İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Kasko Sigortası Kapsamı ve Genel Şartları Nelerdir?
Trendlerdeki Yazı

Kasko Sigortası Kapsamı ve Genel Şartları Nelerdir?

Kasko sigortası sizin aracınızda meydana gelen zararları karşılar ve mecburi değildir. İnternetten sunulan kasko teklifi al hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Kasko Sigortası Kapsamı ve Genel Şartları Nelerdir?

İsteğe bağlı bir sigorta türü olan kasko sigortası aracınızı yanma, çalınma, kaza, çalınmaya teşebbüs gibi durumlara karşı koruma altına alır. Genellikle trafik sigortası kasko sigortası ile karıştırılmakta olup bunlar arasındaki farklar sigortanın zorunluluğu ve sigorta tarafından karşılanan araçtır.

Kasko sigortası sizin aracınızda meydana gelen zararları karşılar ve mecburi değildir. İnternetten sunulan kasko teklifi al hizmetinden yararlanmak istediğinizde sigorta kapsamının fiyata ve araca göre farklılık gösterdiğini görebilirsiniz. Daima en uygun teklifleri almak istiyorsanız sizin için en doğru adres e-sigortam olacaktır.

 

Kasko Sigortası Neleri İçerir?

kasko sigortası
kasko sigortası

Kasko sigortası teminatları ne kadar geniş olursa o kadar avantajlı olacaktır. Bunlar içerisinde özellikle araca çarpılması ve aracı çarpma, çalınma ya da teşebbüs, yangın teminatları yer almalıdır. Kasko denildiğinde genellikle aracı çarpma ve araca çarpılması akla gelir. Bu teminat kapsamında araçta oluşan maddi hasarlar karşılanır. Aracın devrilmesi, yuvarlanması, düşmesi, art niyetli üçüncü kişiler tarafından verilen maddi zararlar da bu kapsamda ele alınır.

Yangın teminatı araç kısmi olarak ya da tamamen kullanılamaz duruma geldiğinde kullanılır. Çalınma ya da çalınmaya teşebbüs hallerinde ise aracın çalınmaya çalışılması veya araçtaki aksesuarların alınması halinde kasko devreye girer. E-sigortam üzerinden alacağınız tekliflerle bunları içeren teminatlar bulabilirsiniz.

Kasko Sigortası Şartları Nelerdir?

Kasko teklif al hizmetinden yararlanacağınızda genel şartları önceden öğrenmelisiniz. Sigorta bir yıl için yapılmakta olup teminatlar Türkiye sınırları içerisinde geçerlidir. Hasar irade dışında gerçekleşmeli ve güvence altına alınan riskler maddi zararları içermelidir. Kasko sigortası kendi içerisinde genişletilmiş kasko, dar kasko ve tam kasko olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Bunların kapsamı birbirinden farklıdır. Tam kaskoda teminatların hepsi ve ek sözleşme ile ilave edilen risklerin tamamı güvence altına alınır. E-sigortam üzerinden alacağınız destekle bunların hepsine dair bilgi edinebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap