İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema - Dizi Film Önerileri
  3. Ben Bu Sazan Sarmalı’nı Sevmedim

Ben Bu Sazan Sarmalı’nı Sevmedim

Ben Bu Sazan Sarmalını Sevmedim

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı bugünlerde Türk sinema seyircisinin en çok beklediği yapımlardan biri olsa gerek ama eğer hala izlemediyseniz merak etmeyin çok ta bir şey kaybetmediniz.

Bu Filmin Komik Olması Gerekiyordu

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı’nı izledikten sonra aklıma takılan en büyük soru bu aslında. Bu filmin komik olması gerekmiyor muydu? Henüz izleyeli kısa bir zaman olmasına rağmen filmde aklımda kalan tek bir espri tek bir an bile yok. Halbuki ilk Organize İşler filmi tam bir şaheserdi. Yoksa değil miydi? Yoksa ilk filmde vasattı da aradan geçen 15 yılda ben değişmiş olabilir miydim acaba? İşte bu duygularla dönüp Organize İşler’in ilk filmini bir kere daha izledim. Ve hayır değişen ben değildim ilk film hala çok komik hala çok güzeldi. Sorun Sazan Sarmalı’nın kendisiydi. Bu film komik değildi Organize İşler Sazan Sarmalı eğlenceli evet ancak bir komedi filmi demeye yetmez.

İlk Filme Göz Kırpmalar

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı ilk filmin devamı niteliğinde bir film değil ilk filmi izlemediyseniz bile bu filmi rahatlıkla izleyebilirsiniz. Sadece iki yerde ilk filme göz kırpmalar var. Ya da ben 2 tanesini yakalamış ta olabilirim. Bir tanesi oldukça hüzünlü güzel bir sahneydi. Organize İşler’in ilk filminin Üzeyir Abisi rahmetli Erdal Tosun’a ikinci filmden de bir selam göndermeyi unutmamış Yılmaz Erdoğan. Ancak diğeri tam bir fiyasko.

İzleyenler eminim hatırlayacaktır ilk filmde efsane bir sahne vardı. Araba Nerde? Para Nerde? 😀 İşte o sahnenin bir benzeri çekilmeye çalışılmış sanırım ama bu kadar vasat bu kadar ruhsuz olabilir ancak. Buyurun söz konusu iki sahne;

Herkesin Dilinde Sarı Saruhan

Hemen herkesin hemfikir olduğu diğer bir konu ise Organize İşler 2 Sazan Sarmalı ve Kıvanç Tatlıtuğ ve evet bence de Sarı Saruhan karakteri Asım Noyan karakterinden çok çok daha ilgi çekici. Ancak merak ettiğim bir şey var bu ismi duyunca Yüzüklerin Efendisi aklına gelen tek psikopat ben miyim? 😀  Bir de Okan Çabalar var tabii. Şahsen ben Okan Çabalar’ın oynadığı küçük büyük her rolde çok başarılı olduğuna inanıyorum ve Organize İşler 2 Sazan Sarmalı’nda da yine severek izlediğim bir karaktere hayat vermiş.

Problem Yazım Tekniği Mi?

Şahsen benim işlerini severek takip ettiğim bir yazar ve komedyendir Yılmaz Erdoğan. Çok Güzel Hareketler Bunlar’dan da alışık olduğumuz üzere sürekli ne kadar gerçek o kadar komik anlayışını benimsediğini de biliyoruz. Daha önce ki tüm işlerinde bir ironi peşinden koşan Erdoğan, Organize İşler 2 Sazan Sarmalı filminde ise farklı bir yol izlemiş ve ilk defa filmi komedi tekniği ile yazmış görünen o ki bu teknik Yılmaz Erdoğan’a yaramamış. Bundan sonraki işlerinde eski Yılmaz Erdoğan gibi yazmaya devam etse ben kendi adıma daha mutlu olurum.

Ey Kirliler Ayağa Kalkın!!

Dikkatli gözlerin fark edeceği gibi filmin fragmanında Asım Noyan ve arkadaşları beraber yürürken bir duvar yazısının yanından geçiyorlar. Karaköy’de bir tünelde bulunan bu yazı fragmanın yayınlanması ile bir anda sosyal medyada yaşayan binlerce sanal karakterin dikkatini çekti ve İnternet o tünele gidip o yazının önünde fotoğraf çektirenlerin postları ile dolmaya başladı. Ne diyelim bilmiyorum göğe ermiştir herhalde 😀

Son Söz

Bu filme kötü demek haksızlık olur birçok yapımdan çok daha kaliteli çok daha eğlenceli evet. Ancak Organize İşler ilk filmi ile çitayı öyle bir zirveye çıkardı ki Sazan Sarmalı bile yetişemedi. Bu arada son dakika filmin daha vizyondan bile kalkmadan Netflix’e gelmesi de eminim çok kişinin işine gelmiştir.

Yorum Yap

Yorum Yap