1. Ana Sayfa
  2. Teknolojik Gelişmeler
  3. En iyi Bulut Depolama Hizmetleri Arasında 5 Uygulama

En iyi Bulut Depolama Hizmetleri Arasında 5 Uygulama

en iyi bulut depolama

En iyi bulut depolama hizmetleri ile pek çok verinin bulut sistemleri ile muhafaza edilmesi sağlanmaktadır. Bulut hizmetleri, mevcut verilerin hard-diskler üzerinde depolanmasından ziyade online alanlarda tutulmasıdır. Bulut hizmetleri sayesinde veri saklama maliyetleri oldukça düşmektedir. Ayrıca depolanan verilere de her yerden ulaşmak mümkündür. Verilerin güvenliği oldukça yüksektir.

Bu anlamda çok sayıda bulut hizmet sağlayıcısı bulunmaktadır. Bulut sağlayıcıları arasından kişiye uygun olanı seçilmelidir. Uygulamalardan bazıları ücretli olurken bazıları da ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ücretsiz olarak kullanım için sınırlı özellikler bulunmaktadır. Ayrıca depolama için sunulan alan da ücretsiz olanlarda görece daha azdır. İnternet teknolojilerinin kullanıldığı alanlarda hızlı bir şekilde bulut depolama hizmetlerine doğru geçilmektedir.

En İyi Bulut Depolama Uygulamaları: Google Drive

en iyi bulut depolama

En iyi bulut depolama hizmetleri arasında Google’ın sunduğu bulut hizmeti yer almaktadır. Fazla miktarda depolama alanı sunması ile kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Uygulama herhangi bir ödeme yapmadan depolama hizmeti sağlamaktadır. Sunulan hizmet sayesinde bilgisayarlardaki dosyaların depolanmasının yanı sıra cep telefonlarında yer alan dosyalar da kolay bir şekilde depolanabilmektedir. Uygulama, 15 GB’lık veri saklama alanını ücret talep etmeden sunmaktadır. Bu alanın üzerinde depolama hizmeti talep edenlerin ücret ödemesi gerekmektedir. Depolama alanı içerisinde e-tablolar ve slaytlar üretmek de mümkündür. Kullanım sırasında aynı anda senkronizasyon özelliği bulunmaktadır.

En iyi Bulut Depolama: IDrive Uygulaması

en iyi bulut depolama

Bulut depolama hizmetleri arasında IDrive hizmeti de mevcut özellikleri ile dikkat çekmektedir. Hizmetin kullanılması için pek çok işletim sistemi tercih edilebilir. Her cep telefonuna da uyumlu bir yapıya sahiptir. Bu nedenle çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Ücretsiz kullanım için 5 GB’lık bir alan sunulmaktadır. İnternet üzerinden yedekleme yapılabilmektedir. Tek seferde  2 GB’lık dosya yüklemek ve indirmek imkan dahilindedir. Son dönemlerde IDrive bulut uygulamasına olan talep hızlı bir şekilde artmıştır.

Box Bulut Hizmeti

en iyi bulut depolama

En iyi bulut depolama hizmetleri arasında Box bulut da bulunmaktadır. Bireysel kullanımlar için tercih edildiği gibi iş amaçlı olarak da kullanılabilmektedir. Ücretsiz ve ücretli kullanım imkanı tanımaktadır. Ücretsiz olarak kullanımlar için 10 GB’lık bir alan verilmektedir. Ücretli kullanımlarda 9,99 dolar karşılığında 25 GB’lık alan sunulmaktadır. Windows Gezgini aracılığı ile alanda yer alan dosyalar hızlı bir şekilde bulunabilmektedir. Bu tarz bir özellik, uygulamanın kalitesini artırmaktadır. Dosyaların üzerinden düzenleme de yapılabilmektedir.

One Drive Bulut Hizmeti

bulut

Bulut depolama hizmetleri arasında One Drive’ı da unutmamak gerekmektedir. Ücretsiz olarak 15 GB’lık bir hak tanımaktadır. Uygulama, Microsoft markası adı altında hizmet vermektedir. Microsoft hesabı olan herkese bulut hesabı tanımlanmaktadır. Sunucular arasında hızlı bir dosya aktarımı gerçekleştirmek için One Drive oldukça kullanışlıdır. Yıllık 5 TB’lik bir alan kullanmak isteyenlerin 99,99 Dolar ödemesi gerekmektedir. Hizmetin güvenlik ayarları oldukça gelişmiştir. Bulutta paylaşılan dosyaların belirli bir süre sonunda yok olması ayarlanabilmektedir. 15 GB’a kadar olan tüm dosyaların yüklenmesi ve indirilmesine imkan tanımaktadır.

Mega Bulut Depolama Hizmeti

depolama

En iyi bulut depolama hizmetleri arasında gizliliği ile dikkat çeken Mega bulut uygulaması oldukça kullanışlıdır. Mega uygulaması bu sektörde yer alan uygulamalar arasında belki de en iyisidir. Pek çok işletim sistemini destekleyen uygulama, yüksek bir güvenlik düzeyi sunmaktadır. Normalden daha fazla güvenliğe ihtiyaç duyanlar için Mega tavsiye edilebilir. Bu uygulamada şifre değiştirmeye izin verilmemektedir. Bu nedenle şifrenin unutulması da hesabın sonsuza kadar ulaşılamamasına neden olacaktır.

Ücretsiz olarak 50 GB’a kadar alan kullanımına imkan tanınmaktadır. Tüm dosyalar özel olarak şifrelenmektedir. Uygulamanın 50 GB’ye kadar ücretsiz olarak kullanım imkanı tanıması, uygulamanın tercih edilmesinde önemli olmaktadır. Uygulama yalnızca 6 saatte bir, 1 GB’lık veri yüklenmesine ve indirilmesine müsaade etmektedir. Dosya ve klasörler arasında senkronizasyon bulunmaktadır. Dosyaların özel olarak şifrelenmesi sebebi ile uygulamanın güvenliği ve gizliliği üst düzeydedir. Ücretsiz bulut depolama 2020 için Mega doğru bir tercihtir.

Yorum Yap

Yorum Yap