İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Makyaj Önerileri
  3. Uzay Çağının Makyaj Trendi: Holografik Makyaj

Uzay Çağının Makyaj Trendi: Holografik Makyaj

holografik-makyaj

Uzay çağının makyaj tekniği olarak da adlandırılan holografik makyaj, özellikle yaz aylarının yeni trendi olarak göze çarpıyor. Malumunuz günümüz artık uzay çağı olarak adlandırılıyor. Teknoloji ve internet çağı yerini uzay yolunda yapılan atılımlara bırakıyor. E bu durum da ister istemez insanların günlük hayatlarına da yansıyor. Uzay çağının makyaj trendi olur mu diye şaşırmayın çünkü holografik makyaj teknikleri tam da bu çağa uygun dokunuşlardan oluşuyor.

Parlak dokunuşlar ve renkli seçimler holografik makyaj trendi için olmazsa olmaz. Özellikle de son dönemin trendi highlighterlara bu teknikte fazlasıyla iş düşüyor. Göz makyajı için uygulanan ışıltılı ve parlak detaylar da tekniğin adını fazlasıyla veriyor. Hazırsanız bu füturistik makyaj tekniğine daha yakından bakalım.

Holografik Makyaj Nedir?

holografik-makyaj

Holografik makyaj nedir sorusuna uzay çağını yansıtan makyaj teknikleri olarak cevap verebiliriz. Bu makyaj stilinde ön plana çıkan detaylar arasında renklerin kontrastı ve ışıltı bulunmaktadır. Özellikle de göz çevresine uygulanan ışıltılı makyaj detayları bu tekniğin en önemli özellikleri arasında başı çekmektedir.

holografik-makyaj

Üstelik her ne kadar renkli ve ışıltılı da olsa bu makyajı uygulamak hiç de zor değil. Yalnızca gerekli malzemelere sahip olarak hologram detaylı bu tekniği kendi kendinize de uygulayabilirsiniz. Hologram detaylı makyaj uygulaması özellikle de gece etkinlikleri için uygun olan bir tekniktir. Gecenin siyahında ışıltılı bir görünüme sahip olarak dikkat çekebilirsiniz.

Partiler, kutlamalar ve gece davetleri gibi etkinliklerde bu tekniği kullanarak fark yaratabileceksiniz. Özellikle de makyaj trendlerini yakından takip eden biriyseniz holografik makyaj tam size göre diyebiliriz. Oldukça yeni bir trend olan hologram tekniği ile siz de çağa ayak uydurabilirsiniz.

Holografik Makyaj Nasıl Yapılır?

holografik-makyaj

Gelelim bu popüler tekniğin uygulanması noktalarına. Hologram tekniğini kullanarak makyaj trendini yakalamak isteyenlerin ten rengi kapatıcıları bir kenara atmaları gerekiyor. Çünkü bu teknikte bolca renkli krem farlar ön plana çıkıyor. Kıyafetinize ya da ten renginize en uygun renkleri seçerek krem farlardan küçük bir palet yaratabilirsiniz.

Bunun yanında bol ışıltılı bir fondöten ile yüz hatlarınızı da ön plana çıkartabilirsiniz. Işıltılı fondöten kullanarak hem yüzünüzdeki sizi rahatsız eden noktaları kapatabilir hem de ekstra bir ışıltıya sahip olabilirsiniz.

Metalik Farlar Kurtarıcınız Olacak

holografik-makyaj

Söz konusu hologram etkili makyaj olduğunda göz makyajına özen göstermeniz gerektiğini söylemiştik. Bunun için de alıp bir kenara koyduğunuz metalik far paletlerini çıkartmanın tam zamanı geldi demektir. Özellikle de beyaz ve mor metalik tonlarını bir arada kullanarak oldukça hoş bir görünüm elde etmeniz mümkün olacaktır.

Bunun yanı sıra cilt tonunuza yakıştığını düşündüğünüz renkleri de bir arada uygulayabilirsiniz. Hatta göz makyajınızı yaparken işi biraz abartabilir ve farı orantılı bir şekilde taşırmayı da deneyebilirsiniz. Elbette makyajın çılgınlığı katılacağınız etkinliğe göre de değişebilir. Ortama uygun ışıltılı ve parlak bir makyaj ile gecenin yıldızı siz olabilirsiniz.

Makyaj Sabitleyiciler Göreve!

holografik-makyaj

Holografik makyaj söz konusu olduğunda gece boyunca ışıltınızı ve parlak görünümünüzü korumanız gerekiyor. Bunun için de imdadınıza makyaj sabitleyici sprey ürünler yetişiyor. Makyaj sabitleyicileri uygulayarak gece boyunca bozulmayan bir makyaja sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra gül suyu spreyi gibi doğal ürünleri de kullanarak yüzünüze ıslak bir görünüm katabilirsiniz.

Hologram etkili makyaj ile eskiden yüzüne bakmadığınız makyaj ürünlerinizi kullanmanın zamanı geldi. Gecenin en dikkat çeken makyajına sahip olmak için bu tekniği kolayca uygulayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap