İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknolojik Gelişmeler
  3. 0.99 Fiyatı İle Hostinger Web Barındırma Hizmeti: En Hızlı Hosting Arayanlara

0.99 Fiyatı İle Hostinger Web Barındırma Hizmeti: En Hızlı Hosting Arayanlara

Hostinger Web Barındırma Hizmeti: En Kaliteli Hosting

Ayda sadece 0,99 dolardan başlayan Hostinger web barındırma hizmeti, ekonominin sıkıntılar içinde olduğu bu dönemde oldukça güzel görünüyor. Pazarlama sektöründe olduğu gibi düşük başlıklı fiyatlar, web barındırma hizmetinde de dikkat çekmek için harika bir yoldur. Litvanya merkezli Hostinger firması bunu oldukça iyi yaptığını paket fiyatlarında gösteriyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi bu paketlerde birtakım özellikler mevcut: Yalnızca bir e-posta adresi, bir veritabanı, iki adet alt alan ve 100 GB bant genişliğiyle sınırlandırılıyorsunuz. Ancak yalnızca dört yıllık hizmete kaydolursanız 0,99 $ ‘lık paketten faydalanabiliyorsunuz. (2,15$ yenileme fiyatı)

Hostinger web barındırma için bu ücretlendirme biraz içinizi karartmış olabilir. Gelin biraz da iyi haberleri verelim. Bunlardan birisi oldukça kolay olan WordPress kullanımı ve kurulumudur. Herhangi bir kısıtlama yaşamaksızın WordPress panelinizden 7/24 istediğiniz şekilde web sitenizi düzenleyebilirsiniz. Buna ek olarak ücretsiz bir SSL sertifikasına sahip olacaksınız. SSL sertifikası bildiğiniz üzere e-ticaret sektöründe olmazsa olmaz bir hizmettir.

Web sitenizin güvenilir ödeme almasını sağlamak için bu sertifikaya sahip olmak zorundasınız. Hostinger web barındırma ise bu hizmeti paketiniz içerisinde ücretsiz olarak size sağlıyor. Bununla da kalmıyor firma barındırma hizmetinizin performansı artırmak için LiteSpeed teknolojisini sizin için kullanıyor. Uzun sözleşme konusunda endişeleriniz varsa, ufak bir hesap yapalım.

Firma ilk dört yıl için sizden sadece 47.52 $ istiyor. Bu paket orta segment bir VPS sunucusundan daha az bir fiyatlandırmaya sahip. Başka bir yerde sadece bir ay için bile sizden istenen miktar olabilir. Yani barındırma hizmeti almak istiyorsanız ve sadece birkaç yıl kullansanız bile, paranızın karşılığını fazlasıyla alacaksınız veya daha pahalı fiyatlarda sunulan bu hizmeti ucuza alacağınız için aradaki bu fark cebinizde kalacaktır.

Eğer daha büyük hedefleriniz varsa, paylaşılan barındırma aralığını yükseltmek size yardımcı olacaktır. Bu durumda Hostinger firmasının size sunduğu en ideal planı, sınırsız e-posta hesapları, daha yüksek veya sınırsız bant genişliği, barındırma hizmetinize ek günlük yedeklemeler sayesinde size 4 kat daha fazla kaynak sağlayacaktır.

Bu hizmet ilk dört yıl boyunca ayda 3,99 $, daha sonrasında yenileme için 7,95 $ olarak fiyatlandırılır. Uzun süreli paket sözleşmeleri, fiyatlar yükseldikçe daha fazla sorun teşkil ediyor. Ancak bu firmanız için uzun vadede hala iyi bir anlaşma gibi görünüyor. Tüm planlar 30 günlük para iade garantisi kapsamındadır. Ancak alan adı kayıtları için geri ödeme alamazsınız.

Hostinger – En İyi WordPress Hosting

hostinger en i̇yi wordpress hosting

Hostinger firmasının WordPress barındırma hizmetinin paylaştığı planlar birkaç önemli şekilde geliştirir. En ucuz Başlangıç planı bile 100 web sitesini destekliyor. (20 GB depolama alanı dahilinde) Bunun dışında size 100 e-posta hesabı, ücretsiz SSL ve etki alanı, LiteSpeed önbelleğe alma ve haftalık yedeklemeler gibi birtakım önemli özellikler sağlıyor. Bunların hepsi ilk dört yıl içinde 2,49$ (4 yılın toplamı: 119,52 $), 4 yıl sonunda yenilediğinizde 3,49 $/ay fiyatlandırmasıyla devam edeceksiniz.

Eğer ki bu paket bana düşük geliyor diyorsanız, kolaylıkla yapacağınız yükseltme ile size daha fazla depolama alanı, 300 site desteği ve Jetpack Personal veya Premium sağlar. Ancak yine de çeşitli şekillerde kısıtlısınız. Örneğin, 100 e-posta hesabı, 100 alan adı vb. Eğer gerçekten 100’den fazla site oluşturmanız gerekiyorsa, bu paket bile sizin için bir sorun olabilir. Bundan daha yüksek planlar ise ayda 7,45 $ ve 14,95 $ ‘dan başlayan uçuk fiyatlara sahiptir. Bu nedenle bize Hostinger Başlangıç planı, aralığın en önemli noktası gibi görünüyor.

Hostinger Web Barındırma– Sunucular

Daha talepkar kullanıcılar yarı yönetimli VPS planlarından birini deneyebilir. Bunlar, yıllık planda 4,95 $/Ay karşılığında temel 1 vCPU, 1 GB RAM, 20 GB depolama ve 1 TB bant genişliği kurulumuyla başlar ve hizmetin yenilenme durumunda 9,05 $/Ay yükselir.

Bunun daha gelişmiş bir paketi ise 4 vCore, 4GB RAM, 80GB depolama ve 4TB bant genişliği planı için 23.95 $/Ay, yenileme için 36.35 $/Ay fiyatlandırmaya sahiptir. Geneliyle fiyatlandırmaya baktığımızda pahalı gibi gelse de profesyonel işlemlerde yer edinecek bu sunucular, rakip firmalara baktığımızda oldukça ucuz bir fiyata sahip. En güçlü VPS bile sizin için yeterli değilse, özel barındırma planlarına dönmenizi tavsiye ederdik. Ancak Hostinger web barındırma böyle bir hizmet sunmuyor. Genel anlamıyla eksi yönünü söyleyecek olursak özel planlama olmaması bu firmanın tek eksi tarafı diyebiliriz.

Hostinger – Bir Site Oluşturun

hostinger web barındırma hizmeti: en kaliteli hosting

Hostinger web barındırma kurulum sihirbazı, bize yeni bir alan adı mı kaydettireceğimizi, başka bir şirketten alan adı mı aktaracağımızı yoksa mevcut bir alanı mı kullanacağımızı soruyor. Seçiminizi yaptıktan sonra sitenizi nerede barındıracağınızı da rahatlıkla seçebilirsiniz: Kuzey Amerika, Birleşik Krallık veya Avrupa.

İstediğiniz seçeneği seçtikten sonra firmanın dört adet ad sunucusu tarafınıza verilecektir ve alan DNS ayarlarınızı güncellemeniz istenecektir. Son olarak “Web sitesini başlat” seçeneğiyle web sitenizi barındırma hizmetinden faydalandıracaktır.

İsteğe bağlı olarak WordPress’i yükleyin. Bu aşamada sizi basit bir WordPress yükleyicisine yönlendirecektir. Tüm varsayılan ayarlar makul bir şekilde atandıktan sonra, bir yönetici şifresi seçtikten sonra sistemi tek bir tıklama ile kurabilirsiniz. Bunun yanı sıra Hostinger Otomatik Yükleyici, Joomla, PrestaShop, OpenCart, phpBB ve Drupal dahil olmak üzere 100’den fazla popüler uygulamayı yüklemek için aynı otomatik yaklaşımı kullanır.

Zyro Builder ise, firmanın web sitesi kurucusudur. Bu, yaklaşık 200 duyarlı şablon, kolay sürükle ve bırak özelleştirmeleri ve videoları, haritaları, sosyal medya widget’larını ve basit e-ticaret özelliklerini yerleştirme seçenekleriyle tüm temel bilgileri kapsar.

Dosya Yöneticisi, sitenizi yükleyebileceğiniz tarayıcı tabanlı bir dosya yöneticisi açar. Bu, küçük çaplı siteler için kullanışlıdır. Ancak daha karmaşık uygulamaları manuel olarak yüklemek, belki de özel veritabanları kurmak ve yapılandırma dosyalarını düzenlemek için de kullanabilirsiniz. Erişim Yöneticisi ise, başkalarının Hostinger hesabınıza erişmesine izin vererek, siteyi sizinle birlikte oluşturmak veya yönetmek için çalışmalarını sağlayan alışılmadık ekstra bir araçtır.

Hostinger kimlik bilgilerinizi başkalarıyla paylaşarak benzer bir şey yapabilirsiniz, ancak bu çok daha güvenlidir. Herkes kendi giriş bilgilerine sahip olur ve davet ettiğiniz kişiler hesabınıza tam erişim sağlayamaz. Örneğin bir web sitesi sayfası oluşturabilir veya düzenleyebilirler, ancak varsayılan olarak kayıtlı ödeme ayrıntılarınızla yeni bir ürün satın alamaz veya kayıtlı e-posta adresiniz gibi hesap ayrıntılarını değiştiremezler.

Şu anda bunu taahhüt etmek istemiyorsanız, hepsini atlayabilir ve doğrudan Hostinger’ın etki alanlarını, alt etki alanlarını, veritabanlarını, SSH erişimini, e-postaları düzenlemek için araçlar bulacağınız, iyi tasarlanmış cPanel benzeri site yöneticisine gidebilirsiniz.

Hostinger – Performans

hostinger en hızlı wordpress hosting

Hostinger  web barındırma firmasında barınan bazı sitelerin çalışma/yanıt süreleri bir yardımcı program ile gözlemlendi ve birtakım performans sonuçları mevcut. 10 haftalık bir izleme boyunca testin son yedi gününde 171 ms ile 1,73 ms arasında ortalama 382 ms yanıt süresi kaydedildi. Başlangıç ​​paylaşımlı web barındırma planları tipik olarak ortalamanın tepe noktası 700-800ms ile 200-400ms arasında gözlemlendi, Bu nedenle Hostinger, doğruyu söylemek gerekirse yavaş yanıt sürelerine sahiptir.

Sayfa yükleme süreleri de önemlidir, bu nedenle ABD ve Avrupa’daki 16 konumdaki bazı site performanslarının ölçülmesi için ayrı bir paket program kullanıldı. Bu sefer Hostinger web barındırma için sonuçlar 878ms’de çok daha iyiydi ve sağlayıcıların ilk %25’i arasına girdi.

Açıkçası bu testte ortalama veya ortalamanın altında değerler gözlemlenmiştir. Ancak bunların her test sağlayıcısının en ucuz paylaşılan barındırma planına dayalı karşılaştırmalar olduğunu unutmamalısınız. Bu planlardan bazıları Hostinger ile ödeyebileceğiniz 0,99 $ ‘ın 5 katından 10 katına mal oluyor, bu nedenle şirketin makul ölçüde iyi iş çıkardığını söyleyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. 1 sene önce

    Görseller ve videolarla desteklenerek anlatılması gayet hoş bir anlatım yaratmış. Gayet açık net ve yalın bir anlatım gerçekten. Konu hakkında rahatlıkla bilgi edindim teşekkürler.

  2. uzun zamandır böyle bir yazı arıyordum. gayet güzel ve anlamlı olmuş. bilgilendirici bir site her zaman ki gibi

  3. Gayet açık ve anlaşılir olmuş.Site kurmak isteyen arkadaslar yukardaki yazidan aklindaki sorulara cevap bulabilir.Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir