Sen Adam Olmazsın Türk Telekom

Sen Adam Olmazsın Türk Telekom

Sen Adam Olmazsın Türk Telekom

Türk Telekom’un Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na onaya gönderdiği yeni paketler bir kez daha kullanıcıya kazığı sokma peşinde. Bildiğiniz üzere yeni yılla birlikte tüm İnternet servis sağlayıcılar AKN ( Adil Kullanım Noktası ) uygulamasına son vermek zorunda kalmıştı. Ancak Türk Telekom yine rahat durmadı ve madem AKN yok bende 10 yıl öncesine döner kota uygularım dedi.

AKN Bitti Kota Geri Geldi

Aslında bu durum sadece Türk Telekom için değil hemen her İnternet servis sağlayıcı için geçerli. Teknoloji dünyasını takip eden arkadaşlarımın da bileceği üzere bir iki istisnai firma dışında diğer bütün firmalar zaten yeni yıldan sonra AKN uygulamalarını kota olarak güncelledi. Bu da demek oluyor ki Türkiye ileri gideceğine bir kez daha geriye doğru gitti hayatlarımızdan uzun zaman önce çıkmış olan kota kavramı ile yeniden tanıştı.

Kimi firma buna akıllı kota dedi kimisi başka havalı isimler buldu ancak sonunda olan yine biz internet kullanıcılarına oldu. Şimdi ise baş aktörümüz Türk Telekom kullanıcılara başka bir kazık sokmanın derdine düştü.

Özlüyoruz Seni AKN

Başımızın belası Türk Telekom’un BTK’ya gönderdiği yeni düzenlemeye onay çıkarsa eğer yeni yılla birlikte AKN’li paketleri si si sınırsıza dönüştürülen kullanıcılar 1 Nisan’dan itibaren İnternet paketlerini kotalı olarak kullanacaklar. Yani eskiden bir sınıra ulaşınca yavaşlayan İnternet bağlantısı artık tamamen kesilecek.

Ancak Türk Telekom’un lider konumundan dolayı eğer bu paket sistemi onaylanırsa ki onaylanacak diğer servis sağlayıcılar da bir bir arkasından gelecek. Yani güzelim Türkiye bir kez daha ileri gideceğine geri gidecek ve bizler de özlüyoruz seni AKN diyeceğiz.

Göz Atmak İster Misin? :  Regaip Kandili Nasıl İhya Edilir? Regaip Gecesi Faziletleri

Asıl Kazık Burada Başlıyor

Şimdi bazı süper zeka arkadaşlar çıkıp sende ver parasını sınırsız tarife al o zaman diyecekler ama ne yazık ki olay o kadar da basit değil. Türk Telekom’un İSS şirketlerine yeni gönderdiği “Al-Sat Paket/Tarife Revizyonu” başlıklı yazıda belirttiği yeni toptan İnternet satış fiyatları bir acayip.

  • 8 Mpbs 51.61 TL
  • 16 Mpbs 59.52 TL
  • 24 Mpbs 73 TL
  • 35 Mpbs 99.60 TL
  • 50 Mpbs 109.63 TL
  • 100 Mpbs ise 146.30 TL

Yani eğer BTK kabul ederse ülkede Türk Telekom altyapısını kullanan tüm servis sağlayıcıların en ucuz paket fiyatı 60 TL olacak. Elbette 9 TL’lik bir kar marjı yeterli gelirse 🙂 Sonra da başlayacaklar kotan bittiyse ekstra kota al demeye.

Eğer Türk Telekom altyapısı kullanmayan bir servis sağlayıcınız varsa nispeten daha şanslısınız ancak aksi taktirde İnternet eskisi gibi yine lüks bir şey olmaya başlayabilir. Ne dersiniz belki de İnternet Cafe çılgınlığı da geri döner.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir