Gören Duyan Haber Versin

Gören Duyan Haber Versin

Gören Duyan Haber Versin

Berkay Çatak henüz 16 yaşında bir lise öğrencisi. Hemen hepimiz gibi oda YouTube’ta bolca vakit geçiriyor olsa gerek ki fikrinin ilhamı YouTube’tan gelmiş. İzlediği motosiklet kanallarında sık sık motorların çalındığına dair videolar gören Berkay sonrasında insanların sosyal medya sayfalarında kayıp-çalıntı ilanı vererek motorlarını bulmaya çalıştığını fark etmiş. Ancak sosyal medyanın uçsuz bucaksız büyüklüğünde bu yönetim yeterince etkin olmadığını düşünen Berkay sadece kayıp-çalıntı üzerine odaklanan Gören Duyan projesini hayata geçirmiş.

SADECE SOSYAL SORUMLULUK FAZLASI DEĞİL

Projesini sadece sosyal sorumluluk bilinci ile geliştiren Berkay bu işten herhangi bir mali kazanç beklemiyor ve projesinin gelecekte de bu şekilde ilerlemesini istiyor. Proje şuan için evcil hayvan, motosiklet, cep telefonu, araba ve bisiklet olmak üzere 5 ayrı kategoride ilan kabul ediyor ancak ileride bunun daha da geliştirilmek istendiğini tahmin etmek zor değil. Belli ki Berkay en çok kayıp-çalıntı olabilecek alanlara öncelik vermiş.

Sisteme bir ilan girildiğinde otomatik olarak yakın çevredeki diğer Gören Duyan kullanıcılarına bildirim gidiyor ve böylece insanların farkındalığınıda bir nebze tetiklenmiş oluyor.

HAYVAN SEVERLER ÇOK SEVMİŞ

Siteye girip baktığınızda açık ara evcil hayvan ilanlarının daha fazla olduğunu görebilirsiniz. Bir kedi sahibi olarak benim için bu hiçte sürpriz olmadı çünkü biliyorum ki insanlar minik dostlarına karşı gerçekten çok duyarlılar. Üstelik proje sayesinde kayıp hayvanlarına ulaşan insanlar da olmuş.

SİZ DE DESTEK VERİN

Projesini ailesine söylediği zaman Berkay’a kimse “İşsiz misin oğlum derdin tasan kalmadı mı?” dememiş. Baba Ferhat Çatak oğluna destek vermiş ve bugün de oğlundan ve projesinden gururla bahsediyor. Eğer siz de Berkay kardeşimize bir destek vermek isterseniz Gören Duyan yaklaşık 2 sendir www.gorenduyan.com adresinde aktif. Ayrıca projenin mobil versiyonu da BURADA yayında.

Göz Atmak İster Misin? :  Toplumsal Konularda Genel Kültürün Etkisi

Başarılarının devamını dilerim Berkay.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir