1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Razer Ornata V2: Razer Yeni Oyuncu Klavyesi Duyuruldu

Razer Ornata V2: Razer Yeni Oyuncu Klavyesi Duyuruldu

dijitalevim_razer-yeni-oyuncu-klavyesi-razer-ornata-v2-duyuruldu

Razer Ornata v2 geçtiğimiz günlerde yapılan lansman ile duyuruldu. Oyuncu ekipmanları konusunda oldukça popüler olan Razer yaptığı bu oyuncu klavyesi ile oldukça ses getireceğe benziyor. Daha önce çıkardığı Razer Cynosa Chroma gibi klavyeler ile firma, piyasada oldukça ses getirmişti. Bu yeni modeli ile özellikle oyun severlerin çokça tercih edeceği bir model haline geleceğe benziyor.

Özellikle bilgisayar oyuncu kesimine hitap eden ve oyuncu ürünleri çıkaran Razer geliştirdiği teknoloji ile her geçen gün rakiplerine fark atmaya devam ediyor. Tabi bu teknolojiye ucuza sahip olamıyoruz. Dünyanın en iyi oyun klavyeleri listesinde ilk 10’a en az iki ürün sokan Razer en pahalı ürünler listesine de bir o kadar ürün sokmakta.

Razer Neden Pahalı?

dijitalevim_razer-yeni-oyuncu-klavyesi-razer-ornata-v2-duyuruldu

Aslında bu sorunun2 büyük sebebi var. Razer klavye ve Mouse üretimi konusunda rakiplerinin çok ilerisinde. Bu fiyat farkı da Razer’ın sahip olduğu teknolojinin ucuz bir teknoloji olmamasından kaynaklanıyor. Bunun bir diğer sebebi de 1998 yılında Amerika’da kurulan firmanın doğal olarak dolar üzerinden satışa çıkması.

Örneğin, Amerika’da 50 dolar gibi bir fiyata çıkan Razer ürünü ülkemize kur farkı ve vergiler dolayısıyla 450 TL – 500 TL gibi fiyata satışa çıkmakta. Örneğin Razer Ornata Chroma en ucuz fiyatı ülkemizde 600 TL gibi bir fiyat iken Razer resmi sitesinde 99,99 dolardan satışa çıkmakta.

Razer Ornata V2 Özellikleri Neler?

dijitalevim_razer-yeni-oyuncu-klavyesi-razer-ornata-v2-duyuruldu

Razer çok sevilen melez tuş takımını Ornata serisi ile ilk kez bizlerle buluşturmuştu. V2 versiyonu ile bu özellikleri geliştirerek tekrar bizlerle buluşturdu. Bu klavye ile sadece oyun severlere değil multimedyayı sık kullanan kişilere de klavye hitap edecektir. İçerisindeki multimedya tekerleği ve multimedya kısayol tuşları ile kullanıcılara kolaylık sağlayacaktır.

Ornata v2 firmanın geliştirdiği mecha – membrane tuş anahtarını kullanıyor. Mekanik anahtar ve silikon zar anahtarlarını birleştiren melez anahtar sistemi bu klavye modelinde kullanılmış durumda. Bunu yaparken mekanik sesten bizleri mahrum bırakmıyor tabi.

Bu model ile mekanik zar anahtarlar daha verimli hale getirilmiş. Ayrıca multimedya kısayol tuşları eklenen klavye sağ üstte bulunan tekerleği ile hem ses vermeyi hem de aydınlığı ayarlamaya çalışan ekstra bir tuş daha koymuş. Tasarım olarak biraz Razer Blackwidow serisini andıran bu klavyenin kısayol tuşları Razer Synapse 3 yazılımı ile kontrol ediliyor.

Razer Ornata v2 klavyenin alt tarafına bileklerin rahat etmesi ve konforlu olması için deri ve süngerli bir yapı da koymayı ihmal etmemiş. Klavye resmi sitesi üzerinden 99,99 dolara satışa çıkmış durumda. Ülkemizde ise henüz satışa çıktığı bir yer yok.

Yorum Yap

Yorum Yap