İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Gerçek Türkiye Portresi: Bir Başkadır Dizisi | 2020

Gerçek Türkiye Portresi: Bir Başkadır Dizisi | 2020

Gerçek Türkiye Portresi: Bir Başkadır Dizisi

Netflix üzerinden izlenebilecek olan Bir Başkadır dizisi bu senenin en iyi yapımları arasında gösteriliyor. 12 Kasım 2020 tarihinde ilk bölümü ile sosyal medyada da dizi ile ilgili pek çok görüş ve yorum belirtiliyor. Birbirinden farklı yaşam ve inançların bir araya geliyor ve bu insanlar ya geçmişleri ile hesaplaşacak ya da beraber bir yolda yürümeyi öğrenecekler.

Online dizi ve film izleme platformu Netflix’in pek çok güzel dizilerinden biri olan Bir Başkadır dizisi gerçek bir Türkiye portresi çiziyor. Bir Başkadır hem oyuncu kadrosu hem de konusu ile ilgi görüyor.

Bir Başkadır Dizisi Konusu

bir başkadır dizisi konusu

Bir Başkadır dizisinde en çok beğeni toplayan kısım, birbirinden farklı karakterlerin ve yaşamların bir araya gelmesi olur.

Dizi ana hat olarak Meryem ve psikiyatrist olan Peri’nin görüşmelerine ile başlayıp devam ediyor. Aynı şehirde yaşayan bambaşka hayatlar ve farklı dünya görüşleri olan insanların hayatlarının kesişmeleri ise dizinin asıl konusu oluyor. Bir Başkadır dizisinde geçen her karakterler aslında insanın hayatında en az bir defa karşılaşmış olabileceği karakterlerden oluşuyor.

Bir Başkadır dizisi toplam 8 bölümden oluşan sürükleyici ve dram türünde olan bir Türk yapımı olarak farklı sosyal çevrelerden gelen insanların buluşma noktası anlamında izleyicide de merak uyandırıyor

Bir Başkadır Dizisi Yayın Saati

bir başkadır dizisi yayın saati

Birbirlerinden farklı karaktere sahip olan ve bambaşka hayatlar yaşayan insanların yollarının kesişmesini ve buna bağlı olarak değişen hayatları anlatan Bir Başkadır dizisi dijital ortam olan Netflix üzerinden yayınlanıyor.

Bir Başkadır Dizisi Yapımı

bir başkadır yapımı

Ekonomik ve sosyal hayatlarının farklı olduğu yaşantılarının birbirine benzemediği karakterlerin hikâyeleri başarılı şekilde izleyiciye anlatan Bir Başkadır dizisinin hem senaristliği hem de yönetmenliği Berkun Oya yapıyor.

Berkun Oya, ödüllü bir tiyatro yazarı olmanın yanı sıra senaristlik ve oyunculuk da yapıyor. 2000 yılının başında gerçekleşen Defakto programı ile tanınıyor.

Bir Başkadır Oyuncu Kadrosu

oyuncu kadrosu

Bir Başkadır oyuncu kadrosu da en az konusu kadar dikkat çekiyor. Oyuncular ve canlandırdıkları karakterler aşağıdaki gibidir:

Öykü Karayel              Meryem karakterini canlandırıyor. Mavi gözlerinde yaşadığı çaresizliğin kabulünü görmek mümkün oluyor.

Defne Kayalar:            Peri karakterine hayat veren oyuncu, günümüz modern dünyasının kölesi haline gelen ve her kadın gibi çıkmazları olan bir psikiyatriste hayat veriyor. Meryem ile terapileri Peri’nin de kendisini sorgulamasını sağlıyor.

Funda Eryiğit:             Ruhiye rolünü oynuyor. Gözyaşları eksik olmayan Ruhiye’nin ne yaşayıp da bu hale geldiğini izleyiciye çok iyi geçiriyor. Funda Eryiğit’in “Biz çocuktuk, sen değildin” repliği ise hafızalara kazınacak cinsten duruyor.

Fatih Artman:             Yasin rolünde olan oyuncu Meryem’in abisidir. Yasin, her ne kadar sabırlı ve ailesine düşkün olsa da zaman içinde onun da içinden canavar çıkıyor.

Alican Yücesoy:         Sinan karakterini canlandıran oyuncu, gerçek hayatta da Sinan gibilerinin fazla olduğunu insana hatırlatıyor. Sinan, zengin ve aynı zamanda çalışmayan ve sekse düşkün biri olarak ekranlara çıkıyor.

Tülin Özen:                 Gülbin rolünü oynuyor. Gülbin, arada kalmış biri ve her devre ayak uydurabilecek ablasına taban tabana zıt bir karakter.

Derya Karadaş:           Gülbin’in ablası olan Gülan karakteri tam anlamı ile bir Türkiye portresi olarak izleyici karşısına çıkıyor.

Öner Erkan:                Gülan ve Gülbin’in zihinsel engelli olan kardeşi rolünü oynuyor. İzleyici, onun yaşadığı çaresizliği kalbinde hissediyor.

Bir Başkadır Nerede Çekiliyor?

Bir Başkadır dizisi çekimleri için İstanbul’un farklı semtleri çekilmiş. Ana semtler; Meryem ve ailesinin olduğu köy çekimleri için Beykoz, Sinan’ın yaşadığı daire için ise Şişli’de çekimler yapılır iken diğer çekimler için de farklı alanlar yer alıyor

Yorum Yap

Yorum Yap