1. Ana Sayfa
  2. Sinema - Dizi Film Önerileri
  3. Tüm Zamanların En İyi Anime Önerileri

Tüm Zamanların En İyi Anime Önerileri

anime-önerileri

Anime dünyasına damga vuran en iyi anime önerileri ile sizlerle bir liste hazırlamak istedik. Japon kültürünün en güzel yanlarından olan animeler, hem yetişkinler hem de çocuklar için uygundur. Japon animeleri ile maceradan maceraya atlayan kahramanları tanıyıp sezonlar boyunca onlarla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Anime önerileri romantik yapımlar olarak da karşımıza çıksa genellikle macera ve aksiyonu da içinde barındırmaktadır.

Listemizde yer alan animelerin arasında tüm zamanların en iyi anime filmleri de yer almaktadır. Genellikle uzun sezonlar boyunca çekilen anime serileri sizi farklı bir evrene taşıyacak. Listemizdeki anime filmleri de birkaç saatinizi alarak sizi büyülü dünyalarda yolculuğa çıkartacak. İşte, tüm zamanların şimdiye dek gösterime girmiş olan en iyi anime serileri.

Anime Önerileri: Fullmetal Alchemist

anime-önerileri

Anime önerileri arasında Fullmetal Achemist serisinin oldukça büyük bir yeri bulunuyor. 2003 yılında ekranlara gelmeye başlayan bu anime serisi, zamanla tüm dünyada popüler hale gelmiştir. Dünyanın en çok izlenen animelerinden olan Fullmetal Alchemist, dram türünün önemli bir temsilcisidir.

Fullmetal Alchemist, romantik ve dram dolu senaryosu ile izleyenleri derinden etkilemeyi başaran bir seri olmuştur. 2003 ve 2004 yıllarına damga vuran bu serinin IMDb puanı da 8.7’dir. Çaresiz iki kız kardeşin hikayesinin anlatıldığı bu seriyi kesinlikle çok seveceksiniz. Fullmetal Alchemist, listenizde mutlaka olması gereken bir yapımdır.

Dragon Ball Z

anime-önerileri

1996 yılında ekranlara gelmeye başlayan Dragon Ball Z, anime listelerinin şüphesiz ki en sadık üyesidir. Ne zaman bir anime tavsiyesi isteseniz karşınıza Dragon Ball Z’in çıkacağını tahmin edebiliyorsunuzdur. O zaman bu mükemmel yapıma henüz başlamadıysanız şimdi tam da sırası diyebiliriz.

Tüm zamanların en başarılı animelerinden olan Dragon Ball Z, eğlenceli anlatımı ile de gönüllerde taht kurmayı başarmıştır. İzleyenlerden ve eleştirmenlerden tam puan almayı başaran bu yapama da mutlaka bir şans vermeniz gerekiyor. Öyle ki Dragon Ball Z, anime dünyasının en popüler yapımları arasında da başı çekiyor.

Death Note

anime-önerileri

Gelelim bir diğer kült anime serisi olan Death Note serisine. 2006 yılında yayınlanmaya başlayan bu seri, kısa sürede dünyayı kasıp kavurmayı başarmıştır. Gizem ve suç türünün en güzel örneklerinden olan bu yapımı başladığınız andan itibaren çok seveceksiniz. Death Note, özellikle de animeler dünyasına giriş yapmak isteyenler için birincil tercih olabilecek nitelikte bir yapımdır.

En popüler anime serilerinden olan Death Note için Netflix yapımı bir film uyarlaması da çekilmiştir. Death Note, 9.0 IMDb puanı ile de listemizin en yüksek puanlı yapımı oluyor.

Anime Önerileri: One Punch Man

anime-önerileri

Anime önerileri 2019 listelerinde de yer alan One Punch Man, ilk olarak 2015 yılında yayınlanlamaya başlanmıştır. Fantastik animeler arasında yer alan bu seri, farklı türden bir yapım izlemek isteyenlere fazlasıyla hitap ediyor. Tek bir yumruk ile savaşan Saitama isimli karakterin maceralarını anlatan bu yapımı kesinlikle çok seveceksiniz.

Anime izlerken aynı zamanda gülmek isteyenlerdenseniz One Punch Man tam size göre bir seri demektir. Hicivli anlatımı ve ince şakaları ile bu seriye de mutlaka bir şans vermeniz gerekiyor.

Princess Mononoke

anime-önerileri

Anime önerileri arasında tüm zamanların en iyi anime filmlerinden olan Princess Mononoke’yi de eklemek istedik. Hayao Miyazaki’nin en sevilne filmlerinden biri olan bu yapımda doğa ve insan ilişkisi irdeleniyor. Ormanın koruyucuları ile ormanı yok etmeye çalışan insan ırkı arasında ezeli bir savaş patlak veriyor. Bu süreçte ormanda büyüyen Mononke de kendi ırkından ziyade orman dostlarının yanında yer alıyor.

Miyazaki’nin büyülü dünyalarından birinde yolculuğa çıkmak istiyorsanız bu filmi de mutlaka listenize eklemelisiniz. Princess Mononoke, aynı zamanda IMDb 250 listesinde de yer alan bir filmdir.

Spirited Away

Anime önerileri aşk içerikli listelerinde yer alan bu yapım, yine Hayao Miyazaki’nin hayal gücünün güzel bir eseridir. Spirited Away, aynı zamanda pek çok prestijli ödülün de sahibi olmayı başaran bir film olmuştur. Anne ve babasını kötü bir büyünün pençesinde bulan küçük bir kız çocuğu ailesini kurtarmak adına kendini hiç görmediği yerlerde bulacaktır.

Bu süreçte adını dahi unutan küçük kız, kötü kalpli cadının pençesinden kendini ve ailesini kurtararak eski hayatına dönmeyi hayal etmektedir. Spirited Away, konusu itibariyle sıradan gözükse de sizi alıp götürdüğü evrenlerde hiç yaşamadığınız bir deneyim sunuyor. Filmi izledikten sonra şimdiye dek neden izlemediğinizi bile sorgulayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap