İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Makyaj Önerileri
  3. Neon Makyaj Trendi ile Partinin Gözdesi Olun

Neon Makyaj Trendi ile Partinin Gözdesi Olun

neon-makyaj

Makyaj trendleri arasında en uzun ömürlü olan neon makyaj trendidir diyebiliriz. Çeşitli dönemlerde popüler olan bu trend, aslında seksenli yılların modaları arasındadır. Bol bol parlak renklerin kullanıldığı bu makyaj tekniği özellikle partilerin vazgeçilmezidir. Aslında neon renkler için kıyafet modasında da bolca yer bulunuyor. Hem kıyafette hem de makyajda neon renklerden faydalanarak gecenin parlayan yıldızı siz olabilirsiniz.

Karanlıkta parlayan makyaj malzemeleri ile yapılan bu tekniği sizler için araştırdık. Evde yapımı da oldukça kolay olan neon makyajı siz de kolayca uygulayabilirsiniz. Neon makyaj nedir ve nasıl yapılır sorularına kapsamlı cevapları da bu yazımızda bulabilirsiniz.

Neon Makyaj Nedir?

neon-makyaj

Seksenlerden günümüze dek ulaşmayı başaran bir makyaj tekniği olan neon makyaj ile geceleri ışıl ışıl parlayacaksınız. Bu tekniğe özel makyaj malzemelerinin kullanıldığı bu trendi siz de kendinize uygulayabilirsiniz. Söz konusu parlak ve canlı renkler olunca bu tekniği yalnızca göz ve dudak çevrenize de uygulayabilirsiniz. Hatta yalnızca göz makyajı ile bile gecenin en farklı kişisi siz olabileceksiniz.

Neon Makyaj Nasıl Yapılır?

Neon renklerden oluşan bir makyaj paleti edinerek bu tekniği evinizde kolayca uygulamanız mümkündür. Gece için makyaj teknikleri arasında yer alan bu trendi uygulaması oldukça kolay ve zevklidir. Gece bir partiye davetlisiniz ve dikkat çekmek mi istiyorsunuz, işte neon renkler ile gözler tüm gece üstünüzde olacak.

Makyajı adım adım göz ve dudak çevrenize uygulayabilirsiniz. Dilediğiniz markanın neon renklerini barındıran makyaj paletini alarak işe başlayabilirsiniz. Dudak çevreniz için de mat rujları tercih edebilirsiniz.

Neon Göz Makyajı Teknikleri

neon-makyaj

Gelin sizinle adım adım neon renkleri içeren bir göz makyajı yapalım. Öncelikle kaliteli bir markanın neon renkler içeren far paletine ihtiyacınız olacaktır. Neon makyaj malzemeleri arasında da başı bu canlı renkleri içeren far paleti çekmektedir. Eğer dediğimiz renklere ve canlılığa uygun bir far paletiniz varsa işleme başlayabiliriz.

neon-makyaj

Neon pigment farlar sayesinde makyajı uygularken far bazı ya da pigment bazı gibi ekstra malzemelere de ihtiyacınız olmayacak. Dilediğiniz renk kombinlerini yaparak renk geçişli bir göz makyajı oluşturabilirsiniz. Bunun için de özellikle pembe mor ve sarı renk pigmentlerini tercih edebilirsiniz. Sarı renk ile makyajınızı önemli ölçüde görünür kılacaksınız. Bu yüzden hangi renk kombinlerini kullanırsanız kullanın sarı ve yeşil tonlarını tercih edebilirsiniz.

[irp posts=”4402″ name=”Uzay Çağının Makyaj Trendi: Holografik Makyaj”]

Neon makyaj paleti içerisinde yer alan pigmentler o denli yoğun ki tek bir dokunuşla dahi makyajınızı tamamlayabileceksiniz. Renkleri daha da belirgin kılmak adına alt kirpik çevrenize de uygulama yapabilirsiniz. Bu son dokunuş, neon makyajınızı daha görünür ve canlı kılacaktır.

Neon Dudak Makyajı Teknikleri

neon-makyaj

Dudak çevrenize uygulayacağınız teknikler de sizi partinin en dikkat çekeni yapmaya fazlasıyla yetecektir. Özellikle de neon renkler kullandığınız bu teknikte dudaklarınızı da ön plana çıkartmanız gerekmektedir. Bunun için de gözünüze uyguladığınız teknikten tamamen zıt olarak mat tonlarında bir ruj seçmeniz gerekiyor.

neon-makyaj

Örneğin göz çevrenize uyguladığınız renkler arasında mor ve pembe yer alıyorsa nar çiçeği ya da canlı kırmızı tonlarında bir ruj işinizi görecektir. Bu teknikte göz ve dudak makyajınız arasında mutlaka bir kontrast olması gerekmektedir. Dolayısıyla seçtiğiniz rujun tonu da bu zıtlığa uygun olmalıdır.

Mat ve uzun süre kalıcı bir ruj ile gece boyunca parlayacağınızı unutmayın. Partide gözlerin her daim sizin üstünüzde olmasını istiyorsanız neon tekniklerine dikkat etmeniz gerekiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap