İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. En'ler
  3. Türkiye’de Girişimcinin En Kolay Şekilde Ulaşacağı Girişimcisi Kaan Gülten ve Birbirinden Değerli Girişimcilik Podcastleri

Türkiye’de Girişimcinin En Kolay Şekilde Ulaşacağı Girişimcisi Kaan Gülten ve Birbirinden Değerli Girişimcilik Podcastleri

Türkiye’de Girişimcinin En Kolay Şekilde Ulaşacağı Girişimcisi Kaan Gülten Girişimcilik Podcastleri

Yazıya başlamadan önce, “ Bu kim ola ki, bu kadar değerli sayılsın sözleri, söyleşileri, yazıları ve paylaşımları? “ diye soru ihtimalinizi düşündük biran. Daha önceki yazımızda, Kaan Gülten hakkında biyografisinin ve genel felsefesinin yer aldığı bilgiler paylaşmıştık. Bu yazıdan yola çıkarak, bu defa girişimciler için, özellikle internet ortamında “ ulaşılabilir en kolay girişimci “ olarak Kaan Gülten Girişimcilik Podcastleri açısından ele alacağız. Aslında, buradaki “ en kolay “ tabiri sizlere basit ve sıradan gibi gelebilir. Fakat yazıya devam ettikçe ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacağınızdan eminiz.

Bizim zamanımızda nerdee?!

Merak etmeyin, arabeske bağlayıp damardan devam etmeyeceğiz. Sadece, Kaan Gülten ‘in yolunda başarıya gidişine bir atıf bu. Birçok başarılı girişimcinin hayatına göz attığınızda, 10/8’inde öncesinde yaşadığı zorlukları, hayal kırıklıklarını ve en önemlisi de işine, projesine ya da girişimine olan inancından doğan aşkını görmüşsünüzdür.

Uzaklardan çok örnek verebiliriz, ama içimizden bir örnek vereceksek zaten şuan onun hikâyesini okuyorsunuz aslında. Lise çağlarında zehir gibi bir matematik kafası, çalışma hayatında ise sorgulamadan ve sorunu çözmeden duramayan bir girişimcilik ruhu onu bugünlere taşıyan. Tabi, buraya kadar sihirli değnek ya da 3 dilek hakkı sunulmadı kendisine.  Durdu, tökezledi, ilk seferlerinde başaramadığı ya da umduğu sonucu alamadığı çok denemesi oldu.

Onun yola çıktığı zamanlarda, ülkemizde bu yolda kılavuzluk edecek insanların sayısı belki bir elin parmağı kadar bile yoktu.  Yani, günümüze kıyasla Kaan; hem karanlık bir oda da, hemde gözleri bağlı şekilde yol alıyordu.

Sana diyeceklerim var, gel otur konuşalım.” diye yanına çağıracağı, ya da “ O konuşsun, ben saatlerce dinlerim!” deyip her kelimesinde ders çıkaracağı birileri yoktu.

Paylaşacağı çok şey var artık!

Ama kendine en büyük iyiliği yaptı her defasında, vazgeçmedi! Girişimci ruhu nasıl olmalı? sorusunu soran herkesin, onun hayatının bir kısmından ve günümüzde yüzbinlere hatta milyonlara ulaşan Kaan Gülten Girişimcilik Podcastleri paylaşımlarına mutlaka kulak vermesi gerekiyor. Halen, söyleşilerine veya seminerlerine para vererek, ön randevu için sıra bekleyerek gidilenlerden farkına değinmedik.

Elbette herkesin aynı tavır ve kişilikte olması beklenemez. Kimi için işine harcayacağı zamandan daha değerli bir şey olamaz. O yüzden, olabildiğince farklı konulardan uzak durup tamamen “ rayına oturttuğu “ işi devam ettirmeye odaklanır. Ama Kaan Gülten’in biraz farklı işleyen bir düşünce yapısı vardı. “ Ben yaptım oldu. Ya henüz başlamayanlar, henüz karar vermeye cesaret edemeyenler?

Bunları kendine sormakla kalmıyor, kendini bekleyen binlerce hatta on binlerce soruya gerek tek tek, gerekse toplu halde yanıt vereceği iletişim yolları arıyordu. Çünkü bildiğini kendine saklamak bencillik – bunu senden talep edenden saklamak ise nankörlüktü. Belki de, hiç alakası yoktu! Sadece o öyle düşünüyordu… Ama yaklaşım yöntemi ne olursa olsun aklındaki o şeyi mutlaka yapması gerekiyor.

türkiye’de girişimcinin en kolay şekilde ulaşacağı girişimcisi kaan gülten girişimcilik podcastleri
türkiye’de girişimcinin en kolay şekilde ulaşacağı girişimcisi kaan gülten girişimcilik podcastleri

“ Bildiğinle yetinme. Onu başkalarına da ulaştır ki, senin yolundan geçenlerde senin daha önce karşılaştığın zorlukları bilsin, hazırlıklı olsunlar. “

Önce AutoCAD hocası, sonra SEO hocası, ardından Girişimci Kafası ve şimdi Webtures.

Öğrenme ve öğretme / paylaşma ateşi amatör hayatından – profesyonel iş hayatına kadar aynı değerde kaldığı için, her zaman – her yeni girişim ve mecrasında yine “ paylaşma “ odaklı stratejiler izliyor.
Anlattıkları, paylaştıkları, tecrübe ve hikâyelerini günümüz şartlarında neredeyse imkân doğan her kanaldan on binlerle buluşturdukça, çok daha fazla görür hale geliyor.

Kaan bunu sadece salonlarda, seminerlerde, kürsü ve masalarda yapmıyor!

Sosyal medyada neredeyse her soruya bizzat verdiği yanıtlarla, kuruluşunda öncülük ettiği platformlarla, kendisine gönderilen özel mesajlarla, radyoyla, kişisel sitesi ve bloğuyla – Podcastleri ile yazıları, görselleri ve karikatürler ile yapıyor… Yani, Kaan artık bildiklerini insanlara ulaştırmak için, “ en rahat ulaşılabilir “ yöntemlerle yapıyor. Bugün kendisine sosyal medyada atacağınız bir sorunun yanıtını, kendi instagram hikâye paylaşımında ya da podcast söyleşisi içerisinde görebilirsiniz.

Podcast yayınlarında hayattan iş dünyasında her şey samimi

Podcast yayınlarında, girişimcilik hayatının en başında yaşadığı acı-tatlı tecrübelerden tutunda, günümüz girişimci ve yatırımcılardan –faaliyetlerine devam eden şirketler için hayati önem taşıyan konulara değinildiğini sizlerde anlayabilirsiniz. Yayınlarda, konuşma tarzı ile birilerinin size nasihat verdiği değil, adeta karşısına almışta neler olacağını, nelere hazır olmanız gerektiğini arkadaş gibi anlattığını hissedeceksiniz. Bu sayede, sizin dilinizden anlayan birinin – yine sizin anlayacağınız dilden sizlere bu yolda çok değerli önerilerine ve tavsiyelerine ulaşmış olursunuz.

Dinlerken sıkılmayacak, abartılı olduğunu düşünmeyecek, henüz başlamadığınız yollara girişmek konusunda tereddüt ve korku duymayacağınızı rahatlıkla garanti edebiliriz. Aksine, dinledikçe yenisi ne zaman gelecek diye beklemeye koyulacağınızı düşünüyoruz.

kaan gülten girişimcilik podcastleri
kaan gülten girişimcilik podcastleri

Henüz başlangıç noktasında olanından, zaten bir yerlere kadar gelebilmiş ama bundan sonrasında daha değişik ve etkili fikirlere, önerilere aç olan yatırımcılara kadar her kesim için Kaan Gülten Girişimcilik Podcastleri var.

 

  • Sıradanlaşmış öneriler yok

Belki de, Kaan Gülten konuşmaları için dinleyicilerinin en sevilen yanı bu! Kaan sıradan  konular seçmiyor, nasihat verir bir şekilde hep sağda solda duyduklarınızı sıralamıyor. Günümüz şartlarının sorun, sebep ve sonuçları üzerine çok isabetli tespitler yaptığı için, herkesin anlayacağı ve çevresinde bizzat yaşayarak tecrübe ettiği konuları seçmeye özen gösteriyor. Birde en güzel tarafı ne biliyor musunuz bu konuşmaların? Genele hitaptan ziyade, kişilerin bizzat sorularına yönelik yanıtlar bulabilecek olmanız. “ Ulaşılması en kolay ”  olmanın, belki de en belirgin tarafı bu!

 

  • Hayali ürünler ve fikirler üzerinden konuşmayı sevmez

Özellikle girişiminin başında olanlar için, en önemli olan konulardan birisi ayakları yere basan öneri ve konular üzerinde tavsiyeler almaktır. Var olan şartları, eldeki imkânlarınızla size en cazip ve ideal çözüme daha kolay yoldan ulaşacağınız birçok konuşmaya şahit olacağınızdan emin olabilirsiniz.

  • Sadece ciddiyet mi? Kahkahalarla gülmeyeceksek, ne önemi var?

 

Karşınızda kim olursa olsun, can kulağı ile dinlenebilir biri ise mutlaka tebessüm ettirebilir bir anlatımı olmalı. Aksi halde, ciddiyetin dibine vurmuş her konu bir yerden sonra sizin için ister istemez sıkıcı olacaktır. Kaan Gülten Girişimcilik Podcastleri içerisinde, sık sık duyacağınız ses ise kahkaha sesleri.

 

  • Sadece konuşmakla bitmiyor, destekliyor, cesaretlendiriyor!

Kaan Gülten’in girişimci kimliğinin yanı sıra, Türkiye’nin ilk melek yatırımcı ağı öncülerinden ve kurucusu olduğunu belirtmeden geçmek olmaz. Bu sayede, fikirlerinizin size sadece konuşarak bir şeyler öğretmeye çalışan birine emanet olmadığını bilin!

 

Bu kadar! Bundan sonrasında, yazı içerisinde bahsedilen ve henüz kelimelere dökülmemiş olanları bizzat Kaan Gülten Girişimcilik Podcastleri dinleyerek keşfetme sırası sizde!

Kaan Gülten Podcastleri : https://www.kaangulten.com/podcast

Girişimci Kafası Podcastleri: https://girisimcikafasi.com/videolar/

Yorum Yap

Yorum Yap