İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bunları Biliyormusunuz?
  3. Olgu Şengül Kimdir? – Dijital Pazarlamada Öncü İsmin Başarıları

Olgu Şengül Kimdir? – Dijital Pazarlamada Öncü İsmin Başarıları

olgu-şengül

Söz konusu dijital pazarlama olduğunda Olgu Şengül gibi bir ismi mutlaka hafızanıza kazımanız gerekiyor. Eğer kendisinden dijital pazarlama alanında ders alacak kadar şanslıysanız zaten ne demek istediğimizi biliyorsunuzdur. Bunun dışında “2 Saatte A’dan Z’ye Dijital Pazarlama” kitabının da yazarı olan Şengül’ün öğretilerine kitabından da ulaşabilirsiniz.

“Kazancını Katla” mottosu ile yola çıkan Şengül, henüz genç yaşına rağmen pek çok alanda başarı elde etmeyi başarmış bir isimdir. Biz de siz okuyucularımıza ilham kaynağı olmasını dilediğimizden Şengül’ün hayatına yakından bakalım istedik. Türkiye’de yaptığı çalışmalarla başarının tanımını da yapan Olgu Şengül’ü gelin daha yakından tanıyalım.

Olgu Şengül Kimdir?

olgu-şengül

Malumunuz çağımız artık internetin hüküm sürdüğü bir çağ. Böyle bir çağda yaşarken gelenekseli bir kenara bırakıp dijitalleşme yolunda adımlar atmak elzem olabiliyor. Bu alanların da başında ticaretin dijitalleşmesi geliyor. İşte, Olgu Şengül gibi isimler de dijital ticaret ve pazarlama alanlarında insanlara yardımcı olmak adına ortaya çıkan kahramanlar olarak kabul görüyor.

Olgu Şengül, 1985 doğumlu oldukça genç bir iş insanı. Genç yaşına rağmen mantıklı adımlar atmayı bilen Olgu, zekasından ve çalışkanlığından faydalanmayı bilmiş. Aslında İTÜ Mühendislik Fakültesi mezunu olan Şengül’ün eğitim hayatı bununla sona ermemiş. O, dönem arkadaşlarından farklı olarak Milano’da yüksek lisans eğitimi almak istemiş.

Sonuçta günümüze bakıldığında başarılı bir üniversitenin başarılı bir bölümünden mezun olanlar yine başarılı bir firmada çalışmaya başlayabilirler. Fakat Olgu, bambaşka bir yola evrilerek kendisi için en iyi olacak yolu yine kendi kararları ile seçmek istemiş. Politecnico di Milano Üniversitesi’den İşletme Mühendisliği alanında master derecesi almayı başarmış.

Dijital pazarlama alanına 2009 yılında adım atan Şengül, bu yıldan başlayarak nerede hangi eğitim varsa hepsine katılım göstermiş. 2011 yılında Amerika’da alanının en önemli isimlerinden eğitim almaya başlayan Şengül, bu yolda hiç durmamış.

Olgu Şengül ve Çarpıcı Kariyeri

olgu-şengül

Olgu Şengül dijital pazarlama alanında neden bu kadar başarılı diye soranları buraya alabiliriz. Hayatının büyük dönemini eğitimlere adayan bir insanın başarısından bahsediyoruz. 2011 yılında dahil olduğu sayısız eğitimle de yetinmeyen Şengül, 2016 senesinde Cardinal Path ve Google Dublin ofislerinde üst düzey eğitimlere devam etmiştir.

Kendisini durmadan geliştiren Şengül’ün hayatı deneyimler ve deneyimlere yeni deneyimler katmak adına yola düşüşler arasında geçmiş. 2012 ve 2014 yılları arasında Esse Ev Ürünleri firması çatısı altında e-ticaret müdürü olarak çalışmaya başlayan Şengül, firmanın satışlarını kısa sürede 10 katına çıkartmıştır.

Bu daha başlangıç diyerek kariyerine devam eden başarılı isim, Generali Sigorta bünyesinde de 3 sene boyunca çalışmıştır. Online pazarlama alanında yaptığı çalışmaları ile gündeme gelen Şengül, her dahil olduğu firmada kısa sürede satışları katlamayı başarmıştır.

Yazar Kimliği ile Olgu Şengül

olgu-şengül

Olgu Şengül’ün daha henüz üniversite sıralarında fark edilen çok yönlü kişiliği iş alanında doğru adımlar atmasına olanak tanımıştır. Kendisi, dijital pazarlama alanında edindiği önemli bilgi ve tecrübeleri yazarlık kariyerinde kitap haline getirmiştir. “2 Saatte A’dan Z’ye Dijital Pazarlama” adıyla yayınlanan bu kitap, online ticaret alanında başarılı olmak isteyenler için başyapıt niteliğindedir.

Dijital pazarlama konusunda ülkemizde yazılan tek kapsamlı kitap olan bu yapıtın pek çok konuda referans niteliği taşıdığını da söylemeliyiz. Söz konusu dijital pazarlama olduğunda bu alanda başarılı olmak isteyenlerin bu kitaba başvurmaları tavsiye ediliyor. E – ticaret alanında ve online pazarlama stratejilerinin geliştirilmesinde Şengül’ün önemli fikirleri bulunuyor.

[irp posts=”4530″ name=”Dijital Pazarlama Nedir? Dijital Pazarlama Teknikleri Nelerdir?”]

Çağımıza en iyi şekilde ayak uydurmak isteyen girişimcilerin de mutlaka bu referans kitabına göz atmaları gerekiyor. Dijital pazarlama alanında en önemli noktaların anlatıldığı kitabı bu linkten sipariş edebilirsiniz.

Eğitimci Kimliği ile Olgu Şengül

Sizlere Olgu Şengül’ün bir diğer özelliğinden, eğitimci kimliğinden de bahsetmek istiyoruz. Ülkemizde ve dünyada pek çok önemli seminerlerde görev alan Şengül, Boğaziçi Üniversitesi ve KOSGEB gibi kurumlarda eğitimler vermiştir. Şengül, aynı zamanda Ankara Sanayi Odası ve İstanbul İhracatçı Birlikleri gibi kurumların da önemli eğitimcilerindendir.

Eğitimci olarak da kariyerine devam eden Şengül’ün 2 günlük dijital pazarlama eğitimi konusunda vermiş olduğu dersler hala devam ediyor. Başta dijital pazarlama olmak üzere Şengül, e – ticaret ve sosyal medya alanında da kayda değer eğitimler sunuyor. Ülkemizdeki büyük firmaların çalışanlarına eğitim sunan Şengül, bu alanda uzmanlaşmak isteyen herkesi derslerine davet ediyor.

2020 yılı itibariyle eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaya devam eden Olgu Şengül’ün çok yönlü hayatını sizlerle paylaşmak istedik. Ülkemizin en önemli girişimcilerinden olan Şengül’ün hayatı eminiz ki sizi de en az bizim kadar etkiledi. Hayatı boyunca hiç durmayan ve hep daha çok öğrenmeyi tercih eden Şengül, merakının ve araştırmacı ruhunun meyvelerini fazlasıyla topluyor. Bizlere de bu genç ve başarılı ismin izinde yol almak ve kendi geleceğimizi de bu yönde inşa etmek düşüyor.

Olgu Şengül’ün işlerine göz atmak ve eğitimleri konusunda bilgi sahibi olmak için bu olgusengul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap