İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Art Sanat
  3. Mutlaka Takip Etmeniz Gereken Podcast Kanalları

Mutlaka Takip Etmeniz Gereken Podcast Kanalları

podcast-kanalları

Bu listemizde sizlerin de hoşuna gideceğini düşündüğümüz podcast kanalları sıralamasını yapmak istedik. Boş zamanlarınızı değerlendirirken ve hatta çalışırken dinleyeceğiniz podcastler sizi iyi hissettirecek. Ülkemizde bu alanda önemli işler yapan kişilerden derlediğimiz kanalları siz de dilediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.

Her biri Türkçe podcast kanalları olan bu önerilerimizde girişimcilikten bilime ve sanata pek çok örnek bulunuyor. Günün dilediğiniz her saati dinleyebileceğiniz podcast kayıtları size keyifli zamanlar yaşatacak. Siz de belli konularda bilinçlenmek ve yeni bir şeyler öğrenmek istiyorsanız bu listemize bir göz atmalısınız.

Takip Etmekten Keyif Alacağınız Podcast Kanalları

podcast-kanalları

Size tavsiye edeceğimiz en iyi birkaç podcast kanalı ile verimli zamanlar geçirebileceksiniz. Ülkemizin önemli isimlerinden oluşan programları ile sizin de seveceğiniz en başarılı podcast yayınları:

1- Ufuk Açan Podcast Kanalları: Serdar Kuzuloğlu – Zihnimin Kıvrımları

podcast-kanalları

Serdar Kuzuloğlu tarafından açılan bu podcast kanalında pek çok konuya değinildiğini fark edeceksiniz. Kanalın adından da anlaşılacağı üzere Kuzuloğlu, zihin temelli öğretileri dinleyicileri için sunmaya çalışıyor. Günlük hayatın başlıca konularını ele alan bu kanalda pek çok terim ve kavram üzerine de faydalı yorumlar yapılıyor.

Adeta bir meditasyon etkisi gösteren Zihnimin Kıvrımları, yeni bölümleri ile de sizleri bekliyor. Siz de boş vakitlerinizi Serdar Kuzuloğlu’nu dinleyerek keyifli bir hale getirebilirsiniz.

2- Bilim Temalı Podcast Kanalları: Tevfik Uyar ve Kaan Öztürk – Açık Bilim

podcast-kanalları

Açık Bilim, Tevfik Uyar ve Kaan Öztürk tarafından ortak olarak oluşturulmuş bir podcast yayınıdır. Bilimsel konularda yetkin olan bu iki kişinin muhabbetlerini kesinlikle çok seveceksiniz. Hem Uyar hem de Öztürk, bilimin farklı alanlarında faydalı yorumlar ile gününüzü verimli ve keyifli kılacak.

Açık Bilim podcast yayınında evrim teorisinden uzaya, insan bilimlerinden doğaya dek pek çok önemli konuyu bulabilirsiniz. Podcast serisini konu başlıklarından takip ederek en merak ettiğiniz konuyu hemen dinleyebilirsiniz.

3- Mümtaz Demirci – Lumost Podcast Serisi

podcast-kanalları

Mümtaz Demirci, podcast kanalları arasında oldukça güzel bir seri ile listemizde yer alıyor. Lumost adının verildiği podcast kanalında finans ve reklamcılık üzerine keyifli sohbetler bulabilirsiniz. Ekonomi haberlerinin de yer aldığı seride girişimcilik kavramı üzerinde de sıklıkla duruluyor. Aynı zamanda sosyal medya ve finans alanlarına da güncel dokunuşlar yapılabiliyor.

Her biri yaklaşık yarım saatlik olan bölümleri dinlerken büyük keyif alacaksınız. Lumost podcast serileri ile finans alanında bilmediğiniz pek fazla şey kalmayacak.

4- Aykut İbrişim – Ha Geldi Ha Gelecek

podcast-kanalları

Siz de son teknoloji trendlerini yakından takip etmeyi seviyorsanız Aykut İbrişim tam size uygun bir iş yapıyor demektir. Ha Geldi Ha Gelecek serisinde çağımızın en yeni teknoloji haberlerini bulabilirsiniz. Teknoloji dünyasında olup biteni yakından takip etmek adına Ha Geldi Ha Gelecek serisini deneyimleyebilirsiniz.

Hem günümüzün önemli gelişmelerine hem de geleceğin olası gelişmelerine odaklanan bu seri, oldukça keyiflidir. Yapay zeka, robot teknolojisi ve 3D tasarım üzerine pek çok faydalı düşünceyi bu kanalda bulabilirsiniz.

5- Barış Koçdur, Samican Tandoğdu, Olgu Tuna Yaprak – Girişimci Muhabbetleri

podcast-kanalları

Söz konusu girişimcilik ve yatırım ilkeleri olduğunda Girişimci Muhabbetleri isimli podcast serisi en iyileri arasında yer almaktadır. Girişimcilik konusunda en yeni tekniklerin ve detayların anlatıldığı bu seride işinize yarayacak pek çok teknik de öğrenebileceksiniz. Barış Koçdur, Olgu Tuna Yaprak ve Samican Tandoğdu gibi isimlerin yer aldığı kanalda eğlenceli muhabbetler de yapılıyor.

Start – up ve geleceğin en önemli yatırımları hakkında öğretici olabilecek her şeyi bu kanalda bulabilirsiniz. Türk podcast kanalları arasında önemli bir yerde duran Girişimcilik Muhabbetleri, yeni bölümleri ile de sizleri bekliyor.

6- Eğlenceli Podcast Kanalları Sevenlere: KALT’ın Podcast’i

Ozan Akyol ve Erman Çağlar ikilisinin keyifli muhabbetlerini dinleyebileceğiniz bu seri diğerlerine oranla biraz daha farklı. Pek çok konuda muhabbetin geliştiği bir podcast serisi olan KALT’ın Podcast’ini dinlerken çok eğleneceksiniz. Mizah ve eğlence alanında en çok dinlenilenler arasında yer alan bu seriyi listenizi ekleyebilirsiniz.

KALT, YouTube üzerinden de çeşitli mizah videoları ile dikkat çekiyor. Dilerseniz podcast serisinden önce ekibin YouTube işlerine de bir göz atabilirsiniz. Linke tıklayarak ekibin kanalına gidebilirsiniz.

[irp posts=”3063″ name=”Spotify Web Nedir? Spotify Web Nasıl Kullanılır?”]

Yorum Yap

Yorum Yap