İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Bunları Biliyormusunuz?
 3. Burçlar Değişti Mi? NASA’nın Açıklamasına Göre Burçlar

Burçlar Değişti Mi? NASA’nın Açıklamasına Göre Burçlar

dijital-evim-burçlar-değişti-mi

Yılın bazı dönemlerinde burçlar değişti mi sorusu ile karşılaşıyoruz. Her ne kadara bu durum artık biraz kabak tadı verse de geçtiğimiz günlerde farklı bir gelişme yaşandı. NASA tarafından yapılan açıklamada burçların değiştiği ve listeye yeni bir burcun eklendiği dile getirildi. Haliyle NASA gibi dev bir kurum tarafından yapılan bu açıklamaya da insanlar kayıtsız kalamadı.

Yeni burçlar ve özellikleri eskilerin benzerleri olsa da burçların tarihinde önemli değişikliklere gidilmiş gibi duruyor. Eski burçlar arasında yer alan her bir burcun tarihi yaklaşık olarak bir ay geriye atmış durumda. Bununla birlikte burçlar listesinde yılan burcu adında yepyeni bir burç da eklendi. Hadi gelin, yeni burçların ön plana çıkan değişimlerine ve NASA tarafından yapılan açıklamaya daha yakından bakalım.

Burçlar Değişti Mi?

dijital-evim-burçlar-değişti-mi

Görünen o ki yıllardır internet ortamında dolaşan efsane gerçek oldu ve burçların tarihlerinde önemli bir değişikliğe gidildi. Değişim elbette yalnızca burçların tarihi ile sınırlı kalmadı ve listeye yepyeni bir burç daha eklendi. Buna göre zodyak burçlarının net sayısı da 12’den 13’e yükselmiş oldu. Yeni burçlar 2020 yılına damga vururken uzay teknolojilerinin devi NASA da bu konuda açıklama yapmayı uygun buldu.

dijital-evim-burçlar-değişti-mi

Uzun yıllardır süregelen bir tartışma olan zodyak burçları hakkında ortaya atılan iddialar hala netlik kazanmış da bulunmuyor. Fakat NASA tarafından blog sayfasında yapılan açıklama iddiaları oldukça güçlü kılıyor.

NASA Tarafından Yapılan Açıklama

Burçlar değişti mi sorusu NASA vasıtası ile yeniden gündeme geldi. NASA’nın resmi blog hesabından yapılan bir açıklamada burçların gerçekten de değişmiş olabileceği iddia ediliyor. Bu açıklamada dünyanın yer ekseninin değişmiş olmasından bahsediliyor. Verilen bilgilere göre dünya, 3 bin sene önceki yer ekseninden farklı bir yerde bulunuyor. Bu durum da zodyak burçlarının değişmesine neden olabiliyor.

Dünyanın yer ekseninideki değişiklik direkt olarak burçların zamanına yansıyan bir değişikilik olarak gösteriliyor. Buna göre de burç takviminda önemli ölçüde bir kayma yaşanıyor. Öyle ki bazı burçların tarihleri bir ay kadar geriye gidebiliyor.

NASA’dan Burçlar Değişti Mi Konusunda İkili Açıklama

dijital-evim-burçlar-değişti-mi

Bir yandan NASA’nın blog sayfasında yayınlanan bu veriler diğer bir yandan da NASA tarafından yapılmış daha önceki açıklamalar bibiri ile çelişir hale gelmiştir. Daha önce defalarca gündeme gelen burçların değişmiş olma iddiası en nihayetinde NASA’yı da açıklama yapmaya zorlamıştı. NASA tarafından yapılan açıklamada burçların bilimsel olmadığı ve astronomi biliminin bu konu ile ilgilenmediği söylenmişti.

Tarihleri Değişen Burçlar

dijital-evim-burçlar-değişti-mi

Burçlar değişti mi 2019 yılında da tartışılan bir konu olmuştu. Her sene belli dönemlerde ortaya atılan bu konu ile ilgili ilk kez bu denli ciddi bir kurumdan açıklama geliyor. Biz de NASA tarafından yapılan bu açıklamayı dikkate alarak burçlar değişti mi NASA verilerini sizlere sunuyoruz. İşte tarihlerinde değişiklik olan burçlar ve yeni düzenlemeler:

dijital-evim-burçlar-değişti-mi

 • Koç Burcu: 18 Nisan – 13 Mayıs
 • Boğa Burcu: 13 Mayıs – 21 Haziran
 • İkizler Burcu: 21 Haziran – 20 Temmuz
 • Yengeç Burcu: 20 Temmuz – 10 Ağustos
 • Aslan Burcu: 10 Ağustos – 16 Eylül
 • Başak Burcu: 16 Eylül – 30 Ekim
 • Terazi Burcu: 30 Ekim – 23 Kasım
 • Akrep Burcu: 23 Kasım – 29 Kasım
 • Yılan Burcu: 29 kasım – 17 Aralık
 • Yay Burcu: 17 Aralık – 20 Ocak
 • Oğlak Burcu: 20 Ocak – 16 Şubat
 • Kova Burcu: 16 Şubat – 11 Mart
 • Balık Burcu: 11 Mart – 18 Nisan

Yılan Burcunun Özellikleri

dijital-evim-burçlar-değişti-mi

Burçların listesinden de anlayacağınız üzere listeye Akrep ve Yay burcu arasına yerleşen bir de Yılan burcu eklendi. Burçlar değişti mi 2020 sorusunun belki de en dikkat çeken noktası Yılan burcu’nun listeye yerleşmesi oldu. Biz de bundan yola çıkarak Yılan burcunun ön plana çıkan özelliklerine bakalım istedik.

29 Kasım – 17 Aralık tarihleri arasında doğanların burcu Yılan burcu olarak güncellenmiştir. Bu burcun ön plana çıkan özellikleri ise; sessizlik, insnalarda etki bırakma yeteneği ve problemi dolaylı yoldan çözme isteğidir. Burcun astroloji dünyasında yeni olması sebebiyle henüz net bir tanımı da yapılamamaktadır.

Bu yazımızda sizlerle yeni burçları NASA tarafından yapılan açıklamaları aktardık. Dilerseniz “Uzay Çağının Makyaj Trendi: Holografik Makyaj” yazımıza da göz atabilirsiniz. Dilerseniz aynı konu hakkında burçlar yazısına da göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap