İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. En Kullanışlı Fotoğraf Düzenleme Programları Hangileridir?

En Kullanışlı Fotoğraf Düzenleme Programları Hangileridir?

en-kullanisli-fotograf-duzenleme-programlari-hangileridir

Fotoğraf düzenleme programları dijital dünyayı sıklıkla kullananların tercih ettiği uygulamalardır. Bu programlar aracılığı ile fotoğraflara farklı efektler eklemek, resimleri kırpmak ve fotoğraflarda birbirinden farklı düzenlemeler yapmak mümkündür. Fotoğraf düzenleme uygulamaları tarafından sunulan özellikler birbirinden farklıdır. Bazı düzenleme araçları ücretsiz olarak sunulurken bazıları da belirli bir ücret karşılığında tam sürüm kullanıma imkan tanımaktadır.

Fotoğraf düzenleme araçları özellikle sosyal medya kullanıcıları tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Sosyal medya hesapları için içeriklere etkileyici görseller hazırlamak, bu uygulamalar sayesinde oldukça kolaydır. Sosyal medya fenomenleri dışında stok fotoğrafçılıkla uğraşanlar da fotoğraf düzenleme yazılımlarını tercih etmektedir.

Fotoğraf Düzenleme Programları Ne İşe Yaramaktadır?

Ücretsiz fotoğraf DÜZENLEME programı arayanlar için pek çok tavsiye vermek mümkündür. Ücretsiz sunulan düzenleme araçları sayesinde kısa sürede fotoğrafları düzenlemek imkan dahilindedir. Fotoğraf montaj programı basit arayüze sahip olduğundan kullanıcıların uygulamayı sorunsuzca kullanmaları kolay olmaktadır. Düzenleme araçlarının birbirinden farklı özelliklere sahip olmaları, tek bir fotoğrafın düzenlenmesinde bile birbirinden farklı uygulamaların aynı anda kullanılmasına neden olabilmektedir.

1-      Fotoğraf Düzenleme Programları: VSCO

en-kullanisli-fotograf-duzenleme-programlari-hangileridir

Fotoğraf düzenleme programları söz konusu olduğunda VSCO kesinlikle dikkate alınması gerekenler arasında yer almaktadır. Uygulamanın eski bir mazisi bulunmaktadır. Çok uzun zamandan beri uygulama, çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Uygulamada yer alan dikkat çekici filtreler sayesinde etkileyici paylaşımlar yapılabilmektedir.

Uygulama, ücretsiz olarak sunulmasına rağmen uygulamanın ücretli bir versiyonu da bulunmaktadır. VSCO X isimli program, daha fazla özelliğin sunulduğu bir düzenleme yazılımıdır. Uygulamada; netlik, tonlama, ten rengi, doygunluk, keskinleştirme ve pozlama gibi pek çok özellik sunulmaktadır.

2-      SnapSeed Uygulaması

en-kullanisli-fotograf-duzenleme-programlari-hangileridir

Fotoğraf DÜZENLEYİCİ olarak SnapSeed de oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Fotoğraf düzenleme programı İndir komutu ile birlikte ücretsiz olarak programı indirmek mümkündür. Snap Seed, akıllı telefonlarda sıra dışı özellikleri ile kullanıcıları mutlu eden uygulamalar arasındadır. Fotoğrafların canlılığını artırmak, aydınlatma efektleri kullanmak ve fotoğraf çerçeveleri eklemek için Snap Seed uygulaması tercih edilebilir. Fotoğraflarda yer alan renk dengeleri de uygulama sayesinde ayarlanabilmektedir. Beyaz dengesi ayarı ile fotoğrafların görünümleri geliştirilebilmektedir. Mobil için usta bir düzenleme programı arayanlar Snap Seed kullanılmalıdır.

3-      Polarr

en-kullanisli-fotograf-duzenleme-programlari-hangileridir

Fotoğraf düzenleme programları arasında Polarr uygulaması da farklı özellikler sunmaktadır. Ayrıntılı ve profesyonel bir düzenleme aracına ihtiyaç duyanlar Polarr’ı tercih edebilir. Uygulamada derinlik efektleri ve ton ayarlamaları oldukça gelişmiş düzeydedir. Ayrıca, çift lens efekti ile maskeleme özellikleri, kullanıcılara pek çok düzenleme imkan sağlamaktadır. Filtre için geniş bir yelpaze arayanlar, Polarr’ı kesinlikle denemelidir. Uygulamada; renk maskesi, radyal maske, parlaklık maskesi ve hsl aygıtı kullanılabilmektedir. Uygulama, akıllı telefonların yanı sıra bilgisayar ve tablet için de kullanıma imkan tanımaktadır. Akılı telefonlarda uygulamayı kullanmak için yükleme merkezleri ziyaret edilebilir.

4-      A Color Story

fotoğraf-düzenleyi̇ci̇

Uygulama, özellikle Instagram paylaşımları için profesyonel içeriklerin hazırlanmasına yardımcı olmaktadır. Uygulamada çok sayıda filtre bulunmaktadır ve uygulamanın parlaklık ayarları da oldukça gelişmiştir. Uygulamada yer alan bazı özellikler ücretli olarak sunulmaktadır. Uygulama ile düzenlenen fotoğraflar, cihaza kaydedildiği gibi direkt olarak Instagram üzerinden de paylaşılabilmektedir. Uygulamada düzenlenen fotoğraflar diğer sosyal medya uygulamalarında da kullanılabilmektedir. Diğer uygulamalarda yer almayan bazı özellikler A Color Story ile gerçekleştirilebilmektedir. ‘Rengi öne çıkar’, ‘kıvrım’ ve ‘renk tonunu ortala’ gibi ayarlamalar kısa sürede yapılmaktadır.

5-      Lightroom CC

fotoğraf düzenleyi̇ci̇

Fotoğraf düzenleme programları arasında Lightroom CC de kullanıcılarını mutlu etmektedir. Ücretsiz olarak kullanılabilen uygulamada çok sayıda araç yer almaktadır. Adobe tarafından üretilen uygulama, Adobe markasının kalitesini yansıtmaktadır. Uygulamanın %40’ı Lua programlama dili ile yazılmıştır. Uygulamada kişileri sıralamak için Adobe Sensei teknolojisi kullanılmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. En iyi fotoğraf düzenleme programları başarılı bir şekilde paylaşılmış. Fakat kullanmamanızı tavsiye ederim. Çünkü kişisel bilgilerinizin tamamını çalan programlar çoğu.

  2. A Color Story uygulamasını kullanıyorum telefonlar için olmazsa olmaz çok kullanışlı herkese tavsiye edebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir