İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bunları Biliyormusunuz?
  3. Wayfair Skandalı İddiası Hakkında Her Şey

Wayfair Skandalı İddiası Hakkında Her Şey

featured

Dünya, son birkaç gündür büyük çaplı Wayfair skandalı iddiaları ile çalkalanıyor. Biz de bu konuda gerekli olan araştırmayı yaparak olayı tarafsız bir şekilde anlatmak istedik. Wayfair, ABD merkezli büyük bir şirket. İnternet üzerinden hizmet sunan bu şirketin satışını yaptığı ürünler de genellikle ev ürünleri. Fakat geçtiğimiz gün Reddit isimli popüler platformda Wayfair ile ilgili korkunç iddialar ortaya atıldı.

Reddit platformunda daha önce de Amerika’nın ve dünyanın önemli isimlerinin karıştığı Pizzagate skandalı iddiaları yer almıştı. İddialara göre Wayfair üzerinden çocuk ticaretine yönelik çeşitli eylemler yapılıyordu. Üstelik Wayfair iddiaları için sunulan kanıtlar da bir o kadar gerçekçiydi. Biz de bundan yola çıkarak skandal iddialar hakkında bir araştırma yaptık ve size sunuyoruz.

[irp posts=”3533″ name=”Pizza Gate Skandalı: Amerika’nın En Sarsıcı İddiası”]

Wayfair Skandalı Nedir?

wayfair-skandalı

Wayfair skandalı Twitter ortamında günlerdir konuşulan bir konu haline geldi. İlk olarak Reddit isimli platformda ortaya atılan iddialar daha sonra tüm sosyal mecralarda yer edinmeye başladı. İddialara göre skandalın nedeni Wayfair isimli e – ticaret sitesi üzerinden çocuk ticaretinin yapılmasıydı.

Çocuk ticareti nedir diye soracak olursanız da ünlü ve zengin isimlere küçük yaştaki çocukların cinsel amaçlı yönlendirilmesi diye açıklayabiliriz. Bu konu, daha önce de Pizzagate skandalı ile gündeme gelmişti. Hatta Amerikalı milyarder Jeffrey Epstein de pedofili ve fuhuş suçlamalarından hapse mahkum edilmiş ve geçtiğimiz sene intihar etmişti. Epstein’in intiharının da aslında bir cinayet olduğu iddia edilmektedir.

[irp posts=”3331″ name=”Skandal Davalar: Jeffrey Epstein Davası”]

wayfair-skandalı

Gelelim tüm gündemi meşgul eden skandala. Wayfair sitesine tıkladığınızda bazı satışa çıkan eşyaların fahiş fiyatlar içerdiğini görüyorsunuz. Üstelik bu eşyaların isimleri de bir dönem kayıp ilanı verilen çocukların isimleri ile örtüşüyor. Üstelik ürünlerin kodlarının Yandex üzerinden aratılması neticesinde görsellerde çocuk pornosu fotoğrafları yer alıyor.

Wayfair Skandalı Bünyesinde İddialar Büyük

wayfair-skandalı

Wayfair üzerinden yapılan aramalarda kayıp olan ya da kaçırılan çocukların isimlerine ve hatta doğum tarihlerine rastlanılabiliyor. Hatta sitede satışa sunulan ürünlerin başında isim olmayan halinin daha ucuz olduğu isim konulduğunda ise binlerce dolarlara ulaştığı anlaşıldı. E – ticaret sitesinde kayıp olan çocukların isimlerini aratınca da aynı eşyaların çıktığı ve yüksek fiyatlara satışa sunulduğu anlaşıldı.

Skandal iddiaların da yalnızca bu durumla sınırlı kalmadığı söyleniyor. Geçtiğimiz günlerde 4 yaşındaki oğlu ile çıktığı bot gezisinde kaybolan oyuncu Naya Rivera’nın da bu konu yüzünden kurban edildiği söyleniyor. Mayfair sitesinde yer alan “Rivera” isimli bir üründe genç oyuncunun doğum tarihi de bulunuyor. Naya Rivera, yüzmek için atladığı bota bir daha geri dönmemiş ve polis genç kadının oğlunu tek başına uyurken bulmuştu.

Wayfair Skandalı ve Tom Hanks İddiası

wayfair-skandalı

Skandala yönelik ortaya atılan iddiaların sonu gelmiyor desek yeridir. Buna göre ünlü oyuncu Tom Hanks için de pedofili damgası vuruluyor. Buna neden olan iddialar ise Hanks’in Instagram sayfasında paylaştığı görseller. Ünlü oyuncu gerçekten de kendi Instagram hesabında tuhaf görseller paylaşıyor. Bu görsellerin arasında tek bir çocuk ayakkabısı, çocuk çorabı ve teki olmayan eldivenler yer alıyor.

wayfair-skandalı

Tom Hanks tarafından paylaşılan fotoğrafların birinde yerde “src usa” yazısı yer alıyor. İddialara göre bu kod ile Yandex üzerinden arama yapıldığında kayıp çocukların görsellerine ulaşılabiliyor. Yine aynı fotoğrafta “gimme five” yazması üzerine teorisyenler, bununla da Hanks’in 5 çocuk istediğini iddia ediyorlar.

Elbette ortaya atılan tüm bu detaylar yalnızca bir iddia ve hatta bu duruma inanmayanların da sayısı bir hayli fazla.

İddiaların Gerçek Olma İhtimali

Wayfair skandalı iddiaları son birkaç güne damga vurdu desek abartmış olmayız. Tüm dünya bu tuhaf rastlantıları konuşuyor. Fakat olay bu denli dallanıp budaklanınca iddialara yönelik bir takım açıklamalar da yapılmaya başlandı. İlk önce adının eşyalarda yazdığı söylenilen Samiyah isimli genç kadın, kayıp olmadığını dile getirdiği bir video yayınladı.

Aynı zamanda çocukların gerçek adlarının kullanılarak bu denli büyük bir işe girilmesi de insanlara mantıklı gelmiyor. Bu denli korkunç bir işi yaparken Wayfair gibi göz önünde olan bir siteden faydalanılması da iddiaları çürütebiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap