İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bunları Biliyormusunuz?
  3. En Çok Kullanılan Mobil Arkadaşlık Uygulamaları

En Çok Kullanılan Mobil Arkadaşlık Uygulamaları

arkadaslik uygulamalari

Günümüzde birçok kişi, yalnızlık duygusunu gidermek için sosyal medya veya arkadaşlık uygulamaları kullanmayı tercih ediyor. Hatta durumu farklı boyutlara, robot teknolojilerine taşıyanlar bile var. Siz de yalnızlık çeken biriyseniz, en çok kullanılan mobil arkadaşlık uygulamaları cep telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Arkadaşlık Uygulamaları: Tinder

arkadaşlık uygulamaları

Uzun süreli ilişki, flört ve arkadaşlık arayan kişilerin ilk tercih edeceği uygulama, Tinder’dir. Günlük 26 milyon kişi bir biriyle tanışma olanağı bulunuyor. Profiller kısa bilgiler içerir. Böylece kimle iletişim kuracağınıza hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz. Birçok kişi de ne aradığına karar vermekte zorlanabilir.

Tinder uygulaması, basit ve kullanışlı bir ara yüze sahiptir. Google, Facebook ve telefon numarası ile üye olup, oturum açabilirsiniz. Üye olup giriş yaptıktan sonra diğer profillere hemen ulaşabilirsiniz. Fotoğraflar ile ilgilenmiyorsanız, profilleri gezerek bulacağınız kişi ile iletişime geçebilirsiniz.

Tinder Plus aboneliğe aylık 9,99 $, Gold aboneliğe 14,99 $ sahip olabilirsiniz. Abonelik ücretlerini aylık, 6 aylık ve yıllık olarak ödeyebilirsiniz.

Arkadaşlık Uygulamaları: Bumble

arkadaşlık uygulamaları

Sohbet etme izninin kadınların elinde olduğunu söyleyebiliriz. Bir erkek olarak Bumble’yi kullanarak arkadaş edinmek istiyorsanız, ilk önce kadınların mesaj atması gerekiyor. Mesaj gönderen kadına bir gün içinde cevap vermezseniz, arkadaş edinemezsiniz.

Kadınların mesaj atarak arkadaşlığın başlamasındaki en önemli amaç, güvensiz erkekleri ortadan kaldırmak istemesidir. Bir şehre taşınmanın ardından arkadaş, dost ve sosyal çevresini geliştirmek isteyen bir kişiyseniz, 90 milyondan fazla kişiyi Bumble’de bulabilirsiniz. Diğer arkadaşlık uygulamalarından en önemli farkı, ücret istememesidir.

Siberalem

arkadaşlık uygulamaları

2000 yılında kurulan flört sitelerinden biri olan Siberalem, 2009 yılında mobil cihazlarda yerini aldı. 2 milyondan fazla üyesi bulunuyor. Ücretsiz üye olup, profilinizi oluşturduktan sonra yeni insanlarla tanışarak arkadaş edinebilirsiniz. Profilinize kimlerin baktığını görme, bay, bayan arkadaş bulma, mesajlaşma, favori arkadaş ekleme gibi özellikleri bulunuyor.

Uygulamayı yükleyerek veya internet sitesine girerek inceleyebilirsiniz. Diğer kişilere mesaj göndermek için Gold üyeliği satın almanız gerekiyor. Aylık 65 TL, 3 aylık 105 TL, 6 aylık 145 TL, yıllık 189 TL’ye sahip olabilirsiniz. İlk defa üye olup profil oluşturan kişiler kampanya dahilinde 150 TL’ye Gold üyeliği satın alabilir.

Arkadaşlık Uygulamaları: Muslima

arkadaşlık uygulamaları

Cupid Media tarafından 1999 yılında Avusturalya’da kurulmuştur. Tüm dünya ülkeleri üzerinde Müslüman erkek ve kadınları bir araya getirir. İslami bekârlık kuralları doğrultusunda erkek veya kadın arkadaş bulabilirsiniz. Mesajlaşmak için altın veya platin üyeliği satın almanız gerekiyor. 1 yıl platin üyelik sözleşmesini imzalarsanız, aylık 46,67 TL ödeyerek, altın üyeliğe de aylık 40 TL’ye sahip olabilirsiniz.

Happn

arkadaşlık uygulamaları

Facebook ya da cep telefonu numaranızı kullanarak üye olabilirsiniz. Uygulama sayesinde 250 metre mesafedeki kişilerle tanışmanıza izin verir. Çalışma mantığı biraz Bumble’ye benziyor. Kendi arama kriterlerinize uygun birini bulduğunuzda, onun profilini beğenin. O da sizin profilinizi beğendiği takdirde, iletişim kurarak sohbet edebilirsiniz. Premium üyeliği aylık 55,99 TL, 6 aylık 199,99 TL ve yıllık 269,99 TL satın alabilirsiniz.

