İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Cem Yılmaz Filmleri Arasında 4 Kaliteli Yapım

Cem Yılmaz Filmleri Arasında 4 Kaliteli Yapım

cem-yilmaz-filmleri-arasinda-4-kaliteli-yapim

Cem Yılmaz filmleri pek çok kesim tarafından beğenilerek izlenmektedir. Ünlü komedyenin çektiği filmlerin hepsi yüksek gişeler elde edemese de bazı filmleri unutulmazlar arasında yerini almıştır. Cem Yılmaz’ın bir komedyen olması nedeniyle tüm filmlerinde genel olarak güldürü unsuru aranmaktadır. Cem Yılmaz tarafından çekilen pek çok filmin komik olmaması nedeniyle ünlü komedyenin eleştirildiğine de pek çok tanık olduk. Ancak bazı filmler yalnızca gülmek amaçlı olarak izlenmemelidir. Cem Yılmaz tarafından çekilen filmlerin pek çoğu komiklik unsuru taşımaktadır. Bu filmler dışında çekilen bazı filmleri de komik olmamasına rağmen gerçek anlamda izleyenlerde büyük etkiler bırakmayı başarmıştır. Bu yazımızda ünlü komedyen Cem Yılmaz’la hayat bulan efsane filmlerden bahsedilmektedir.

En İyi Cem Yılmaz Filmleri: Her Şey Çok Güzel Olacak

dijitalevim_en-iyi-cem-yilmaz-filmleri-arasinda-4-kaliteli-yapim

En iyi Cem Yılmaz filmleri arasında “Her Şey Çok Güzel Olacak” filminin ayrı bir yeri vardır. 1998 yılında çekilen filmin başrollerinde ünlü komedyen Cem Yılmaz ve MFÖ grubunda yer alan Mazhar Alanson bulunmaktadır. Filmin senaryosuna Cem Yılmaz’ın da katkısı olmuştur. Ünlü komedyenin sektördeki ilk deneyimi bu yapımla gerçekleşmiştir. Filmde Altan tiplemesine Cem Yılmaz hayat vermektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=gbefFwXbYi4

Mazhar Alanson’un hayat verdiği karakter ise ecza deposunda çalışan Nuri’dir. Altan ve Nuri kardeştir. Uzun süredir birbirlerini görmeyen kardeşler, bir kavga sırasında birbirlerini görürler. Altan’ın hayali, bir bar işletmesi açmaktadır. Abisi Nuri’nin çalıştığı ecza deposunu, hayalindeki barı açmak için fırsat olarak gören Altan, girişimlerine başlar. Bu süreçte, Altan hem kendi başını yakmıştır hem de abisi Nuri’nin hayatını tehlikeye atmıştır. İkilinin başına pek çok olay gelmektedir. Peşindekilerden kaçmak için ikili, güneye doğru bir yolculuğa koyulmuştur. Film Netflix filmleri arasında da yer almaktadır.

Gora

dijitalevim_en-iyi-cem-yilmaz-filmleri-arasinda-4-kaliteli-yapim

En iyi Cem Yılmaz filmleri arasında Gora’nın yeri tartışılamaz. Filmin senaryosunu Cem Yılmaz kendisini yazmıştır. Film 2004 yılında sinemalarda yerini almıştır. Film Arif tiplemesine Cem Yılmaz hayat vermektedir. Arif, Antalya’da halı, kilim ve mobilya işleri ile uğraşan bir tüccardır. Kendisi aynı zamanda bölgeye gelen turistlere rehberlik hizmeti de sunmaktadır. Bir gün uzaylılar tarafından kaçırılan Arif, Gora gezenine götürülür. Gora gezenini alevli bir cisimden kurtaran Arif, gezegenin prensesi Ceku’ya aşık olur. Bu aşk karşılıksız değildir. Ceku, gerçek babasının başka birisi olduğunu da aynı zamanlarda öğrenmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=c-i9ZY-bjXo

Ceku’nun hedefi gerçek babasını başka bir gezegene giderek bulmaktır. Ancak bu macerasında büyük aşkı Arif de yer almaktadır. Gora gezegeninin komutanı, Komutan Logar, Ceku ile evlenmek ve gezegenin hükümdarı olmak istemektedir. Bu nedenle Arif ve Ceku’nun peşine düşmüştür. Komutan Logar ve adamları Arif’i öldürerek Ceku’yu Gora’ya geri götürmek istemektedir. Arif ve Ceku karakterine Ozan Güven ve Rasim Öztekin’in hayat verdiği karakterler de film boyunca eşlik etmektedir. Filmde; Şafak Sezer, Cezmi Baskın, Özkan Uğur ve Engin Günaydın gibi isimler yer almaktadır. Filmde Ceku karakterini Özge Özberk canlandırmaktadır.

Hokkabaz

dijitalevim_en-iyi-cem-yilmaz-filmleri-arasinda-4-kaliteli-yapim

En iyi Cem Yılmaz filmleri arasında yer alan Hokkabaz filmi hak ettiği değeri göremeyen yapımlar arasında bulunmaktadır. Cem Yılmaz’ın komedyen özelliğinin her filmde ön planda olmasını bekleyenler tarafından film ciddi eleştiriler almıştır. Filmde bir sihirbaz olan İskender, kendisini kanıtlamak istemektedir. Ancak İskender’in yakın arkadaşı dışında hiç kimse İskender’in sihirbaz olduğuna inanmamaktadır. İskender’in babası olan Sait, oğlunun hokkabaz olduğunu her fırsatta dile getirmektedir. İskender, yakın arkadaşı Maradona ile birlikte farklı maceralar içerisinde kendisini bulmuştur. Bu maceralardan birinde Fatma isimli bir kızla tanışırlar. Fatma’nın da aralarına katılması ile maceranın boyutu oldukça değişmektedir.

Filmde İskender karakterine Cem Yılmaz, Maradona karakterine de Tuna Orhan hayat vermektedir. İskender’in babasını Sait ismi ile Mazhar Alanson canlandırmaktadır. Ayrıca Fatma isimli tipleme de Özlem Tekin ile hayat bulmaktadır. Filmde Ezgi Mola da hemşire olarak kısa bir sahnede yer almıştır.

En İyi Cem Yılmaz Filmleri: Yahşi Batı

2009 yapımı olan filmde başrollerde Cem Yılmaz ve Ozan Güven yer almaktadır. Filmde 19. yüzyılda padişahın verdiği özel bir görev nedeni ile Amerika’ya Aziz Bey ve Lemi Bey yollanmıştır. Osmanlı Devleti görevlileri olan ikili, trene binerek yolculuklarına başlamışlardır. Yolculuk sırasında yanlarında bulunan değerli elmas, haydutlar tarafından çalınmıştır.

Hem elması hem de sahip oldukları parayı kaybeden ikili, geri dönüp Osmanlı Padişahı’na hesap vermekten korktukları için elması geri almak için uğraşmaktadır. Bu süreçte biraz da para kazanabilmek için kasabalarda aranan azılı suçluları yakaladıklarını iddia ederek şeriflerden ödül almaya çalışırlar. En iyi Cem Yılmaz filmleri arasında bu dört film, yüksek IMDb puanları ile de dikkat çekmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap