İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet ve Yapay Zeka
  3. Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur?

Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur?

Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur? e-spor oyuncusu olmak

Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur? Başlıklı yazımızda sizlere e-spor oyuncusu olmak için gerekli olan bilgileri paylaşıyoruz. Günümüzde ve özellikle Türkiye’de bilgisayar oyunlarına karşı ilginin gün geçtikte artması ile birlikte son zamanlarda gündemde olan e-spor oyunculuğunun Türkiyede’de yaygınlaşmasına ve profosyonel bir sektör olmasına olanak sağladı. Peki nedir bu e-spor oyuncusu ve Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur? Bugün hep birlikte bu konuyu açıklığa kavuşturacağız.

E-Spor Nedir?

E-Spor online oyunlar üzerine kurulu elektronik bir spor dalıdır. E-spor olarak bilinen bu sektör, dünyanın dört bir yanındaki bilgisayar oyuncularının internet aracılığıyla toplanıp oyun oynayabileceği ya da belirli günlerdeki düzenlenen uluslararası elektronik spor organizasyonlarının aracılığı ile dünyanın farklı yerlerinden gelen oyuncuları buluşturup, oyun oynayabilecekleri bir spor olarak tanımlanabilir. Diğer spor branşı müsabakalarındaki gibi e-Spor müsabakalarında da kişiler veya takımlar karşı karşıya mücadele eder ve çeşitli yeteneklerinin ön plana çıkacağı, müsabakayı izlemesi ve içinde bulunulması ile keyifli bir ortam oluşturulur. Diğer spor branşlarındaki gibi gerek fiziksel gerekse zihinsel bir çaba ve beceri gerektirir.

nasıl e-spor oyuncusu olunur? |i̇nternet ve yapay zeka

E-Sporcu Olmak İçin?

E-Sporcu lisansını almak, tamamen ücret gerektirmeyen bir işlemdir. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından verilen bu lisans için gerekli evraklar ve bilinmesi gerekenler nelerdir?
Gerekli Evraklar:

  1. T.C. kimlik numarası beyânı
  2. Sağlık raporu
  3. Doldurulmuş Tescil Fişi
  4. 2 adet vesikalık resim (1 tanesi Tescil Fişi’ne yapıştırılacak)

Belgeler tamamlandıktan sonra:

1- Belgeler hazır olduktan sonra oyuncunun menajeri yada velisi de oyuncu için başvuruda bulunabiliyor.
2- Evraklar öncelikle ilçe müdürlüğünde onaylatılıyor, sonrasında ise sicil lisans servisi aracılığı ile işlemleri yapılıyor.
3- Başka şehirlerdeki oyuncuların lisansları farklı bir şehirden de çıkartılabiliyor.

Google Play Bulunan Ücretsiz En İyi 5 Oyun

Yorum Yap

Yorum Yap