OkCupid

arkadaşlık uygulamaları

E-posta veya Facebook adresini kullanarak üye olabilirsiniz. Oturum açtıktan sonra resim yükleyip, sizlere sorulan soruları cevaplayarak bir profil oluşturmanız gerekiyor. Sorulan sorulara doğru bilgi verin. Çünkü vermiş olduğunuz cevaplar, sizin ilgi alanınıza ve fikirlerinize sahip arkadaşlarla eşleşmenize yardımcı olacaktır. Flört dışında çok değerli bir dosta sahip olabilirsiniz.

Uygulamanın tüm özelliklerini kullanmak için, ücret ödeyerek satın alabilirsiniz. Aylık 9,99 $, 3 aylık 23,99 $ ve 6 aylık 29,99 $ ödemeniz gerekiyor.

Coffee Meets Bagel

arkadaşlık uygulamaları

Çalışma mantığı Tinder ile benzerlik gösterir. Zaman kaybetmeden profilleri kaydırarak hızlı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz profilinize göre arkadaşlık eşleşmeleri sağlanır. Erkek kullanıcılar akıllı sistemler sayesinde seçilmiş ve düzenli profil oluşturmuş kişilerle eşleşir. Kadınlar ise onları beğenenmiş güvenli profillerle eşleşir.

Eşleşme sağlandığı takdirde bir sohbet odasında konuşmaya başlatır. Sohbeti başlatmak için ilk adımı kadınların atması gerekiyor. Erkek olarak kadınlara mesaj gönderemezsiniz. Eşleştiğiniz kişi ile 8 gün içinde iletişim kurmanız gerekiyor. Aksi takdirde eşleşme ve sohbet sona ermiş olur.

Tüm özellikleri kesintisiniz kullanmak için Premium üye olmanız gerekiyor. Aylık 34,99 $, 3 aylık 74,99 $, 6 aylık 119,99 $ ve yıllık 179,99 $ ödeyerek satın alabilirsiniz.

MeetMe

friends

İlgi alanlarınızı paylaşarak çevrenizde bulunan eğlenceli, arkadaş canlısı ve özgür kişilerle tanışma ve sohbet etme imkânı tanır. Uygulamanın 100 milyondan fazla üyesi bulunuyor. Yaş, din, dil, ırk ayrımı olmaksızın sohbetin ve yeni arkadaşlığın keyfini çıkarabilirsiniz.

Uygulamayı ücretsiz kullanabileceğiniz gibi, aylık 7,99 $, 3 aylık 17,99 $, 6 aylık 29,99 $ ödeyerek Premium paketini satın alabilirsiniz.

Zoosk

date

40 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan flört uygulamasıdır. Günde yaklaşık 3 milyon kişi bir birine mesaj gönderiyor. Diğer kişilerle iletişim kurabilmek için, ücret ödeyerek Zoosk parası satın almanız gerekiyor. Türkçe dil desteği sayesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Üye olduktan sonra doğum tarihi, konum, kişisel bilgilerini girip, sorulan sorulara doğru cevap vererek profilinizi oluşturabilirsiniz. Beğeni, kişisel bilgi ve sorulan sorulara cevap vererek eşleşeceğiniz kişileri bulabilirsiniz. Paylaştığınız fotoğrafları kanıtlamak için, uygulama kişiden video isteyerek doğrulamasını isteyebilir. Vücut, din, cinsiyet, boy ve daha fazla bilgiyi girerek gelişmiş arama yapabilirsiniz. Aylık 29,99 $, 3 aylık 59,99 $, 6 aylık 74,99 $, 12 aylık 99,99 $ ödeyerek uygulamayı satın alabilirsiniz.

Arkadaşlık Uygulamaları: Badoo

date

Yeni insanlarla tanışmak isteyenlerin kullanacağı arkadaşlık uygulamalardan biridir. Herkes 460 milyondan fazla kişi üzerinde kendi kriterlerine uygun kişileri arayabilir. Eşleştiğiniz kişilerle tanışıp sohbet etmenize imkân sağlar. Çevrenizde yakın kişileri keşif edebilirsiniz. Uygulamayı haftalık 2,29 TL ile 3,07 TL’ye sahip olabilirsiniz.

Inter Nations

meet

Dünya genelinde 420 şehirde yaşayan diğer insanlarla tanışabilirsiniz. Aynı ülkede yaşayan ve gurbetçi insanlarla deneyimlerinizi ve fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Düşüncelerinize sahip kişilerin oluşturabileceği etkinliklere katılabilirsiniz. Fikirlerinizi geliştirmek için diğer insanlar size tavsiyelerde bulunabiliyor. 3 aylık Premium üyeliği 49,99 $ ve yıllık 119,99 $ ödeyerek satın alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap