1. Ana Sayfa
  2. Sinema - Dizi Film Önerileri
  3. Tam Kapanma da Tek Oturuşta Bitireceğiniz 7 Muhteşem Mini Dizi Önerileri

Tam Kapanma da Tek Oturuşta Bitireceğiniz 7 Muhteşem Mini Dizi Önerileri

Tam Kapanma da Tek Oturuşta Bitireceğiniz 7 Muhteşem Mini Dizi Önerileri

Tam kapanma günlerinde tek oturuşta bitireceğiniz mini dizi önerileri sayesinde zaman geçirebilirsiniz. HBO, BBC, Netflix gibi ünlü dizi kanallarının yayınladığı eğlenceli mini diziler mevcuttur. Ülkemizde yerli yapımlar arasında fazla örneği olmamasına rağmen dünyaca beğenilmiş örnekleri bulunmaktadır. Uzun soluklu bölümler ve sezonlardan sıkılanlar için alternatif olan mini diziler ilgi çekmektedir. Senaryosunda oyunculuğuna, yönetmeninden müziklerine birçok şekilde beğeninizi kazanacak mini dizi çekilmektedir. Daha kaliteli ve özgün yapımların çıkmasıyla yeni mini dizilerin sayısı da artmaktadır.

1- Ergenlik Döneminize Götürecek Mini Dizi The End of The Fucking World

Charles Forsman’ın çizgi romanından esinlenerek Netflix tarafından sunulan oldukça eğlenceli mini dizidir. Hikâye James ve Alyssa’nın etrafında dönmektedir. James potansiyel bir psikopat adayı, Alyssa ise yalnız ve asi genç kızı oynamaktadır. James’in, Alyssa’yı öldürmek için sevgili olmalarıyla maceramız başlamaktadır. Daha sonrasında iki ergenin başlarına gelenlerin anlatıldığı 2020 Netflix mini dizisidir. Alyssa karakterini canlandıran Jessica Barden’ın oyunculuğu tek kelimeyle muazzam. Dizide kullanılan müziklerde oldukça ilgi çekici. Severek ve keyifle izleyeceğiniz dizi sekizer bölümden oluşan iki sezondan oluşmaktadır.

2- Mini Dizi Önerileri İçinde Ödül Kazanmış Polisiye Dizisi The Night of

Tek oturuşta bitireceğiniz mini dizi önerileri arasında ödüllü bir dizi bulunmakta. BBC’nin polisiye mini dizisi The Night of birçok açıdan izleyenleri etkilemektedir. Dizi, kendini bir cinayetin ortasında suçlu olarak bulan Nasir Khan’ın öyküsünü anlatmaktadır. Dram/gerilim türündeki BBC mini dizisi, ağır ilerlemesine rağmen sizleri ekrana kilitlemeyi başarmaktadır. Özellikle Riz Ahmed oyunculuğuyla büyük beğeni kazanmıştır. Sekiz bölümden oluşan mini dizi gerçekçi ve sinematografik olarak oldukça başarılıdır.

3- Akıcı ve Keyifli Dizi Arayanlar İçin The Queens’s Gambit

Dokuz yaşında yetimhaneye yerleştirilen Beth Harmon’un hayatını izleyeceksiniz. Soğuk savaş dönemi santranca olan ilgisiyle büyüyen Beth oldukça başarılıdır. Beth’in yetişkinliğine geçiş döneminde yaşadıklarını konu alan dizi yedi bölümden oluşmaktadır. Hüzünlü ve akıcı senaryosuyla izleyenlerden beğeni kazanmıştır. Görsel kalitesi, kostüm tercihleri oldukça başarılı olan mini dizi tam not almıştır. Anya Taylor-Joy oyunculuğuyla izleyenleri büyülemiştir.

4- Tabularını Yıkmak İsteyenlere Unorthodox

Deborah Feldman’ın kitabından uyarlanarak Netflix’in hazırladığı Unorthodox mini dizi önerileri arasındadır. Başrol Esty, görücü usulü evlendirilen baskıcı, dışa kapalı ailesinden kaçıp Berlin’e yerleşir. Ancak geçmişi peşini bırakmayacaktır. Sosyal ve ailevi baskı kurallarına isyanın anlatıldığı dizi değişik senaryosuyla dikkat çekmektedir. Dram türünde ve film tadındaki Netflix mini dizisi dört bölümden oluşmaktadır.

5- Adalete İnanmayanların Seveceği Türden When They See Us

Gerçek bir yaşam öyküsünün anlatıldığı dram/gerilim dizisidir. Central Park’ta bir kadına cinsel saldırı ve darp suçundan yargılanan beş gencin öyküsü anlatılmaktadır. Dizide ırkçılık konusu da başarılı biçimde anlatılmaktadır. Adaletin olup olmadığını sorgulayacak, izlerken duygulanacak, sinirlenecek hatta belki ağlayacaksınız. Dört bölümlük Netflix mini dizisini unutamayacaksınız.

6- Mini Dizi Önerileri Sayesinde Büyük Felaketi Tekrar Yaşamak İsteyenler İçin Chernobyl

1986 yılında Çernobil Nükleer Santrali’nde gerçekleşen ve etkisi yıllar süren olaylar anlatılmaktadır. Nükleer santraldeki patlamanın öncesi ve sonrası yaşanan olaylara ayrıntılı şekilde değinilmiştir. Eleştirmenler ve izleyenler tarafından başarılı bulunan tarihi mini dizi en iyiler arasındadır. Gerçek olayların anlatıldığı gerilim dizisi oyunculuk, senaryo ve akıcılık yönünden oldukça başarılıdır. Beş bölümden oluşan HBO mini dizisi Chernobyl listenize eklemeniz gereken diziler arasındadır.

7- Yerli Mini Dizi İzlemek İsteyenlerin Tercihi Şahsiyet

Mini dizi önerileri arasında Şahsiyet yerli yapım olarak eklenebilir. Haluk Bilginer ve Cansu Dere’nin başrolü paylaştığı dizi oyuncu kadrosuyla dikkat çekmektedir. Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Şahsiyet dizisindeki performansıyla en iyi erkek oyuncu seçilmiştir. Emekli adliye memuru Agah Beyoğlu’na Alzheimer teşhisi konulmuştur. Agah uzun yıllar planladığı cinayeti işlemek için bu durumu fırsat görmektedir. İşlemek islediği cinayeti Alzheimer nedeniyle hatırlamak istememektedir. Cinayet Büro Amirliği’ndeki Nevra ise üstündeki baskılar nedeniyle istifa aşamasındadır. Ancak Agah’ın işlemek istediği cinayet onunda hayatını değiştirecektir. Puhu TV’nin on iki bölümlük bu muhteşem eserini izlerken nefesiniz kesilecek.

Yorum Yap

Yorum Yap