İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Ruhi Çenet Karakolluk Oldu mu! 2- Ruhi Çenet Tutuklandı Mı?

Ruhi Çenet Karakolluk Oldu mu! 2- Ruhi Çenet Tutuklandı Mı?

Ruhi çenet kimdir

Ruhi çenet karakolluk oldu. Ruhi çenet gizem videoları ile gündeme gelmeyi başaran ve ana amacı insanları bilgilendirmek olan oldukça geniş bir kitleye hitap eden bir Youtuberdır. “Katıl” butonuna özel olarak yayınladığı bir video nedeni ile karakolluk oldu. Ruhi çenet neden karakolluk oldu?

Ruhi Çenet Karakolluk Oldu Karakolda Sorgu Altına Alındı

Ruhi Çenet “Katıl” butonuna diğer Youtuberlar’ın da yaptığı gibi özel videolar üretmekteydi. Özel videolardan birisinin şikâyet edilmesinin ardından Ruhi Çenet polis ekipleri tarafından karakolda sorgu altına alındı. Suçluyu suçsuz göstermek ve Suça özendirmek suçu ile gözaltına alınan Ruhi Çenet bazı işlemlerden sonra serbest bırakıldı.

Ruhi Çenet Karakolluk Olmasının Sebebi?

ruhi çenet videoları

Ruhi Çenet neden gözaltına alındı? Ruhi Çenet, Youtube’un yeni özelliği olan “Katıl” butonuna özel olarak hazırladığı bir video nedeni ile karakolluk oldu. Yeni sisteme göre hazırladığı özel videoda Adana’da yaşanan bir suçu belgesel halin getiren Ruhi Çenet, suça özendirme iddiası nedeni ile gözaltına alındı.

Video içeriği olarak Adana’nın tehlikeli bölgelerini tanıtan ve bir suçlu ile Röportaj yapan Ruhi Çenet şikâyetler sonucunda karakola gitmek zorunda kaldı. Emniyet güçleri tarafından sorgulanan Ruhi Çenet, söz konusu videoları yayından kaldırdıktan sonra serbest bırakıldı.

Ruhi Çenet’in Videosu Neden Yayından Kaldırıldı?

ruhi çenet videosu

Ruhi Çenet’in Videosu Neden Yayından Kaldırıldı? Ruhi Çenet söz konusu şikâyetten sonra karakola götürülmüştü. Vermiş olduğu ifadeden sonra bırakılması için videolarının silinmesi gerektiği söylendi. Karakol içerisinde Youtube hesabına erişerek söz konusu videoları yayından kaldırdı. Hürriyet Mahallesi içerisinde videolar çekmesi söz konusu şikâyetin olmasına sebep olmuş durumda.

Adana’nın Hürriyet mahallesinde çekilen “Katıl” butonuna özel video suça özendirmek ve suçluyu övmek suçluyu övmek suçları ile suçlanmaktaydı. Söz konusu videonun yayından kaldırılmasından sonra serbest bırakılan Ruhi Çenet konu hakkında henüz açıklamalarda bulunmuş değil.

[irp posts=”2276″ name=”Yani Başlayanlar İçin YouTube Rehberi”]

Ruhi Çenet Kimdir?

1990 doğumlu olan Ruhi Çenet kimdir en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Lisans eğitimini Hindistan da tamamladıktan sonra Türkiye’ ye dönen Ruhi çenet Youtube kanalı içerisinde yayınladığı videolar ile 5 milyon takipçiye ulaşarak dikkatleri çekmeye başladı.

Yorum Yap

Yorum Yap