1. Ana Sayfa
  2. Estetik Operasyon
  3. Son Dönemin Trendi Jawline Dolgu Hakkında Merak Edilenler

Son Dönemin Trendi Jawline Dolgu Hakkında Merak Edilenler

jawline-dolgu

Çağımızın en popüler estetik trendlerinden olan jawline dolgu, ülkemizde çene dolgusu adıyla da bilinmektedir. Bir tür çene estetiği olan bu işlem, özellikle de genç kadınlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Jawline dolgusu, çene hatlarını daha keskin bir hale getirmek adına uygulanıyor. Çene kısmında oluşan sarkma ve simetrik olmayan durumlar da bu işlem sayesinde istenilen şekle sokulabiliyor.

Jawline operasyonu ile yüzün daha net ve keskin hatlara sahip olması hedefleniyor. Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanan bir estetik operasyon olan jawline hakkında bilmeniz gerekenleri derlemek istedik. Jawline nedir ve nasıl yapılır soruları için en net cevapları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Jawline Dolgu Nedir?

jawline-dolgu

Jawline, çağımızın kuşkusuz ki en sevilen estetik operasyonları arasında yer alıyor. Çağımızın güzellik algısı da çene dolgusu adı verilen bu operasyonu meşru kılıyor. Jawline ile çene hatlarının daha keskin bir hale gelmesi hedefleniyor. Bu da yüze farklı bir görünüm kazandırabiliyor. Jawline, her ne kadar estetik bir operasyon olarak tanımlanmış da olsa çene kısmınıza herhangi bir ameliyet uygulanmıyor. Bu da bu operasyonun daha fazla tercih edilir olmasına olanak sağlıyor.

Çene bölgesine uygulanan enjeksiyon yöntemleri ile kısa sürede keskin bir çene hattına sahip olmanıza imkan tanınıyor. Kişiye yapılan kapsamlı testlerin de neticesinde operasyona başlanabiliyor. Operasyonun ardından bazı yan etikilerle de karşılaşmanız söz konusu olabiliyor. Fakat alanında uzman bir hekim aracılığıyla yaptıracağınız işlemlerde yan etkileri de en aza indirebilirsiniz.

Jawline Nasıl Yapılır?

jawline-dolgu

Jawline dolgu nasıl yapılır konusunda içinize rahatlatan bazı noktalar bulunuyor. Bunların da başında yukarıda da belirtildiği gibi ameliyatsız operasyonlar geliyor. Çene kemiğinize dokunmadan iğne ve enjeksiyon yoluyla keskin bir çene hatlarına sahip olmanız mümkün kılınıyor. Jawline uygulamasına gitmeden önce hekiminiz tarafından size bir dizi test uygulanacaktır. Bu testler cildinizin enjekte edilen maddelere alerjik reaksiyon gösterip göstermemesi ile alaklıdır.

Bu uygulama için gerekli muayenelere girmeden herhangi bir işlem yaptırmamanız gerekmektedir. Yapılan testlerin olumlu sonuçlanması ile birlikte enjeksiyon işlemine başlanır. Çene yapınıza göre uygun olan yerlere dolgu işlemleri küçük iğneler vasıtası ile yapılmaktadır. Dolgu işleminde acı hissi de olabildiğince azdır. Bu işlemi daha önce yaptırmış olan kişiler küçük iğne batması gibi bir his yaşadıklarını söylemektedirler.

Hyaluronik asit içeren jawline dolgusu hem çenenizin iç kısmına hem de çene kemiğinizin üst bölgesine enjekte edilmektedir. İşlem esnasında kullanılan dolgu maddesi de ihtiyaca göre daha fazla ya da az olabiliyor.

Jawline Dolgu Sonrasındaki Süreç

jawline-dolgu

Jawline erkek ve kadınlar tarafından son dönemlerin en popüler estetik trendlerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu süreçte işlemin son bulması ile birlikte bazı durumlara da özen gösterilmesi gerekiyor. Uygualamanın ardından çene bölgesinde bir mitar kızarıklık görülebiliyor. Bu durum kalıcı olmamakla birlikte uygulamadan birkaç hafta sonra tamamen kaybolabiliyor. Aynı şekilde yine uygulama yapılan bölgede hafif şişlikler de oluşabiliyor. Bu da en fazla 2 hafta gibi bir sürede yok oluyor.

Jawline Kalıcı Mı?

Jawline dolgu, ömrünüz boyunca çenenizde kalan bir madde değildir. Bu işlemi yaptırdıktan sonra yaklaşık olarak 1 sene boyunca kullanmanız mümkündür. Jawline için enjekte eidlen maddelerin miktarı ve çeşidi de kalıcılığı arttıran ya da azaltan faktörler arasındadır. Yine de uygulamanın maksimum 2 seneye yakın bir süre boyunca çenenizde kalması mümkündür. Bu işlemi beğendiğinzi takdirede uygun koşullarda her sene yeniletebilirsiniz.

Jawline Ortalama Fiyat Bilgisi

jawline-dolgu

Jawline fiyat olarak işlemi yaptıracağınız kliniğe göre de değişiklik gösteren bir işlemdir. Bu durumda her zaman kaliteli hizmet sunan klinikleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Söz konusu sağlığınız olduğunda merdiven altı olarak tabir edilen klinikleri kullanmamanız faydalı olacaktır. Aksi takdirde yüzünüze büyük ölçüde zarar verebilirsiniz.

Jawline dolgu uygulmalasında ortalama bir fiyat olarak 1000 TL ila 1500 TL arası verilebiliyor. Bu fiyat da elbette seans başına uygulamanız gereken ücret olarak belirtiliyor. Doktorunuz sizin kaç seansa ihtiyacınız olduğuna karar vererek size net bir fiyat bilgisi de sunacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap