İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema - Dizi Film Önerileri
  3. Dark Dizisi 3. ve Son Sezonuyla Geri Dönüyor

Dark Dizisi 3. ve Son Sezonuyla Geri Dönüyor

dark-dizisi-3-ve-son-sezonuyla-geri-donuyor

Dark dizisi Netflix yapımı efsane dizilerden bir tanesidir. Alman yapımı olan dizi, konusu ve enteresan atmosferi ile izleyicileri ilk bölümden itibaren ekrana bağlamıştır. Netflix yayınlandığı her ülke için neredeyse en az bir dizi çıkarmıştır. Hakan Muhafız ve Atiye Netflix’in ülkemizde çıkardığı yapımlardır.

Bu yapımlar dünyada ses getirmiş olsa da Dark, şüphesiz ki herkesin saygısını kazanmış ve son sezonu heyecanla beklenen bir yapım olmayı başarmıştır. Dark, klasik dizi anlayışının değiştiği monoton hikaye örgüsünün yıkıldığı bir yapımdır. Gerilim, korku, bilim kurgu, gizem ve drama konularının hepsini içeren dizi, IMDB’den aldığı 8.7 puan ile de ne kadar başarılı bir yapım olduğunu göstermektedir.

Dark Dizisi Konusu

dark-dizisi-3-ve-son-sezonuyla-geri-donuyor

Dark dizisi konusu aslında kafa karıştırılmadan anlatılabilecek bir şey değildir. Yazımızı okurken kafanız karışabilir. Ama sakın korkmayın dizi zaten bizden bunu istiyor. Bu karmaşıklığı yayınlayacakları son sezon ile açıklamak istiyorlar. Alman yapımı olan Dark Türkçe dublaj izle seçeneği ile de Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. Diziyi izlemeyenler için yazının devamı biraz spoiler içerebilir aklınızda bulunsun.

Dark, Almanya’nın küçük bir kasabası olan Widen’de geçmekte olan bir hikaye. Erik adında bir öğrenci aniden kasabadan kayboluyor ve hikâyemiz başlıyor. Benzer bir olay 33 yıl önce de olduğu için insanlar korkularından bu olayla pek ilgilenmiyor. Filmimizin başında Jonas adında bir gencin babası “4 Kasım 22:13’ten önce açmayın” notu ile intihar etmektedir. 4 Kasım 22:13 saatinde ise küçük Mikkel ortadan kaybolmuştur.

Babası bir polis olan Mikkel de ortadan kaybolunca işler değişik bir hal alıyor. Mikkel’in babası Ulrich’in kardeşi de 33 yıl önce benzer bir şekilde ortadan kaybolmuş ve bulunamamıştır. O dönem, polis memurlarının bu işi beceremediğini düşünmesi, Ulrich’i polis olmaya zorlamıştır. Ulrich, oğlunun kaybolması ve kardeşinin kaybolması arasında bir bağ olduğunu düşünmektedir. Başka bir polis memuru olan Doppler da Ulrich ile aynı düşüncededir. Mikkel ise gözlerini açtığında kendini 1986 yılında Widen’de bulmuştur.

Kendisine iyi davranan bir hemşire ile yakınlık kuran Mikkel herkese gelecekten geldiğini söylese de herkes onun yaşından dolayı yalan söylediğini düşünmektedir.  Bu sırada Jonas ise babasının bıraktığı mektubu okuduktan sonra zaman yolculuğu ile ilgili araştırmalar yapmaya başlamıştır. Kasabaya gelen bir yabancı ile olaylar iyice karışmaya başlar. Dizi 1953, 1986, 2019 ve 2052 yıllarında geçmektedir. Bu yüzden Dark, zaman yolculuğu temalı dizi severler için kaçırılmaması gereken bir yapımdır.

Dark 2. Sezon

dark-dizisi-3-ve-son-sezonuyla-geri-donuyor

Dark dizisi içerisinde bilinmesi gereken bir nokta var. Geçmişte yaptıklarımızın geleceğimizi etkilediği malum ama bu dizide gelecekte yaptıklarımız da geçmişimizi etkilemektedir. Bu bilgiler ile Dark 2. sezon sonunda yaptığı sürprizlerle hayranlarının son sezonu için akıl yürütmesini neredeyse imkânsız hale getirdi.

Widen’de yaşayan 4 ailenin birbiri ile farklı ilişkilerini anlatan Dark’ın sadece Netflix üzerinden yayınlandığını hatırlatmakta fayda var. Arama motorunuza Dark izle yazarak gelen Netflix ana sayfasından ücretli üyelik alarak diziyi izlemeniz mümkün.

Dark 3. Sezon Ne Zaman Geliyor?

3.sezon dizinin son sezonu olacakmış. Bu açıklama tamamen yapımcılara ait. Bu final sezonu ile izleyicilerin aklında hiçbir soru işareti kalmayacağı yine yapımcılar tarafından belirtildi. Dark dizisi 27 Haziran 2020 tarihinde yayınlanacak. Ama dizimizin tüm bölümleri tek seferde mi yüklenecek yoksa her hafta yeni bölüm mü yükleyecekler belli değil. Dizinin çıkış tarihi yaklaştıkça Netflix’in bu konuda bir açıklama yapması bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 1 sene önce

    Süper bir site herkese tavsiye ederim çok fayfalı bilgiler var içinde ben faydasını gördüm ve görmeyede devam ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir