1. Ana Sayfa
  2. Bunları Biliyormusunuz?
  3. Hacker Typer Nedir? Sahte Hacker Nasıl Olunur?

Hacker Typer Nedir? Sahte Hacker Nasıl Olunur?

hacker typer

Hacker typer nedir sorusu internet aleminde merak edilmektedir. Typer uygulaması, sahte bir hacker olmak isteyenlerin kullandığı internet sitelerinden bir tanesidir. Bu site sayesinde bir hacker neler yapar bunu görmek mümkündür. Hacker, internet korsanı olarak adlandırılan bir tür bilgisayar kullanıcısıdır. Pek çok programlama diline hakim olan ve farklı dilleri akıcı bir şekilde konuşabilen hackerler, her zaman ilgi görmektedir. Kod Adı Kılıçbalığı filmi ile Hugh Jackman’a özenen çok sayıda insan olmuştur. Hugh Jackman’ın insanüstü bir hızla klavye kullanması, saniyeler içerisinde bir sisteme sızması ve kendine has havası ile hackerlik sempati kazanmıştır. Her ne kadar hackerlik faaliyetleri yasak olsa da hemen hemen her bilgisayar kullanıcısının hackerliğe özendiği bir dönem olmuştur.

Bu Yazıda Neler Var

Hacker Typer Ne İşe Yarar?

hacker typer

Hacker typer hackerlikle hiçbir alakası olmayan insanların bile bir hackermiş gibi görünmesine yol açan bir internet sitesidir. Siteye girildiğinde klavyeden rastgele bir tuşa basıldığında, ekranda programa ifadeleri kendiliğinden yazılmaktadır. Klavyeye ne kadar hızlı veri girişi yapılırsa, ekrandaki anlamlı programlama dili cümleleri o kadar hızlı belirmektedir. Site sayesinden kişinin yakın çevresine, kendisinin bir hacker olduğu izlenimi oluşturulmaktadır. Siteye tanımayanlara karşı güzel bir şaka yapmak için, site kullanılabilir. Sitede, klavyeyi kullanarak siyah ekran üzerine yeşil renkte yazılarla programlama ifadeleri yazılmaktadır. Hacker typer indir işlemi yapmadan, uygulama online olarak kullanılabilmektedir.

Hacker Typer Sitesinin Kullanımı Nasıldır?

hacker typer

Web sitesinin kullanımı oldukça kolaydır. Siteye girdikten sonra direkt olarak klavyeden rastgele tuşlara basmak yeterli olmaktadır. Sürekli olarak aynı tuşa basıldığında bile ekranda anlamlı programlama cümleleri belirmektedir. Sitenin sol alt köşesinde ayarlar kısmı bulunmaktadır. Ayarlar kısmından yazı stiline ve diğer özelliklere göre ayarlamalar yapmak mümkündür. Genel olarak altı farklı yazı rengi seçeneği sunulmaktadır. Ancak renk kodu girilerek her rengi yazmak mümkündür. Ayarlar kısmından yazı tipini belirlemek ve yazma hızını değiştirmek de imkan dahilindedir. Bu sayede kişinin kendi tarzına uygun bir hacker alanı oluşturması kolaydır. Ayarlar kısmından yazı büyüklüğü de ayarlanabilmektedir. Ekranın alt kısmında yer alan Takip Et butonuna basıldığında Twitter üzerinden site sahibi takip edilmektedir. Alt kısımda yer alan menüde Gerçek Bir Hacker Ol ifadesi de yer almaktadır. Bu sekme seçildiğinde ekrana programlama dillerine ilişkin dokümanlar çıkmaktadır. Bu dokümanları sanal mağazalardan satın almak mümkündür.

Gerçek Bir Hacker Nasıl Olunur?

hacker typer

Hacker typer sitesi ile sahte bir hacker olmak saniyeler içerisinde olmak gerçekleşmektedir. Peki gerçekte durum nasıldır? Hugh Jackman’ın oynadığı filmdeki gibi bir hacker olmak için neler gerekmektedir? Hackerler; beyaz, siyah ve gri şapkalı olarak ifade edilmektedir. Beyaz şapkalı olanları dost hackerler olarak adlandırılmaktadır. Bu hackerler hackerlik bilgisine üst düzeyde sahiptir. Pek çok programlama diline de hakimdir. Bunlar sahip oldukları bilgi ile bilgisayarlara ya da sistemlere saldırmazlar. Amaçları sistemi korumaktır ve sisteme yönelik olarak yapılan saldırıları önlemektir. Bu bakımdan devlet kurumlarına ya da şirketlere yardımcı olmaktadırlar. Siyah şapkalı korsanlar ise sistemlere saldıran kötü niyetli korsanlardır. Yasa dışı olarak hizmet sunan bilgisayar korsanları olarak bilinmektedirler. Üst düzey bilgiye sahip oldukları için tüm sistemi çok kısa sürede hacklemeleri mümkün olmaktadır. Siber saldırıları gerçekleştiren korsanları genellikle siyah hackerler arasından çıkmaktadır.

hacking

Gri şapkalı hacker olarak nitelendirilenler ise, üst düzey hackerlik bilgisine sahip olmalarına rağmen bu bilgilerle sistemlerin açıklarını bulmaya yardımcı olurlar. Sitelere ya da diğer sistemlere saldırı düzenlemezler. İşini bilen bir hacker olmak programlamalara hakim olmak gerekmektedir. Güncel teknolojilerin takip edilerek uygulanması gerekmektedir. Aksi durumda teknolojinin gerisinde kalındığında etkisiz bir hacker olmak imkan dahilindedir. Güvenlik sistemlerini iyi öğrenerek bu şekilde faaliyet gösterilmelidir. Farklı yabancı dilleri bilmek de iyi bir hacker olmak için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Çünkü yabancı kaynakların ya da sitelerin takibi açısından yabancı dil öğrenilmelidir. Ayrıca sürekli olarak araştırmalar yapmak, eğitimler almak ve güncel kalmak da diğer kıstaslar arasında yer almaktadır. Gerçek bir hacker olmak zor geldiyse hacker typer ile sahte bir hacker olmaya razı olunmalıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir