1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Twitter Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Twitter Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

twitter-hesap-kapatma-nasil-yapilir

Twitter video indirme işleminin nasıl yapılacağından sonra Twitter hesap kapatma işlemleri de merak edilen diğer bir konu olmaktadır. Dünyada sosyal medya hesapları kullanım sıralamasında ilk üç sırada yer alan Twitter en popüler medya aracı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Lakin, kimi zaman kullanıcılar tarafından belli bir süre sonra Twitter hesabı kalıcı kapatılmak istenebiliyor.

twitter kapatma

Fakat bazı zamanlarda Twitter hesabı nasıl kapatılır konusu kullanıcılar için bir sorun olabiliyor. Peki, Twitter hesap kapatma kalıcı olarak nasıl yapılabilir? Aslında Twitter hesabı silme işlemi sanıldığından zor bir işlem değil. Sizler için ayrıntılı anlatım ile Twitter hesabını kapatma adımlarını çok daha basit bir şekilde halledebileceksiniz. İşte detaylar…

Twitter Hesap Kapatma Öncesinde Bilmeniz Gerekenler

Size anlatılanlar çerçevesinde sizde kolayca Twitter hesabınızı kapatma işlemini yapabilirsiniz. Lakin unutmamak gerekir ki, Twitter hesabını sildikten sonra tekrar aynı isim ve parola tekrar oturum açamazsınız. Hesabınız artık kullanılamaz hale gelecektir. Ayrıca eski takipçilerinizi kaybedeceksiniz. Tekrardan hesap açmak istediğiniz de yeni bir isim ve parola ile oturum açmanız gerekecektir. Yeni takipçiler kazanmak için çalışacak ya da başka hesapları yeniden takip etmeniz gerekecektir. Twitter hesabını kapatmadan önce bunu bir kere daha düşünmelisiniz.

Twitter’ı Kapatmadan Evvel Twitter Arşivini İndirebilirsiniz!

twitter-hesap-kapatma-nasil-yapilir

Sosyal medya ağınız Twitter hesabını kapatma işleminden evvel daha önceki atmış olduğunuz Twittleri indirme imkanına sahipsiniz. Bunun için şu adımların takip etmeniz yeterli olacaktır. Ayarlar ve Gizlilik >Hesap>Twitter Verilerin>Verilerinin bir arşivini indir>Arşiv iste takibini yaparak önceki attığınız tüm Twitleri indirebilirsiniz. Lakin, arşiv hemen indirilmemekte ve hazır olduğunda arşiviniz Twitter tarafından belirtmiş olduğunuz e-posta adresine gönderimi yapılması sağlanacaktır.

Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Kapatma

twitter-hesap-kapatma-nasil-yapilir

Twitter hesabını kalıcı kapatmak, Twitter tarafından kullanıcılara özel bir Twitter hesap kapatma linki tahsis edilmiştir. Kapatma işlemi için aşağıdaki bu linke tıklayınız. https://Twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation

Karşınıza gelen ekrandan tekrar şifre istenecektir. Siz de yeniden şifrenizi girerek hesabınızı kalıcı olarak kapatma işlemini tamamlamış olacaksınız.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2020 yılında Twitter kapatma taktiği çok değişmiş. Fakat hocam sizin yazdığınız konu sayesinde hemen yaptım. Hem mobil hemde masaüstü kapatma yöntemini video ilede göstermeniz başarılı olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir