1. Ana Sayfa
  2. Sinema - Dizi Film Önerileri
  3. Tüm Zamanların Gelmiş Geçmiş En İyi Mini Diziler Listesi

Tüm Zamanların Gelmiş Geçmiş En İyi Mini Diziler Listesi

en-iyi-mini-diziler

Bugün sizlerle tüm zamanların en iyi mini diziler listesini paylaşacağız. Söz konusu mini dizi olunca bu alanda isim yapmış ve IMDb puanı yüksek yapımları araştırdık. Karşımıza çıkan listede sizlerin de çok seveceğini düşündüğümüz pek çok kült yapım yer alıyor. Tüm zamanların en iyi mini dizileri listesinde siz de zevkinize uygun bir yapımı bulabileceksiniz.

Mini dizi, bir çırpıda bitirebileceğiniz yalnızca tek bir sezondan oluşan dizilere verilen bir isimdir. Bu listemizde pek çok klasikleşmiş yabancı mini dizileri bulabilirsiniz. Üstelik mini dizilerin hemen hemen hepsinde sinema dünyasının da ünlü ve usta isimleri yer almaktadır. İşte, tüm zamanların en başarılı 5 mini dizisi:

En İyi Mini Diziler

Listemizde yer alan en başarılı mini dizileri siz de kendi listenize ekleyebilirsiniz. Her biri tüm dünyada ilgi görmüş bu yüksek puanlı yapımları eminiz ki siz de çok seveceksiniz.

1- Chernobyl

en-iyi-mini-diziler

En iyi mini diziler listesinin başında 2019 yılına damga vuran Chernobyl yer alıyor. 1986 yılında meydana gelen Çernobil nükleer faciasının anlatıldığı dizi, kısa sürede büyük beğeni topladı. HBO mini dizileri listesinde de yer alan Chernobyl, beraberinde bazı tartışmaları da getirmiş kaliteli bir mini dizidir.

Dizinin temelinde nükleer santralde meydana gelen patlama yer alırken karakterler de gerçek kişilerden uyarlanmıştır. Dizi, başta Rusya olmak üzere pek çok ülkede geniş yankı uyandırmıştır. Siz de yakın tarihimize tutulan bir ışık niteliğindeki bu mini diziye bir şans verebilirsiniz. Chernobyl’i en iyi mini diziler 2019 listesinde de bulabilirsiniz.

2- 11.22.63

en-iyi-mini-diziler

Tüm zamanların en başarılı mini dizileri arasında 11.22.63 isimli yapım da yer alıyor. Bilim kurgu türünün en önemli temsilcilerinden olan bu dizide alışılgelmişin dışında olaylar aktarılıyor. Üstelik dizinin senaryosunda da J. J. Abrams ve Stephen King gibi usta isimler de yer alıyor. Zaten bu başarılı mini dizi, Stephen King’in aynı isimli uzun romanından ekranlara uyarlanmıştır.

11.22.63, zaman yolculuğu temasının anlatıldığı oldukça çarpıcı bir yapımdır. Dizide zaman makinesi ile Kennedy suikastinin engellenmesi amaçlanmaktadır.

3- The Pacific

en-iyi-mini-diziler

En iyi mini diziler onedio listesinde de yer alan The Pacific, İkinci Dünya Savaşı’nı konu edinmiş en başarılı yapımların da başında geliyor. Dizi, toplamda 10 etkileyici bölümden oluşuyor. Savaş dönemini oldukça iyi bir şekilde yansıtan dizide pek çok usta aktörü de bulabilirsiniz.

Amerikan Deniz Kuvvetleri’nin Pasifik Okyanusu çevresinde verdiği mücadele bu mini yapımda oldukça iyi bir şekilde anlatılmış. Japon donanması ile karşı karşıya gelen ABD donanması, zorluklara karşın en iyi şekilde mücadele etmeyi de başarıyor. The Pacific, listenizde mutlaka olması gereken yapımların da başında geliyor.

4- Sharp Objects

en-iyi-mini-diziler

En iyi mini diziler Netflix listeleri dışında yer alan Sharp Objects, kıyıda köşede kalmış kaliteli bir yapımdır. Aynı isimli romandan uyarlanan bu yapım, bir oturuşta biterebileceğiniz bir konuya sahiptir. 2018 yılında ekranlara gelen Sharp Objects, genç bir gazetecinin geçmiş travmalarına odaklanıyor.

Doğduğu kasabaya bir cinayeti araştırmak için geri dönmek zorunda kalan Camille Parker, bu süreçte geçmişiyle de yüzleşmek zorunda kalacak. Polisiye türünün en başarılı örneklerinden olan Sharp Objects sürpriz son sevenler için de oldukça idela bir yapımdır.

[irp posts=”2857″ name=”En İyi Netflix Dizileri! Bu 10 Netflix Dizisini İzlemeden Ölmeyin!”]

5- Fleabag

en-iyi-mini-diziler

İlk sezonu ile 2016 yılında ekranlara gelen Fleabag, aslında tek kişilik bir tiyatro oyunundan mini diziye uyarlanmış bir yapımdır. Eğlenceli mini diziler listesinde de yer alan bu yapım, genç bir kadının hayatına odaklanıyor. Londra’da tek başına bir kafe işleten genç kadın, hem ailesi hem de ilişkileri ile cebelleşmek zorunda kalabiliyor.

Hayatı boyunca pek çok yanlış kararlar alan genç kadının kendi içsel hesaplaşmalarını da bu dizide bulabilirsiniz. Toplamda 2 sezondan oluşan mini dizi her biri 20 dakikalık bölümlere sahiptir. Fleabag, aynı zamanda Emmy gibi dünyanın en prestijli ödülüne de sahip bir yapımdır.

Yorum Yap

Yorum Yap