İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Sinema - Dizi Film Önerileri
 3. Kore Dizileri: En İyi 5 Fantastik Dizi

Kore Dizileri: En İyi 5 Fantastik Dizi

dijital-evim-kore-dizileri

Bir dönemin büyük çılgınlığı olan Kore dizileri günümüzde de hala tüm dünyada etkisini göstermeye ve Kore yapımları adlarını duyurarak kendisini izletmeye devam ediyor. Kore dizileri genellikle saf ve fakir kız ile zengin ve takıntılı adamın aşkı konusu üzerinde dönse de çok orijinal konuları olan ve büyük kitlelerin beğenilerini toplayan diziler de çıkmıyor değil. Bunlardan en çok etkileyici olanları Korelilerin kendi geçmişlerinden de beslenerek hazırladıkları Fantastik Kore dizileri elbette.

Kaynaklarını Kore halk hikayelerinden alan fantastik Kore dizileri geçmiş hikayeleri günümüze uyarlıyor gibi görünüyor. Romantik komediler de bu Kore dizileri içine girdiğinde dizinin son bölümüne kadar sıkmadan izletiyor. İşte sıkılmadan izleyebileceğiniz fantastik Kore dizileri.

En İyi Fantastik Kore Dizileri

Kore yapımı diziler arasında özellikle de fantastik içerikler ön plana çıkıyor. İşte, sizin de seveceğinizden emin olduğumuz en iyi  fantastik dizi önerileri:

1- Fantastik Kore Dizileri: My Girlfriend is A Gumiho

dijital-evim-kore-dizileri

Kore dizisi fantastik dediğimizde ilk akla gelen isim My Girlfriend is A Gumiho olacaktır. 2010 yılına ait My Girlfriend is A Gumiho dizisi 16 bölümden oluşuyor. Lee Seung Gi ve Shin Min Ah’ın başrollerini paylaştığı dizide Seung Gi’nin canlandırdığı Cha Dae Wong karakteri yanlışlıkla bir resimde hapsedilmiş Gumiho’yu serbest bırakır. Gumiho Kore halk hikayelerinde geçen dokuz kuyruklu bir tilkidir. Çok güzel bir kadın kılığına girerek erkekleri kandırır ve onların ciğerlerini yer. Dae Wong güzel bir kadın haline bürünmüş Gumiho’dan korkup kaçarken çok kötü bir şekilde yaralanır.

Gumiho onu esaretinden kurtardığı için Dae Wong’un ölmesine izin vermez ve kendisi için çok değerli olan boncuğunu ona vererek hayatını kurtarır. Boncuğu onda olduğu için de Dae Wong’un peşinden ayrılmaz ve sonunda bir anlaşma yapmak zorunda kalırlar. Boncuk Dae Wong da kalacaktır böylece tehlikeli aksiyon filmleri çekebilecektir ve Gumiho’ya da bunun karşılığında insan olmasında yardım edecektir.

2- Dramatik ve Fantastik Kore Dizisi: W: Two Worlds

dijital-evim-kore-dizileri

Başrollerini Lee Jong Suk ve Han Hyo Joo’nun paylaştığı 2016 yılında tamamlanmış dizide W Kore’nin en çok satan suç temalı webtoonun adıdır. Webtoon’un ana karakteri Kang Chul milli sporcudur fakat lisedeyken bütün ailesi yakalanamayan bir katil tarafından öldürülür. Dönemin savcısı Kang Chul’u ailesini öldürmekle suçlar fakat aradan bir yıl geçtiğinde Kang Chul’un adı temize çıkar. Katilin kimliği ise hala belirsizdir. Yıllar sonra Kang Chul kendi şirketini kurarak zengin olur ve hem yaşamının tek amacı hem de tek hedefi ailesinin katilini yakalamaktır.

Gerçek hayatta ise Oh Yeon Joo doktordur. Kalp ve göğüs cerrahisinde çalışır, aynı zamanda W’nin yazarının kızıdır fakat babası bazı garip davranışlar sergilemeye başlar. Yeon Joo da ona ne olduğunu anlamaya çalışırken webtoon’un içine çekilir ve ölmek üzereyken Kang Chul’u kurtaran kişi olur. Çok geçmeden webtoon dünyasının da tıpkı kendi dünyası gibi gerçek olduğunu keşfeder.

3- Eğlenceli ve Fantastik: Secret Garden

dijital-evim-kore-dizileri

Hyun Bin ve Ha Ji Won’un oynadığı fantastik Kore dizisi 2010-2011 yıllarında arasında çekilmiştir. Mesleği dizilerde dublörlük yapmak olan Gil Ra İm ve varlıklı bir ailenin çocuğu aynı zamanda büyük bir alışveriş merkezinin CEO’su Kim Joo Won’un yolları Joo Won’un şarkıcı kuzeni Oska sayesinde kesişir. Şarkılarından çok skandallarıyla gündemde kalan Oska kuzeninden bir film setine giderek aktrisi almasını rica eder fakat Joo Won yanlışlıkla onun dublörünü alacaktır.

Joo Won o karşılaşmadan sonra bu dublörü aklından çıkaramadığını fark eder ve onu her yerde takip ederek Gil Ra İm’i sinir eder. Düzen takıntısı olan bu adam nasıl bu dublörden hoşlandığını kendisi bile anlayamaz. İkilinin ruhları içtikleri iksir yüzünden bedenleri arasında yer değiştirdiğinde işler iyice karışacaktır ve birbirlerinin hayatını idare etmeye çalışacaklardır.

4- Fantastik Bir Aşk Dizisi: Master’s Sun

dijital-evim-kore-dizileri

2013 tarihli fantastik kore dizisi Master’s Sun dizisinde So Ji Sub ve Gong Hyo Jin baş rolleri paylaşıyor. Gong Shil geçirdiği bir kazanın ardından üç sene boyunca komada kalır ve nihayet uyandığında hayaletleri görebildiğini fark eder. Komanın ardından gelen bu yetenek onun hayatını alt üst eder çünkü hayaletler gerçekten korkunç şekilde ona görünmekte ve peşini de bir türlü bırakmamaktadır.

Bir tesadüf eseri Jong Won ile karşılaşan Gong Shil ona dokunduğu anda hayaletlerin artık görünmediğini fark eder ve hayatını normal yaşamanın anahtarının bu adamda olduğunu düşünür. Hayatı buna bağlı olduğu için umutsuzca adamın peşinden koşmaya başlar fakat bu durum Jong Won açısından kolay kabul edilebilir bir durum değildir. Kore dizileri arasında önemli bir yere sahip olan Master’s Sun, listenizde mutlaka yer almalı.

5- Dokunaklı Bir Yapım: Bride of The Century

dijital-evim-kore-dizileri

Taeyang şirketi Kore’nin en ünlü ve en büyük şirketlerinden biridir fakat Taeyang’ı yöneten ailenin yüz yıldır içinden çıkamadıkları bir laneti vardır. Ailenin ilk oğlunun evlendiği kişi aileyi gözeten bir hayalet tarafından öldürülmektedir. Doo Rim dalgıçlık yaparak geçimini sağlayan bir kadındır ve bir gün başka bir kadının denize atlayarak intihar ettiğini görür ve onu kurtarır, kadın ona gerçek aşkı bulması için bir bileklik hediye eder.

Taeyang şirketinin varisi Kang Ju ise Yi Kyung ile evlenmek üzeredir ama lanet ortaya çıkar ve Yi Kyung gerçekten ölmekten korkmaya başlar. Bu sırada Doo Rim ile karşılaşır. Onun ikizi gibi kendisine benzediğini görünce onunla yer değiştirme, hayalete onu kurban etme planı yapar. Doo Rim’e ihtiyaç duyduğu parayı vereceklerini söylediklerinde kızın yerine geçmeyi kabul eder ve olaylar bundan sonra gelişir.

Bu yazımızda sizlerle Kore yapımı en başarılı 5 fantastik diziyi paylaştık. Dilerseniz sitemizde bulunan “Tüm Zamanların Gelmiş Geçmiş En İyi Mini Diziler Listesi” yazımıza da göz atabilirsiniz. Aynı zamanda Netflix Kore yapımı filmler içeriğine de bakabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (7)

 1. Seçtiğiniz filmler gerçekten muhteşem çok güzel duygular yaşadım teşekkür ederim

 2. Kore dizileri Türkiye’de çok popüler değil ama netflix gibi platformlar sayesinde tanıtımı yapılarak daha çok kişiye ulaştırılıyor gerçekten bazı Kore yapımı filmler çok güzel.

 3. 11 ay önce

  Bu dizileri gerçekten merak ediyordum ama bulamıyordum. Izleme listeme eklendi. En kısa sürede izlemeyi düşünüyorum teşekkürler

 4. Bu bloğu faydalı bulduğum için seyredeceğim bana iyi seyirler 🙂 size kolay gelsin

 5. Two Worlds u burdan okudum izledim gerçekten tavsiye edildiği kadar güzel

 6. Kore dizilerini yakından takip ediyorum sanırım bunlara da bi göz atmakta fayda var izlicem kesinlikle😋

 7. Gerçekten de sizin dediğiniz kore dizileri de mükemmel ben en çok empress ki seviyorum wang yonun oyunculuğuna bitiyorum❤.
  Sizde bu güzel önerilerinizi yaptığınız için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir