Huawei Mate X Görenleri Hayran Bıraktı

Huawei Mate X Görenleri Hayran Bıraktı

Huawei Mate X Görenleri Hayran Bıraktı

Huawei Mate X ile daha 4 gün önce duyurulan Samsung Galaxy Fold yarışı daha başlamadan kaybetti. MWC 2019’da görücüye çıkan Huawei Mate X hem dünyanın ilk 5G katlanabilir telefonu olma ünvanına sahip hem de açık ara Samsung’tan çok daha güzel görünüyor.

Huawei Mate X’te Neler Var?

İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde duyurulan Huawei Mate X’in dünyanın ilk katlanabilir 5G telefonu olduğunu zaten yukarıda belirmiştim. Ancak Huawei’nin bu konuda da Samsung’a çalım attığını söylemeden geçemeyeceğim çünkü sevgili Samsung 1980$ değerindeki Fold’a lütfedip 5G desteği de eklememişti.

Diğer bir önemli özellik ile Huawei Mate X modelinde çentik denen o lanet tasarım anlayışı da yok. Cihaz hem açık hem de katlı halinde çentiksiz ve son derece şık bir tasarıma sahip. Ayrıca bu telefonun açık ara dünyanın en iyi selfy çeken telefonu olacağı da kesin çünkü Huawei Mate X özel tasarımı sayesinde arka kameralar ile selfy çekebiliyor. Buda 40 megapixel bir öz çekim deneyimi anlamına geliyor.

Daha iki yazı önce Samsung’tan Apple’a Tokak Gibi Cevap başlığı ile yayınladığım makalede de belirttiğim üzere Samsung Galaxy Fold ve genel olarak katlanabilir telefon teknolojisinin kullanıcı da karşılık bulacağına çok inanmasam da Huawei Mate X bu işin nasıl yapılması gerektiğini Samsung’a acı bir şekilde öğretmiş diyebilirim.

Ancak yine bir önceki yazımda olduğu gibi teknik detayları işin profesyonellerine bırakmak en doğrusu. Benim söyleyebileceğim şey ise telefonun cidden çok güzel göründüğü. Fakat ne yalan söyleyeyim katlanabilir telefonları duyduğum andan beri aklımda hep bir soru oldu. Acaba bu telefonların ekranları aç kapa aç kapa zamanla tam ortadan yıpranmayacak mı? Sanırım cevabını ancak bu cihazlar hayatımıza girdiğinde alabileceğiz.

Göz Atmak İster Misin? :  Elon Musk Tesla Cybertruck Tanıtımı
2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir