1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Koçovalı Ailesi Gerçek Oldu Çukur Olmaz İnşallah

Koçovalı Ailesi Gerçek Oldu Çukur Olmaz İnşallah

Koçovalı Ailesi Gerçek Oldu Çukur Olmaz İnşallah

Show Tv’de yayınlanan Çukur dizisine özenen aile soyadlarını Koçovalı olarak değiştirdi. Anne karnındaki yeni nesil Koçovalı’nın ise şimdiden adı hazır Yamaç Koçovalı.

İhlas Haber Ajansı’nın geçtiği habere göre Tokatta yaşayan bir ailenin Show Tv’nin popüler dizisi Çukur’dan etkilenen oğlu babasına telefon açtı ve nüfus müdürlüğüne çağırıp bir kağıt imzalattı. Bir süre sonra da yeni kimlikler Koçovalı soyadı ile aileye ulaştı.

Baba Mı Acayip Oğlan Mı?

Benim bu haberde anlamadığım şey ise babanın tavrı çünkü anladığım kadarı ile baba Mehmet Koçovalı’nın imzayı atarken neye imza attığından haberi yokmuş. Kendisi de olayı yeni kimlikler geldikten sonra anlamış. Fakat yine haberden anladığım kadarıyla durumdan pekte şikayetçi görünmüyor hatta hoşuna gidiyor.

Popüler kültürün insanları bu denli etkiliyor olması çok enteresan gerçekten çünkü gerçek hayatta Çukur dizisindeki gibi bir aile en iyi ihtimalle mide bulandırır. Mahalle olarak Çukur gibi bir yerin var olabilme şansı olmadığı da sanırım hepimizin malumudur. Elbette ülkemizde Çukur dizisinde tasvir edilen mahalle gibi olmasa da tekin olmayan yerler yok değil o ayrı.

Yamaç Koçovalı Geliyor

Çok çok enteresan başka bir şey ise ailenin doğacak torunlarının adının Yamaç Koçovalı olacağını söylemesi. Ben hayatımda böyle birbirine cuk oturmuş bir aile daha görmedim ne yalan söyleyeyim. Ailenin sözde babası Mehmet Koçovalı’ya sanki sırf var mı var demek için orada biyolojik varlığının dışında ya hiç söz hakkı yok yada oğlu kendisinin aynası ki bence ikinci seçenek. Diğer bir gariplik ise her şeyi yapan gerçek kahramanın haberde hiç gözükmemesi. Ben de kendide yediği haltın normal olmadığını biliyor ve orada olmasına rağmen çekime katılmıyor. Çünkü biliyor ki görünürse linç kültüründen nasibini fazlasıyla alacak.

Peki ya bebek kız olursa ne yapacaksınız o zaman da Sena Koçovalı koyacaksınız muhtemelen dimi? Fakat uyandırayım Yamaç olmadan Çukur olmaz. Siz erkekte olsa kız da olsa adını Yamaç koyun bence hem ne olacak çocuğun ileride yaşayabileceği sorunların hiç biri ile siz muhatap olmayacaksınız zaten.

Ne diyelim Koçovalı Ailesi gerçek oldu Çukur olmaz inşallah. Yoksa tokatlı aile bu gazla bir de kendi mahallelerini kurmaya çalışırlar mı ne dersiniz 😀

Yorum Yap

Yorum Yap