1. Ana Sayfa
  2. Teknolojik Gelişmeler
  3. Evde Spor Yapmak İçin En İyi Spor Uygulamaları

Evde Spor Yapmak İçin En İyi Spor Uygulamaları

evde-spor-yapmak-icin-en-iyi-spor-uygulamalari

Spor uygulamaları çoğu ortamda kurtarıcı rol oynamakta. Evlerde kalarak eski alışkanlıklarımızın çoğuna veda ettik ve bu süreç bu şekilde belli bir süre devam edecek gibi görünüyor. Hareketin hayatımızda kısıtlanmasının ardından evde spora olan ilgi artmaktadır. Bu yazıda evdeki imkanlarla spor yapılabilecek faydalı uygulamalar derlendi. Bu uygulamalardaki egzersizleri yapıp sonuç beklemek yetersizdir. Yapılan spor beslenmeyle desteklenmezse etkisi oldukça azalmaktadır.

Ev Egzersizleri – Ekipmansız

evde-spor-yapmak-icin-en-iyi-spor-uygulamalari

Bu uygulama Google Play’de spor kategorisindeki en gelişmiş uygulamalardan birisi. Kullanıcılarına pek çok özellik sunmakta. Kullanıcının kilosunu ve boyunu isteyip bu verilere göre belli bir çizelge hazırlamakta. Yapılan sporu da gelişimi de raporlamakta. Karın bölgesi, kol bölgesi, bacak bölgesi ve tüm vücudu çalıştıran egzersiz programları uygulama içinde mevcut. Hareketleri videolu anlatması da programın bir artısı. Bulunan her antrenmanın kolay, orta ve zor kademeleri bulunmakta. Bunun dışında meydan okuma gibi farklı uygulama içi aktiveler mevcut. Bunları edinmek için uygulama içinde fazladan indirme yapılması gerekir. Ekipmanlı programların yanında ekipmansız programlarda bulunuyor. Tüm kitleye hitap edebilen program Google Play’de ücretsiz olarak bulunmakta ve 100 milyondan fazla indirmeye sahip.

Fitify: Tüm Vücut Egzersizleri ve Fitness  Programları

evde-spor-yapmak-icin-en-iyi-spor-uygulamalari

Fitfiy Google Play’de 1 milyondan fazla indirmesi bulunan kapsamlı bir spor uygulamasıdır. Uygulama, giriş ekranında kullanıcıdan cinsiyet, boy, kilo, hedef, (yağ yakmak, kas kazanmak vb.) yaş, spor durumu gibi bilgileri istemekte. Fitify, bu bilgilerden faydalanarak size özel bir antrenman programı hazırlar. Programda basit, orta ve zor seviyede antrenmanlar bulunur. Kullanıcılarının da kendilerine özel antrenman programı oluşturma seçenekleri mevcuttur. Ekipmanlı ya da ekipmansız birçok egzersiz ve hareketlerin nasıl yapıldığına dair bilgileri barındırır. Yapılan egzersizler ve yaşanan gelişim çizelgelerle kayıt altında tutulmakta bu sayede uygulama kullanıcısının gelişimini takip etmesi kolaylaştırılmaktadır. Fitify, kullanıcılarına uygulama üzerinden yoga yapma gibi farklı etkinlikler de sunuyor. Evde spor yapmak isteyen insanlar indirebilir ve evde bu uygulamanın öncülüğünde spor yapabilir.

Spor Uygulamaları: Leap Fitness Group

spor_uygulamalari

Leap Fitness Group listenin birinci sırasında bulunan “Ev Egzersizleri” adlı programın yapımcısıdır. Google Play üzerinde birçok sporla alakalı program yayınlayan grup bu kategorinin ileri gelenlerinden. Kadınlar için kilo verme programı, karın kası yapma programı, boy uzatma egzersizleri, kol egzersizleri, bacak egzersizleri gibi onlarca belirli bölgeleri çalıştıran veya listenin birinci sırasında bulunan uygulama gibi genel spor uygulamalarını Google Play’de ücretsiz bir şekilde kullanıma açmıştır. Grubun ürettiği uygulamalar arasından seçim yapılarak evde sistemli bir şekilde egzersizler yapılabilir.

Spor Uygulamaları: 30 GÜN FİT

Leap Fitness Group

Ücretsiz olarak kullanıma sunulan 30 Gün Fit uygulamasına girerken kullanıcı ile alakalı temel bilgiler istenmekte ve bunlardan yola çıkarak bir program oluşturmaktadır. Kullanıcının 30 gün boyunca gelişimini takip edebileceği grafikler bulunur. Basen, karın, kol ve bacak antrenman programları bulunan bu uygulamada bu programların zorluk seviyesi de ayarlanabilmektedir. 30 gün fit uygulaması ile evde spor yapmak isteyen kişiler sistemli bir şekilde egzersiz yapabilir.

Nike Training Clup

Evde Spor Yapmak İçin En İyi Spor Uygulamaları |Teknolojik Gelişmeler

Nike markası spor dalında oldukça önemli yeri olan bir markadır. Mobil platforma gelen Nike Training Clup uygulamasıyla da her kesimden insanın spora ulaşmasını sağlamaktadır. Uygulama girişte kullanıcının bilgilerini alıp (boy, kilo, yaş vb.) bu bilgilerden yola çıkarak uygun egzersizler derlemektedir. Uygulamanın içerisinde oldukça fazla aktivite bulunmakta; belirli kas gruplarını hedefleyen antrenmanlar, belli yaş gruplarına özel antrenmanlar ve canlı yayınlar gibi oldukça aktif aktiviteler bulunmaktadır. Nike Training Clup, kullanıcılarının gelişimlerini takip edebilmesi için raporlar da hazırlamaktadır. Kullanıcıya plan ve program yapma şansı verilmektedir. Arkadaş ekleme gibi spor programlarına farklı seçenekler getiren Nike Training Clup Google Play’de ücretsiz bir şekilde hizmet vermektedir.

Yorum Yap

    Yorum Yap