1. Ana Sayfa
  2. Sinema - Dizi Film Önerileri
  3. Bergüzar Korel Filmleri Nelerdir? Hangi Dizilerde Oynamıştır?

Bergüzar Korel Filmleri Nelerdir? Hangi Dizilerde Oynamıştır?

dijitalevim_berguzar_korel_filmleri2

Bergüzar Korel filmleri son dönemde ilgi çeken konular arasında yer almaktadır. Ünlü oyuncuyu sevenler tarafından, oyuncunun rol aldığı filmlerin tekrar tekrar başa sarılıp izlendiği bilinmektedir. Ünlü oyuncunun bu kadar çok sevilmesinin pek çok nedeni bulunmaktadır. Öncelikle, sosyal sorumluluk projelerinde yer alan güzel oyuncu, sevenlerini hiçbir zaman yalnız bırakmayarak onlara verdiği değer göstermektedir. Sevenleri ile her ortamda buluşan güzel oyuncu, bu aralar bebeği ile vakit geçirdiğini belirtmiştir. 2020 yılının Mart ayında eşi Halit Ergenç’ten ikinci erkek çocuğu Han dünyaya gelmişti. Ünlü oyuncunun sakin geçen özel hayatının yanı sıra oyunculuk kariyeri de beğeni toplamaktadır.

Bergüzar Korel Filmleri Arasında Kurtlar Vadisi Irak Filmi

dijitalevim_berguzar_korel_filmleri2

Bergüzar Korel filmleri arasında 2006 yılı yapımlarından biri olan Kurtlar Vadisi Irak filmi yer almaktadır. Ünlü oyuncunun ilk sinema filmi deneyiminin bu filmle gerçekleştiği düşünülse de durum biraz farklıdır. Bergüzar Korel, ilk sinema filmi deneyimini 1999 yılı yapımı olan Şen Olasın Ürgüp filmi ile yaşamıştır. Sonrasında ise sinema filmi olarak Kurtlar Vadisi Irak filminde boy göstermiştir.

Filmde canlandırdığı karakterin Arapça konuşmasının gerekmesi, oyuncuyu biraz zorlamıştır. Ancak buna rağmen güzel oyuncu, rolünün hakkını vererek pek çok kişinin beğenisini kazanmıştır. Film teklifinin geldiği dönemde bergüzar korel babası Tanju Korel’in rahatsızlığı nedeni ile teklif ilk başta reddedilmiştir. Ancak bergüzar korel annesi ısrar edince, güzel oyuncu teklifi kabul etmek durumunda kalmıştır. Bergüzar Korel, filmde Leyla isimli bir kadına hayat vermiştir.

Bergüzar Korel Filmleri: Aşk Geliyorum Demez

dijitalevim_berguzar_korel_filmleri2

Aşk Geliyorum Demez filmi 2009 yılı yapımları arasında yer alan bir filmdir. Filmde;
Bergüzar Korel, Tolgahan Sayışman ile başrolü paylaşmıştır. Filmde pek çok önemli isim de yer almıştır. Bergüzar Korel filmde müteahhitin kızı Gözde karakterini canlandırmaktadır. Filmde bir müteahhit, esnafların dükkanlarının yer aldığı hanı satın almıştır. Esnafın yaptığı plan sonucunda, yakışıklı bir erkek olan Ali (Tolgahan Sayışman), müteahhitin kızı Gözde’yi etkilemeye çalışmaktadır. Bergüzar korel filmleri arasında bu film de beğeni toplayan yapımlar arasında yer almıştır.

2019 Yılı Yapımı: Bir Aşk İki Hayat

bir aşk iki hayat

Bir Aşk İki Hayat filmi Bergüzar Korel’in en son oynadığı yapımdır. Bu filmde Engin Akyürek ile başrolleri paylaşmıştır. Bergüzar Korel filmde başarılı bir mimar olan Deniz’i canlandırmıştır. Filmde iki farklı hayat örgüsü anlatılmaktadır. Film, seyircilerin beğenisini kazanan yapımlar arasında yer almaktadır. Filmde Engin Akyürek, Umut isimli bir yönetmene hayat vermektedir. Umut, kendi filmlerini çekmeye çalışan sıradan birisidir. Deniz ve Umut’un tanışması ile birlikte birbirinden ilginç olaylar yaşanır.

Bergüzar Korel Dizileri

karadayı

Bergüzar korel filmleri dışında Bergüzar Korel Dizileri de ilgi görmektedir. Güzel oyuncunun çok sayıda dizide oynadığı görülmektedir. Öncelikle dizi sektörüne 1998 yılı yapımı Kırık Hayatlar ile adım atmıştır. Bu dizide babası Tanju Korel ile karşılıklı oynama şansı elde etmiştir. Güzel oyuncunun asıl çıkış yaptığı dizi ise Halit Ergenç ile birlikte oynadığı Binbir Gece isimli dizi olmuştur. Bu dizide Şehrazat isimli bir kadını canlandırmıştır. Bu dizideki performansı ile Altın Kelebek Ödülü’nü kazanmayı başarmıştır.

vatanım sensin

Bu diziden sonra, 2010 yılında Bitmeyen Şarkı isimli dizide oynamıştır. 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl’da konuk olarak bulunmuştur. 2012 yılında Zeytindalı ve Cemalim isimli dizilerde rol almıştır. 2012 yılında Kenan İmirzalıoğlu ile Karadayı da rol almıştır. Bu dizi de oldukça beğeni almayı başarmıştır. Ünlü oyuncu, son olarak, Vatanım Sensin isimli dizide oynamıştır. Burada eşi Halit Ergenç ile rol almıştır. Dizinin tutulması üzerine dizi 3 sezon olarak çekilmiştir.

Bergüzar Korel Özel Hayatı

dijitalevim_berguzar_korel_filmleri2

Bergüzar korel filmleri yanı sıra özel hayatı da sakinliği ile dikkat çekmektedir. Halit Ergenç ile 2009 yılında evlenen güzel oyuncunun iki çocuğu bulunmaktadır. İlk erkek çocuğu Ali, 2010 yılında dünyaya gelmiştir. Diğer oğlu Han ise 2020 yılının Mart ayında doğmuştur. Güzel oyuncu pek çok reklamda da boy göstermiştir. Ayrıca seslendirmeler de yapmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap