İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Tatil Bekleyenlere Müjde: Tatil Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tatil Bekleyenlere Müjde: Tatil Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

tatil-kredisi-başvurusu

Yıllardır tatil hayali ile yanıp tutuşanlar için bankaların tatil kredisi başvurusu işleme alınmaya başlandı. Kamu bankaları tarafından da sunulan bu başvurular ile hayalini kurduğunuz tatil fırsatına sahip olabilirsiniz. 2020 yılı pandemi sebebiyle pek çok insanın tatil planını ertelemesine neden oldu. Fakat tüm dünyada atılan normalleşme adımları ile artık yeni tatil planlarının da yapılmaya başlandığını söyleyebiliriz.

2020 yılının stresinden biraz da olsa arınmak adına tatile gitmeyi düşünenlere tatil kredisi başvurusu 2020 fırsatları sunuluyor. Hem özel hem de kamu bankaları tarafından yapılan açıklamalarda yeni döneme uygun avantajlı kredi başvuruları alınıyor. Bu yazımızda tatil kredisi başvurusu nasıl yapılıyor sorusuna faydalı yanıtlar bulabilirsiniz.

Tatil Kredisi Başvurusu Nedir?

tatil-kredisi-başvurusu

Tatil için uzun zamandır hayal kuranlardan mısınız? Hem iş stresinden hem de günlük hayattaki gerginliklerinizden arınmak için iyi bir tatili hak ettiğinizi mi düşünüyorsunuz? Eğer düşünceleriniz bu yöndeyse bankaların tatil kredisi imkanlarından faydalanmayı deneyebilirsiniz. Kamu bankaları tarafından 2020 yılına özel fırsatlarla yeni kredi imkanları sağlanıyor.

tatil-kredisi-başvurusu

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına özel tatil kredisi imkanı tanınıyor. Tatil Destek Kredisi adı altında işleyen bu süreçte ilgili bankalara giderek kredi başvurunuzu yapmanız gerekiyor. Normalleşme süreci kapsamında hayatın canlanması adına atılan bu adımda kredi sahiplerine avantajlı paketlerin sunulması bekleniyor.

Tatil Kredisi Başvurusu İçeriği

tatil-kredisi-başvurusu

Tatil kredisi başvurusu ne zaman başlıyor sorusunun cevabı olarak destek kredisine hemen başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkündür yanıtı verilebiliyor. Buna göre kredi başvurunuzu yaptıktan sonra yaklaşık 72 saatlik bir süre zarfında cevap almanız da garanti ediliyor. Kredi başvurusu için de bizzat kendinizin ilgili bankanın şubelerinden birine gitmeniz gerekiyor.

tatil-kredisi-başvurusu

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şubelerinden birine giderek tatil için detsek kredisine başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Aynı şekilde bu üç kamu bankasından birinin müşterisi olarak da başvurunuzu hemen yapmanız mümkündür. Bankaların müşterisi olmasanız dahi tatil kredisi destek uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Tatil kredisi destek başvurusu çalışan ve emekliler için uygun bir kredi türü olarak tanımlanıyor. Kredinin avantajlı bir şekilde uygulanması da hem halka hem de turizm sektörüne ek bir destek olarak nitelendiriliyor.

Tatil Destek Kredisi Ne Kadardır?

tatil-kredisi-başvurusu

Seyahat acenteleri bünyesinde çeşitli tatil paketlerine başvuruda bulunan kişilerin ödemeleri bu kredi destek imkanı sayesinde yapılıyor. Buna göre acenteden seçeceğiniz tatil paketi için size 10 TL civarında bir kredi destek imkanı sunuluyor. 8 bin TL ila 10 bin TL arasında değişen bu meblağ 6 ay ödemesiz ve 36 ay geri ödemeli olarak da ayarlanabiliyor.

tatil-kredisi-başvurusu

Aynı zamanda tatil destek kredisi bünyesinde çekilen miktarın ilk iki taksiti de ilgili baka tarafından ödenmiş olacak. Bu sayede de çekilen kredi oranına göre kredi sahiplerinin ilk ödemeleri 9 ay sonrasına da ertelenmiş olabilecek. Tatil destek kredisi için uygulanan aylık faiz oranı da üç banka tarafından 0.67 olarak hesaplandı.

Tatil destek kredisi kapsamında dikkat çeken detaylardan biri de kredinin %80’lik kısmının ilgili seyahat acentesine iletilmesi oluyor. Buna göre kredinin %20’lik kısmı kredi çekenin hesabına tatil ihtiyaçları için aktarılıyor.

Özel Banakların Tatil Kredisi Başvurusu

tatil-kredisi-başvurusu

Ülkemizde hizmet sunan bazı özel bankaların da tatil kredisi başvuruları bulunuyor. Bu konuda tatil kredisi başvurusu Ziraat Bankası ile sınırlı kalmayarak özel bankalardan da faydalanabilirsiniz. Buna göre özellikle İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası faiz oranları da kredi sahiplerini üzmeyecek şekilde ayarlanmıştır.

Tatil kredisi için başvuruda bulunacağınız bankanın müşteri hizmetlerinden de kredi başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Özel bankalardan yapacağınız kredi başvurusu aynı gün içerisinde onaylanabilmektedir. Kredinizin onaylanması halinde başvuruda bulunduğunuz meblağ hesabınıza kısa sürede yatacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap