İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bunları Biliyormusunuz?
  3. Flört Nedir? Flört Etmenin Anlamı

Flört Nedir? Flört Etmenin Anlamı

dijital-evim-flört-nedir

Flört nedir sorusuna adım adım sizi bu sürece hazırlayan ihtimaller ile cevap vermek istedik. Flört, kişilerin birbirlerini beğendiğini hissettirdiği küçük oyunlarla kendini gösteren bir durumdur. Duygusal anlamda etkilemek için değil de, zevk alınan basit bir çekicilik amacıyla yapılmalıdır. İyi bir flört, kişileri birlikte olunabileceği duruma aynı anda inandırmalıdır. Flört, aynı zamanda cinsel yönden de önemli bir gerçeği ortaya çıkartmaktadır: Cinselliğin keyifli yanı aslında fiziksel süreç değil, altında yatan sahiplenilme, beğenilme olgusudur. Nasıl iyi flört edilir gelin bir göz atalım

Flört Nedir?

Flört nedir TDK anlamı olarak kadın ver erkeğin yakın duygusal ilişkisi tanımı verilebilir. Bu durum kimi zaman sevgili olma yoluna dek ilerleyebilir. Kimi zaman ise flört aşaması o iki insanın birlikte olamayacağı gerçeğini de ortaya koymaktadır. Gelin, flört nedir nasıl olur sorusuna daha da yakından bakalım:

1- Flört Nedir? Karşı Tarafın Sizi Çekici Bulması Mıdır?

dijital-evim-flört-nedir

İyi bir flörtteki en önemli özellik kişilerin birbirini arzulamasıdır. Bu hem erkek hem de kadın için geçerli olduğundan iki taraf da birbirine karşı çekici gelmelidir. Karşı tarafın oturup kalmasından, bakışlarından, sözlerinden ve olaylara gösterdiği tepkilerden sizi etkilemeye çalışıp çalışmadığını anlayabilirsiniz. Flört nedir nasıl yapılır sorusuna yönelik ilk adımı çekicilik ile atmanız mümkün olacaktır.

2- Flörtte İlk Adımı Kim Atmalı?

dijital-evim-flört-nedir

Genellikle ilk adımı erkek atar derler. Kaçan kovalanır mantığı diye bir durum vardır ve bu yüzden iki taraf da isterse ilk adımı atabilir. İlk adımı atan tarafa duygularını, düşüncelerini ve hissettiklerini aktararak o kişinin de size karşı ne hissettiğini ya da hissetmediğini kolay yoldan öğrenmenize yardımcı olacaktır.

3- Göz Temasının Flörtleşmede Önemi

dijital-evim-flört-nedir

Flört anında o kişi ile sürekli göz teması kurun. Örneğin bir şeylerle ilgilenirken flörtünüze doğru o fark edene kadar bakın. O da fark ettiğinde gözlerinize bakacağı zaman küçük bir gülümsemeyle gözerinizi çevirin. Bakışlarınızı kontrol ederek küçük küçük sinyaller verebilirsiniz. Bu durum karşı tarafın çok hoşuna gidecektir.

4- Flört Nedir Sorusunda Kendinizi Gösterebilmek

dijital-evim-flört-nedir

Flört ettiğiniz kişiye yaşam enerjinizi, hayata karşı bakış açınızı, ilişkinize ne kadar önem verdiğinizi, verdiğiniz sözleri tutuğunuza ve pozitif biri olup olmadığınızı gösteren işaretler verebilirsiniz. Günlük hayatına böylesine tutkuyla bağlı biri karşısındaki kadında da erkekte de aynı tutkuyu uyandıracaktır.

5- Flört Dönemi ve İlk Öpüşme Faslı

dijital-evim-flört-nedir

Flörtün en güzel kısmı da ilk öpüşmedir.  İlkler unutulmaz derler. Eğer ilk öpüşmenizse bu durumun sizin için en unutulmaz flörtlerden bir tanesi olacağından eminiz. Eğer ilk adımı atarsam yanlış anlaşılır mıyım diye korkmayın çünkü devir değişti. Siz anı yaşayın ve karşınızdakinin sizi sevgiyle öpüp öpmediğine odaklanın. Eğer dudaklarınız birbirine değdiği ilk anda kalp atışlarınız hızlanıyorsa flörtünüzün sağlam bir ilişkiye gittiğini anlayabilirsiniz.

Flört Nedir ve Sevgiliden Farkı Nelerdir?

Biz şimdi neyiz şimdi sorusu flört döneminde en çok sorulardan bir tanesidir ve oldukça önemlidir. Her ilişkide doğal bir gidişat olur ya da kişiler herkesin yaşadığı sınırlar altında ilişkilerini yaşar. Gelin birlikte flört etmek ve sevgili olmak arasındaki farklara bir göz atalım;

1- Çağımızın Flört Sonrası Problemi

dijital-evim-flört-nedir

Flörtten sevgililiğe geçiş evresinden sonra genellikle flörtken kapalı olan mesajlaşma platformlardaki son görülme özelliği sevgililiğe geçtikten sonra açık tutulmaya başlanır. Bununla birlikte de mesajlara hızlı cevap vermeye de zorlanırsınız.

2- Flört Döneminden Sevgililiğe Geçişte Sosyal Medya

dijital-evim-flört-nedir

Flört döneminde karşı cinsten bir arkadaşınızla sosyal medyada fotoğraf atmak son derece normalken sevgili evresine geçtiğiniz zaman sosyal medyada karşı cinsten bir arkadaşınızla ya da kendi fotoğrafınızı bile paylaşma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Çünkü sevgiliniz bu kim dediği zaman cevap veremeyeceğiniz kişi sevgilinizdir. Bu durum bazen ilişkiniz sırasında büyük sorunlara da yol açacak bir durumdur.

3- Kıskanma Evreleri

dijital-evim-flört-nedir

Genellikle flört döneminde sevgili olmayı düşünüyorsanız kıskanma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Çünkü sevgili olduktan sonra karşı tarafa flört zamanından daha çok güvenirsiniz.  Zaten adı konmuş bir ilişki olduğu için flörtteki gibi aynı anda birkaç kişiyle konuşma gibi ihtimaller olmayacaktır.

4- Flörtten Sonraki Sosyalleşme Süreci

dijital-evim-flört-nedir

Ailevi bir durum olmadığı sürece sevgilinizle toplum içine çıkmanızda genellikle bir sorun yoktur. Sevgilinizi arkadaşlarınızla da tanıştırabilirsiniz. Hatta arkadaşlarınızdan onay bekleyebilirsiniz fakat durum flört için böyle yürümez. Arkadaşlarınız flört edeceğiniz kişiyi çok basit bir şekilde seçer bu instagram fotoğraflarından ve attığı mesajlardan olabilir

5- Flört Sonrasındaki Süreçte Duyulan Heyecan

dijital-evim-flört-nedir

Elin ayağına dolaşması normal hayatta da gergin ya da heyecanlı olduğumuz zamanlarda istemsizce yaptığımız bir davranıştır. Hele bir sevgililik sürecinin en olmazsa olmaz davranışıdır diyebiliriz. Belki de yalnızca ilişki ciddiyet yolunda giderken bu durum yaşanabilir.

6- Hislerin Yoğunlaşması

dijital-evim-flört-nedir

Flört dönemini sevgililikten ayıran en önemli özelliklerden bir tanesi de; flört döneminde kişilerin birbiriyle paylaşımının fazla olmasıyla birlikte eğer flört dönemi bitse bile sevgililiğin bitmesi kadar acı çekilmez.

Bu yazımızda sizlerle flört nedir ve nasıl olmalıdırı üzerine faydalı bilgileri paylaştık. Dilerseniz sitemizde yer alan “İlk Buluşma Nasıl Olmalı? İlk Buluşmada Neler Yapılır?” yazımızı da okuyabilirsiniz. Flört döneminden yeni bir aşka yelken açtıktan sonraki süreçleri de bu konuda çeşitli önerileri göz önüne alarak yaşayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap