İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet ve Yapay Zeka
  3. YouTube Denizinin İnci Taneleri

YouTube Denizinin İnci Taneleri

YouTube Denizinin İnci Taneleri

YouTube çoğumuzun bolca vakit geçirdiği bir platform. Ancak son yıllarda kalite hızlı bir şekilde düşüyor ve görünen o ki yakın zamanda da bu gidişat değişmeyecek. Özellikle trendlere çıkan videolardaki durum aklı başında hemen herkesi rahatsız ederken bizler için kaliteli kanalları bulmak artık ciddi bir mesele haline gelmeye başladı.

Geçtiğimiz yıl Konsol Üstü YouTube Kanalı‘ndan Murat Sözmez ” YouTube’un Dibi “ adlı bir hareket başlatmış ve kendince kaliteli olduğunu düşündüğü küçük kanalları paylaşmıştı. Sonrasında bu akım kısa bir süreliğine de olsa yayıldı ve ben de bu sayede birçok kaliteli YouTube kanalı ile tanışmış oldum.

Bu yazıda ise ben sizler ile takip ettiğim YouTube kanallarını paylaşacağım ve zaman zaman güncelleyeceğim. Belki de böylece kaliteli ve genelde küçük kitleli o kanallara minicik bir destek atmış oluruz. Elbette listede abone sayısı coşmuş kanallar da göreceksiniz tek kriter bence kaliteli olması o kadar. Hadi Başlayalım..

Oyun Kanalları

Bir zamanlar YouTube demek oyun videoları demekti Türkiye’nin YouTube içerikleri ile tanışmasına bir anlamda vesile olan bu tür kanalların günümüzde sayısız örneği var. Elbette bunların arasında sağlam kanalları bulmakta aynı derece zor. Ayrıca oyun kanalları ile başlıyorum çünkü her ne kadar yaşça büyümüş olsam da oyunlar hala hayatımın bir parçası.

Fedupsamania

2012 yılından bu yana yayın yapan bu kanalın sahibi arkadaşın adını bile bilmiyorum ama ben içeriklerini severek takip ediyorum. Her şeyden önce sadece ana akım popüler oyunlar ile değil başka başka bir sürü oyun ile ilgileniyor. Diksiyonu düzgün, izlemesi keyifli ve videolarında da argo kullandığına ben henüz denk gelmedim kullanıyorsa bile eminim çok nadirdir. Sadece oyunu oynamıyor offline bir videodan sizinle konuşmayı da başarıyor. 179K’lık bu kanalı umarım daha iyi yerlerde de görürüm.

https://www.youtube.com/user/Fedupsamania

JABBA Oyun TV

Jabba’nın genelde Rainbow Six: Siege’ten başka bir şey oynadığını görmezsiniz ama onu da öyle bir oynar ki hadi leeeynn demekten kendinizi alıkoyamazsınız. Son derece başarılı bir oyuncudur ve zaman zaman çektiği taktik videoları ile sizlerin de ufkunu açar. Şahsen Rainbow Six: Siege ile hiç aram yoktur ama yinede kendisini izlemekten kendimi alamıyorum.

https://www.youtube.com/channel/UCKPjn_fnSqWH_fQjti8dn1Q

Teneke Kafalar

Ah Suat ahhh. Arkadaş bir PUBG videosu izlerken insan nasıl olur da gülme krizine girer ya. İşte oyuncu teneke kafalar olursa hiçte zor olmuyor. Bu arkadaşların kanalının tüm içeriği PUBG ve Fortnite üstüne ancak kendileri öyle bildiğiniz oyunculara hiç benzemezler. Bunca yıldır oyun oynarım hayatımda bu arkadaşlar kadar pusuculuğu hayat felsefesi edinmiş başka kimseyi görmedim. Rakipleri olsanız acayip gıcık olursunuz ama izlerken çok eğlenceli.

https://www.youtube.com/channel/UCGZ7EoI14Ba_e_td8LgzyfA

Sarp Kurkcu

Sevgili Sarp abimizin kanalı maalesef daha 6.5K aboneye sahip. Aslında bunu anlamak zor değil çünkü gameplay videoları yerine daha çok editöryal içerikler çekiyor kendisi. Başta oyunlar olmak üzere filmler ve kitaplar üzerine konuştuğu aşağı yukarı yarım saatlik videolardan oluşuyor kanal içeriği. Tabi bazen çok çok daha uzun olabiliyor mesela 5 saat 24 dakikalık bir canlı yayın kaydı gibi 🙂 Ancak ne olursa olsun ben seviyorum dinlemeyi.

https://www.youtube.com/user/baradh

Party Chat

Ya bu adama öyle gıpta ediyorum ki inanamazsınız resmen hayallerimi yaşıyor 🙂 Karı koca oyuncu olan bir çiftimizin kanalı Party Chat. Öyle samimi öyle güzel içerikleri var ki sadece 8K aboneleri olduğunu görünce üzülüyor insan.

https://www.youtube.com/channel/UCT17FCaszANfqanlTSiKMwg

Dost Kayaoğlu

Oyun incelemeleri denince YouTube Türkiye’de ilk akla gelen isim şüphesiz ki Dost Kayaoğlu’dur. Öyle güzel inceleme videoları çeker ki bağımlısı olursunuz. Asassin’s Creed serisine bayılır 🙂

https://www.youtube.com/user/ExileFalcon

Makine

23K’lık Makine YouTube kanalı benzerini fazlaca göremeyeceğiniz bir kanal. Neden mi? Çünkü tek bir gameplay videosu bile yok. Kanalın tüm içeriği eleştiri videolarından oluşuyor ama böyle deyince boş sıkan bir arkadaş gibi de anlaşılmasın. Eğer oyunla ilgili editöryal içerikleri seviyorsanız bu kanal tam size göre.

https://www.youtube.com/channel/UCLGDjojmVfEHWbXLtd0nufQ

Yorum Yap

Yorum Yap