarak gelmekte, gelecek olan IOS 14 güncellemesi ile birlikte arama ekranı bildirim panelinden gelebilecek. Özellikle önemli bir iş üzerinde çalışıyorsanız aniden gelen aramalar işlerinizin aksamasına neden olabiliyordu. Güncelleme sayesinde yukarıdan açılan panelden aramalara yanıt verebilir ya da reddedebilirsiniz.

IOS 14 Güncellemesi: Messages – Baloncuklu Mesajlaşma Ekranı

message

IOS 14 ile birlikte gelecek olan güncelleme içinde Facebook Messenger’a benzer bir özellik ekleniyor. Eklenecek olan özellik uygulamaları baloncuk haline getirebilmenizi sağlıyor. Uygulamalardan gelecek olan mesajları bu ekrandan görüntüleyebilecek cevap yazabilecek ve işiniz bittiğinde tekrar küçültebileceksiniz. Mesajlara bakmak ya da yeni mesaj yazmak için uygulamayı arayıp açmanıza gerek kalmayacak.

Memoji: Yüz Maskesi Güncellemesi

maske

IOS 14 ile birlikte Covid-19’a göre de bir güncelleme geliyor. Özelikle maske takmanın önemli bir yere sahip olduğu şu güncelerde gelen güncelleme sayesinde Memojilere maske takılabiliyor. Özelleştirme konusunda gelişmeye devam eden memojiler gelecek güncelleme ile daha estetik yapıda olacak. Gelecek olan güncelleme oldukça küçük ancak önemli bir detaya sahip.

Yorum Yap

Yorum Yap